Мама сакчето да стяга, че ОКТОМВРИ наближава!

  • 11 250
  • 300
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 2 105
Ау, момичета кой каза, че проверката за разкритие не била толкова гадна, още ми треперят краката  #Crazy  Shocked

След като ми взе секрет бръкна докито с два пръста и почна да опипва, вади ръката и кръв по ръкавицата, вика няма страшно това е от прегледа. Имаш 2 см разкритие. Плацентата вече е поостараяла, води си има, шийката не се била скасила още, но най-вероятно няма да дочакам до термина  Rolling Eyes Много информация ми се събра  Sick Сега ми е едно дискомфортно и лекарката вика, ама ти се гърчиш на два пръста, ами цяла глава на бебето как ще раждаш и мен ми се дорева  Cry

Инче, няма да се плашиш. И моят доктор все така ме плаши, че не издържам пръстите му във влагалището, пък камо ли бебето, та по-добре било да мисля за вариант секцио. Обаче, когато излиза бебето цялото тяло се подготвя за това. Нужни са часове, за да си пробие път и да разшири изхода, а не бърка юнашката с 2 пръста изведнъж и то от противоположния край. Вероятно и мен това ме чака тази вечер на прегледа, но горе-долу посвикнах, тъй като моят доктор като ми взема влагалищен секрет до сега винаги е бъркал с пръсти, вместо да използва металната джаджа (все и забравям името). Поне ползва гел за тая работа, а не бърка "на сухо" както съм чувала, че правят по приемните кабинети.

Кой се беше оплаквал от гадни релефни бенки по шията и ходи ли на доктор по този повод? На мен ми излязоха мноооого в последните 2 месеца. Направо не мога да ги търпя. Ще изчакам да мине раждането, да се поукротят хормоните и да видим дали няма да изчезнат от самосебе си, пък после ще почна и аз като Северинка да ровичкам по сайтовете на клиники за козметична хирургия.

# 256
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
Кой се беше оплаквал от гадни релефни бенки по шията и ходи ли на доктор по този повод? На мен ми излязоха мноооого в последните 2 месеца. Направо не мога да ги търпя. Ще изчакам да мине раждането, да се поукротят хормоните и да видим дали няма да изчезнат от самосебе си, пък после ще почна и аз като Северинка да ровичкам по сайтовете на клиники за козметична хирургия.

Ние с Мимисофия и още някой май ги имахме. Ама защо чак пък козметична хирургия? Мисля, че би трябвало сами да изчезнат. На мене продължават да ми излизат тук там.Даже тия дни разчоплих една без да искам.

Почнахте ли да си мажете зърната с някакво кремче? Мене на консултацията ми казаха да почвам. И да ви напомня за болницата да си вземете влажни кърпички за почистване на гърдите без отмиване, особено тези,които ще са със секцио и отначало няма да могат да стават до мивката да си мият гърдите.

# 257
  • Мнения: 920
Арианче и на мен ми излязоха около подмишниците, имам една на лицето дето се уголеми и една огроомна която увеличи обема си 4 пъти, но нея ще я режат като родя. Норм ално е по време на бременност да се увеличват тези неща, защото се увеличвала пигментацията, така ми каза докторката на мен. Не се притеснявай, ще се оправи всичко след кто родим.
Момичета да се похваля купихме си с милото кола. Едно Рено Клио, старичко е но е идеално за първа кола. Проблемът е, че мъжо ми е милия го  е страх да го подкара и е изпаднал в една депресия, че няма да се научи да кара никога ooooh! Сега го успокоявам, егати вместо аз да се сдухвам на него трябва да го играя терапевт, тия мъже ме убиват понякога Crazy hahaha
Pukanka гърдите, т. е. зърната си ги мажа с Гармастан още от 8 ми месец, това ми препоръчаха.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 15:35 от bebo4ka

# 258
  • София
  • Мнения: 183
Моите гости снощи пристигнаха. Донесоха още 3 торби с дрешки за бебка  Shocked Леле, аз нямам толкова много дрехи, кога ще се носят незнам. Ще пера веднъж в месеца  Laughing Свеки и тя се е постарала. Дрешките за изписване и портбебето са от нея. Много ми харесаха. Днес вече се пуска 4 пералня за беболина, че да може майка ми да ги изглади нещата преди да замине. И още толкова дрехи има за след 3 месечна възраст. Май трябва втори скрин да поръчваме.  Crazy

Сисилия, фризьора е супер, ама като ми изчезна изведнъж и се наложи да търся друг, защото от предния салон не ми дадоха координатите му.

