Разходки на новородено през зимата?

  • 6 249
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 493
Моят син се роди края на септември,а тук по това време почти си беше зима PeaceИзвеждах го без проблем,тук педиатрите казват до -5градуса се извежда Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 2 296
Мога да те посъветвам поне една седмица да си е вкъщи, ако тогава е много студено. После можеш да го оставяш всеки ден за по-няколко минути на терасата, като всеки ден увеличаваш времетраенето. И ако времето позволява, т.е. не е ветровито, не е много студено, няма мъгла, може да започнаш с разходките навън. Мисля, че е ясно, че бебето трябва да бъде много добре облечено, завито в количката.
Peace И аз бих те посъветвала същото.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 734
.

# 18
  • Мнения: 9 973
разбира се,всеки ден сме излизали за 1-2-3ч.

# 19
  • Мнения: 4
Може по всяко време само да не вали дъжд, да има мъгла или вятър!!!

# 20
  • Мнения: 864
при температура над 5 градуса, липса на силни вертрове, мъгла и дъжд/сняг, няма проблем с разходките на бебоците.
 

Точно така  Peace

# 21
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И моето бебче е родено през декември месец, извеждах го навън, когато стана на около месец. Преди това го обличах и отварях широко прозореца в стаята за по няколко минути през деня. Когато стана на 2 месеца му купихме количка, беше в началото на февруари, и започнахме с активни разходки. Много зависи и какво ще е времето. Тази година януари месец беше студен и затова не сме излизали още тогава на разходки.

# 22
  • Мнения: 2 803
Може по всяко време само да не вали дъжд, да има мъгла или вятър!!!

# 23
  • Мнения: 4 555
Абсурд е да седи цяла зима вкъщи. Това е дете, а не бонсай! Първо, в България през зимата има много хубави и слънчеви дни и второ, детето трябва да се калява, няма да живее на космически кораб, че да е все затворено.
Аз моята дъщеря я извеждах всеки ден през зимата. Имаше и дни с -20 градуса, пак я извеждах. Едва напролет, когато започнаха дъждовете, сме се задържали по няколко дни вкъщи.

# 24
  • Мнения: 1 763
Моето дете е родено през декември. Започнах да го изнасям на терасата, когато беше на 4 дена. На около три седмици започнах да го изкарвам с количката. В началото стояхме навън по 20-30 минути, после по повече. Гледах температурата да е над нулата. Според мен даже е по-добре да се извежда в студено време, защото има по-малко вируси.

# 25
  • Мнения: 257
моето бебче се роди на 27 декември и нямах търпение да го изведа
Първата му разходка беше на 14 февруари.И аз като теб питах кога е най добре да го изведа-при темп.над 10 градуса,да не е мъгливо и да не духа
Съветвам те ,ако зимата е като миналата например,да изчакаш поне 1 мес преди да го изведеш(дори и да е подходящо времето както написах по горе)
Леко раждане  bouquet

# 26
  • Мнения: 4 292
Живот и здраве, мисля да не изкарвам бебето единствено като вали, има мъгла и духа силен вятър. Изобщо нямам намерение да си стоим цяла зима затворени вкъщи. И един месец не мога да изтрая така.

# 27
  • Мнения: 363
Все едно 4ета себе си преди 1 година PeaceИскам да тикажа ,4е бебето ми е родено края на януари и от 10 ден не съм спряла да го извеждам дори за малко ,когато времето е много ло6о.Дори на 20 дена го ка4ихме на вито6а на разходка PeaceОще от 1я ден на вън синът ми обожава да се разхожда,даже предпо4ита студеното времв пред лятото...Ако иска6 да го изнежи6 си го дъж вкъ6ти,но според мен смело дръж на своето-ти си майката Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 39 764
Дияна се роди февруари месец. В началото имаше доста мъгливи дни и не съм я извеждала. След това всеки ден бях навън с количката.

# 29
  • Мнения: 1 512
Ами то зависи от това каква ще бъде зимата.Но иначе не става да го изведеж още на 10 ден навън.Първо трябва да започнеш да го показваш на терасата за по 5 мин, после 10 мин, като увеличаваш времетраенето всеки ден и най добре да го изведеш навън с количката добре "опаковано" когато няма вятър,мъгла, температурата е над 5 градуса и бебето е над 1 месец. Лично мое мнение, така бих постъпила аз.Моето бебче се роди през април и аз започнах първо да го показвам на терасата и след това навън първоначално за 30 мин, после 1 ч и т.н.Не става отведнъж и на "голяма разходка".

Общи условия

Активация на акаунт