Съни, да видим как мързелуваш   Mr. Green Да вземеш да се снимаш докато го правиш, че никой няма да ти повярва  Laughing

Мимозиня, и аз наскоро имах такъв период в 00, но после се размина. А защо от 3 седмици не си била на ЖК? За начина на раждане аз директно си казах предпочитанията и попитах дали ситуацията го позволява.

Аз не исках категорично мъжа ми да ме гледа как се пъна, обаче после се замислих, че това дете е колкото мое толкова и негово и е несправедливо да го лиша поне да види как дъщеря му се ражда (като не може да го роди вместо мен). Мисля, че това би бил един незабравим момент. Оставям го той да реши, ама се изцепи че не чувствал че мястото му е в родилна зала. Поне в предродилна да е с мен, че ми се струва че тогава зора е най-голям докато се  получи пълно разкритие. Вчера научих, че ще съм в самостоятелна стая в предродилно, така че предполагам не е проблем да присъстват и други хора.

Трикси, леле скоро май ще се гушкате с малката. То 22-ри не е далеч. Поне ни успокой-много ли боляха контракциите? Стискам палци за прегледа!

Неди, и аз бях с частична превия. Казвали ли са ти с колко се е вдигнала плацентата?

Надежда, бебка май ще е манекенка. Мама като е фина, щерката на кой да се метне?! Бебетата наистина най-много растат в 9 месец, но на кг, а не на дължина. А как я измериха цялата дължина като бебето е така свито? Да не е измерена от главичката до дупето?  

Сиси, браво за кг! Аз на миналата консултация бях толкова, та ще се радвам да финиширам максимум до +15кг. Не че ще спра да си угаждам на лакомията  Whistling
Радвай се че сменят тръбопровода преди да се е родило бебето. Иначе е ужасно, съчувствам ти!

Цвети, ама ти голяма помощница си имаш! Не му се сърди на детето, постарало се е повечко, но важното е, че обувките са изпрани.   Wink

Инче, що така гадно е минала проверката за разкритие? Мен най-редовно ме проверяват но никога не ме е боляло. Вече и аз незнам от какво зависи.

Бебочка, честита кола! Да ви служи дълго и безаварийно и да ви отведе само на хубави места!

# 259
  • София
  • Мнения: 183
.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 15:52 от mylili

# 260
  • Габрово
  • Мнения: 403
Здравейте момичета! Всеки ден надниквам на първа страница дали не се е появил вече някой бебок и направо се изумявам колко са стриктни малките октомврийчета... Или може би мамите с термин началото на октомври вече не пишат в темите... Както и да е! Време не остана Simple Smile Вижда му се вече краят! Пожелавам леко раждане на всички бъдещи мами!

# 261
  • София
  • Мнения: 183
Моите гости снощи пристигнаха. Донесоха още 3 торби с дрешки за бебка  Shocked Леле, аз нямам толкова много дрехи, кога ще се носят незнам. Ще пера веднъж в месеца  Laughing Свеки и тя се е постарала. Дрешките за изписване и портбебето са от нея. Много ми харесаха. Днес вече се пуска 4 пералня за беболина, че да може майка ми да ги изглади нещата преди да замине. И още толкова дрехи има за след 3 месечна възраст. Май трябва втори скрин да поръчваме.  Crazy

Сисилия, фризьора е супер, ама като ми изчезна изведнъж и се наложи да търся друг, защото от предния салон не ми дадоха координатите му.

Съни, да видим как мързелуваш   Mr. Green Да вземеш да се снимаш докато го правиш, че никой няма да ти повярва  Laughing

Мимозиня, и аз наскоро имах такъв период в 00, но после се размина. А защо от 3 седмици не си била на ЖК? За начина на раждане аз директно си казах предпочитанията и попитах дали ситуацията го позволява.

Аз не исках категорично мъжа ми да ме гледа как се пъна, обаче после се замислих, че това дете е колкото мое толкова и негово и е несправедливо да го лиша поне да види как дъщеря му се ражда (като не може да го роди вместо мен). Мисля, че това би бил един незабравим момент. Оставям го той да реши, ама се изцепи че не чувствал че мястото му е в родилна зала. Поне в предродилна да е с мен, че ми се струва че тогава зора е най-голям докато се  получи пълно разкритие. Вчера научих, че ще съм в самостоятелна стая в предродилно, така че предполагам не е проблем да присъстват и други хора.

Трикси, леле скоро май ще се гушкате с малката. То 22-ри не е далеч. Поне ни успокой-много ли боляха контракциите? Стискам палци за прегледа!

Неди, и аз бях с частична превия. Казвали ли са ти с колко се е вдигнала плацентата?

Надежда, бебка май ще е манекенка. Мама като е фина, щерката на кой да се метне?! Бебетата наистина най-много растат в 9 месец, но на кг, а не на дължина. А как я измериха цялата дължина като бебето е така свито? Да не е измерена от главичката до дупето?  

Сиси, браво за кг! Аз на миналата консултация бях толкова, та ще се радвам да финиширам максимум до +15кг. Не че ще спра да си угаждам на лакомията  Whistling
Радвай се че сменят тръбопровода преди да се е родило бебето. Иначе е ужасно, съчувствам ти!

Цвети, ама ти голяма помощница си имаш! Не му се сърди на детето, постарало се е повечко, но важното е, че обувките са изпрани.   Wink

Инче, що така гадно е минала проверката за разкритие? Мен най-редовно ме проверяват но никога не ме е боляло. Вече и аз незнам от какво зависи.

Бебочка, честита кола! Да ви служи дълго и безаварийно и да ви отведе само на хубави места!

# 262
  • Мнения: 498
Мерси за успокоението, ама още ми е гадно, все едно ще ми идва цикъла сега така се чувствам((

Бе уж жена, не ме е разтваряла със спекулума, а директно с пръстите вътре, не ме е боляло от липса на влажност или нещо, по-скоро от това че се опита, според мен де, да "проникне" по-надълбоко, а и каза, че шийката все още е дълга и не се е скъсила. Ама сега ми е некомфортно в слабините(( и имам чувството че ми тече кръв, е сега няма как да проверя де, ама доки каза, че днес и утре ако имам капки кръв е нормално

Ха, нещо отговорите се публикуват по няколко пъти.


mylili, ее ти събра дрешки и за нас)))))) супер!

Пуки, Арианче, и на мен ми излезнаха такива бенчици, но не по шията, ами отстрани под мишниците и една отдолу на д-то(((( Някой Ели ли беше, Енигма ли не помня също се оплакваше от таква гадост. Та не знам после като родим живот и здраве как и къде ще ги махаме.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 15:49 от ina.gg

# 263
  • Мнения: 920
Да тези кърпички за гърди били много хубави. Аз си купих на Чико. Препоръча ми ги една мама, много беше доволна.
mylili 10х за пожеланието за колата, само остава да го накарам да се качи мъжът ми, че ще е трудно май Crazy Глътнал си е езика от ужас, не знам как ще го накарам да преодолее страхът си Thinking

# 264
  • Мнения: 26
Здравейте мацки !
Аз вече 2 вечер не мога да спя добре , въртя се , тежи ми корема , а бе разбирам сега за какво говорите вие  , не ме подмина и мен .
През деня ме наболява дясното подребрие  , най-вероятно се притиска черния дроб и като прибавим и болките в таза картинката е пълна .Най- добре ми е когато съм легнала , но пък не ме свърта на едно място .
В къщи се заформя леко пренареждане на мебелите и сглобяването на нови такива , дано да стане до другата седмица , че съм се наканила да пера вече бебешките дрешки. Както искат да ме приемат за планово секцио от 25,09 в болница  няма да ми е до размествания .

Сев тези оплаквания са напълно възможни да са от  Ксизала и аз имах сърбеж и обрив по тялото . Аз си изолирах , че  при мен се дължеше на богатата на белтъци храна , бях започнала да ям много извара , кисело мляко и др. След като ги спрях изцяло  белтъчната храна за 2-3 дни се успокоиха нещата и минах без лекарства . На мен ми препоръчаха Адвантан крем -  " най-безобидния " кортико стероид  и мое лично мнение , е че е по-добре малко количество Адвантан , отколкото антихистамин , това е препоръката и дерматолога , а и по учебниците си го пише .

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 723
Бебоче аз отдавна съм на мнение,че мъжете са СЛАБИЯТ пол. Mr. Green

Честито ви возило.Най-вече безаварийно пътуване.  car003


Майлили не съм я питала с колко се е вдигнала,но та каза че вече не е проблем бебчето да се роди нормално.

А за кг. ми аз до сега съм +17кг. smile3535,ама карай после ще свалям някакси.
Успокоявам се,че сестра ми за 3 мес.свали 20кг,ама тя не кърми та ще видим.

# 266
  • Мнения: 817
Ей, прочетох най-после всичко.

Никози, много ти благодаря за успокоението  Hug Така като знам, че двама специалисти са на едно мнение и не се тревожа вече.

Иначе, айде честито ти разкритие и на теб. Съжалявам, че при теб така болезнено е минал прегледа. Моят лекар ползва някакво кремче и мен не ме е боляло почти въобще, даже ми вика: Ама на теб сега даже трябва да ти е хубав, ако те боли от един пръст какво да кажем за младежа отвън (т.е. мъжа ми)  Laughing Стана ми много смешно. Помоли ги следващия път да са по-внимателни.

Браво на всички с добре минали прегледи и успех на тези, на които им предстоят такива.
И аз довечера съм на преглед и очаквам да ми каже нещо от сорта на 4 см. разкритие. Малката само ме побутва отдолу, а днес така си е сложила краката в ребрата ми, че не се търпи  ooooh!

mam79, то и аз съм на мнение, че мазилото е по-добрият вариант от хапчетата, ама на мен не ми остана здраво място по тялото, просто наистина не е никак розово положението.  Tired

# 267
  • Мнения: 80
  Сиси,имаме топла вода,идвай да се къпеш Hug!
Момичета аз досега пазарувах от Ла Редута,голяма краста е това.Успях да се преборя с френския,ама много неща дето ги исках ги нямаше  Sad.Та до тук беше с мързелуването,сега отивам до апартамента,че ще дойде момчето да слага гранитения плот на кухнята,а мъжа ми неможе да дойде.Пък и след него трябва да се изчисти естествено.И пералнята и хладилника ще дойдат,та сега ще търся приятели дето да ми ги качат до вкъщи.
 Айде чао засега от мен,после пак ще пиша.

# 268
  • Мнения: 104
 Hug
човек да не заспи, веднага седнахте да пишете  Crazy

bebo4ka честито возило и нащо такваз марка е само че автоматик и се кара лесно  Rolling Eyes

аз съм също с израстъци тип бенка-брадавица-ужасно са мънички, имам най-много на врата и по 1-2 под мишниците;силно се надявам да изчезнат, заедно с космите по корема, които незнайно защо се появиха/не че са много, ама преди нямах или просто са потъмняли  newsm78
другата екстра ми е 1 номер по-големи крака-днеска си взех едни дървени чехли, колкото да изкарам месец, дано бързо ми се свият после ходилата Blush

ina.gg така като разправяш, ми се струва че грубо са се отнесли към теб, мен вчера не ме боля , но тя ми бръкна с щипките и то много бавно и внимателно/взимаше ми проба за микробиология и междувременно погледна шийката, незнам дали точно това е преглед за разкритие  newsm78

sunny_77 няма ли кой да те замести  Hug аз бях така в 4- 5 месец-ремонти, майстори, айде да дойде дивана, айде секцията, пазиш на вратата, дебнеш, търчиш  ooooh!   


И аз мисля от скоро да почвам кремче за гърди, ама се чудя между Лансинох/така ли беше Rolling Eyes и този на Авент  newsm78 и двата ли могат да не се измиват преди кърмене или съм в грешка  Thinking
доколкото знам съдържат ланолин, което май ще рече овча лой Simple Smile

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 16:55 от adina

# 269
  • София/Търново
  • Мнения: 818
Severinka  на теб какво ти е от антихистамина... А сега познай какво му е на малкото.  Sick Но... всеки си решава  Rolling Eyes

А това с душ-гела  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт