Няма да има топла вода в района на "Слатина" 16.09-6.10 2008г.

  • 3 293
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Преди години и нашата Топлофикация беше решила да "цери" нередовните клиенти с тотално спиране на топлата вода. Случи се през лятото. И продължи почти през цялото лято. Ами колкото и да ми е малка банята (1м.Х1.5м.), намерих място за един 80-литров бойлер. След седмици "къпане" с поливане по време на ремонт, ми падна пердето и отърчах до Метро. Оттогава виси почти неизползваем на стената, но знам, че като спре топлата вода поради каквато и да е причина, връткам кранчето, натискам копчето и не хАбя нерви.
Вероятно има и други начини, по-малогабаритни и евентуално по-евтини, да си решиш проблема. Важното е да са по-малко ядовете.  Peace

# 16
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Балу,не  е съобщено или поне не на всякъде Naughty
.Аз също живея в Слатина и никои от познатите ми не  каза да е имал съобщение залепено на входа си. Whistling
Имам малко дете и ще я къпя с вода затоплена с бързовар с кофа-но .........в студена баня. ooooh!
В никоя нормална държава ни мисля ,че това с подмяната  на тръбите се прави в студен период от   годината, и за толкова време.
Е,поне ще разбера как се е къпала баба ми Whistling

# 17
  • Мнения: 17 546
Важното е да са по-малко ядовете.  Peace
Peace Ето това е истината!

# 18
  • Мнения: 153
Всъщност съобщиха по радиото преди няколко дни!
По телевизията не знам дали са споменали, защото доста често ги пропускам новините.
Но за радиото съм сигурна, че го казаха, тъй като се заслушах да не би и нашия квартал да е сред тези без вода.

Ние у нас си имаме бойлер от както се помня.
Преди време, всяка година по един месец и повече ни спираха топлата вода, та оттогава ни е останал.

Иначе за чиниите - топлиш вода на котлона или с бързовар и миеш. Това според мен ти е най-малкия проблем.
Но само при мисълта, че не мога да се изкъпя се ужасявам. Виждам, че и при теб е горе долу така.
Вариантите са да ходиш при роднини и приятели или в офиса (както беше споменато вече).

А както е споменала dalka, проблема за нямането на залепени съобщения често се крие в съседите.
И при нас списъка с длъжниците на Топлофикация мистериозно изчезна малко след като беше залепен.
Да не говорим пък за списъка от лятото, където пишеше кой колко има да взима пак от Топлофикация.
Или пък 5мин. след като е залепено съобщението за датата за отчитане на водомерите или топломерите, то изчезва.
Така, че виновните са много  Tired

# 19
  • Мнения: 335
Ако Топлофикация твърди, че клиентите са й отделните домакинства, съобщениенията им би трябвало да са индивидуални - до всеки клиент.
Иначе по-добре с барабан пред Централна поща да бият и да викат, че спират водата в Слатина - много повече хора ще научат.

Чувствам, че справедливостта ще възтържествува.
На 100-те блока - официално изключване!
На останалите клиенти - ремонти, ремонти...

Но най-добре е направо да се приеме закон или да залегне в Конституцията:
всички приходи, имоти и средства на населението да бъдат вкарвани изначално в сметки на Топлофикация - работодателите изплащат заплатите на служителите си, внасяйки ги в сметки на топлофикация; имотите, придобити по наследство, от търгове и други покупки - първо се присъждат на топлофикация; наеми и пр. нетрудови доходи - изплащат се през смеки на топлофикация...
А тя да преценява колко от така придобитите средства на гражданите да им привежда на тях самите - след приспадане по преценка на дружеството какво да задели за себе си.

Можеше просто "Данък Топлофикация" - както е сега. Но се оказа, че той не е достатъчен.

# 20
  • Мнения: 49
И аз съм от потърпевшите с плановия ремонт - говоря за една част от "Дружба". И не, не бяхме осведомени по никакъв начин. Още повече за планов ремонт посред есен.
Вчера ледени тръпки ме полазиха, когато пуснах кранчето, а още повече, когато отворих сайта на топлофикация. И нямаше да е проблем, ако все пак бяха намерили някакъв подходящ начин да ни съобщят какво ни готвят. Нямаме бойлер, но имаме изведено всичко необходимо. Само че сега, по средата на месеца, трудно ще отделим пари за купуването и поставянето му.
И все ми се струва, че могат да измислят вариант. Не знам как функционира системата им, но да ни превключат към друг водопровод. Но наистина е просто смехотворно да стоим без вода. Да, и лятото е неприятно, но поне е топло. А сега е доста студено в банята вече, за да се къпеш с бързоварче.
Както и да е. Тук никой от предоставящите услуги не е ориентиран към клиента. Защото е монополист и знае, че изход няма. Е, ако не е топлофикация, ще е  енерго, но няма друга алтернатива.
Справям се с чиниите, но мисълта, че за всяко къпане трябва да посещавам родителите на съпруга ми не ми е особено приятно. Ето и сега чакам да спре дъжда, за да поема със сакчето. Дали ми е приятно? Едва ли...

# 21
  • София
  • Мнения: 16 038
За да няма и други изненадани - на ред са Дианабад и Лозенец в периода 29,09-06,10,2008 г.
Направете си сметка за да не ни питат - Вие от София ли сте или така си миришите?
А защо се възмущавате - нали никой няма нужда от Топлофикация? Уж всеки си е решил проблема, а като спре водата - ужас ...

# 22
  • пак там
  • Мнения: 2 885
да, що?
и без това горещата вода не се препоръчва за къпане през бременността Mr. Green

Ами пожелавам ти тогава да имаш възможността да го пробваш върху себе си. По възможност през декември.  Grinning

# 23
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Предполагам Топлофикация като изрядна страна по договор, ще плати неустойка за това, че не е съобщено и ще поеме сумите за ток, както и за причинени неудобства.

Ееееех, мечтииии....  Laughing

# 24
  • Мнения: 335
... А защо се възмущавате - нали никой няма нужда от Топлофикация? Уж всеки си е решил проблема, а като спре водата - ужас ...

Нищо подобно.
Хората не се възмущават, че Топлофикация е измислена да бъде пределно достъпна социална услуга и даже е била такава десетки години подред. Възмущават се и  викат "ужас" на наглостта на шепа типове там, кръстени "енергийна мафия", точещи, разпределящи и преразпределящи бивша държавна и общинска собственост според както ще е удобна за трансформиране в частна такава.

С две думи - хората не са се отказвали от Топлофикация, - някакви Вальотопловци опитват да им я вземат.


По' по темата - тук:
http://novini.dir.bg/2008/09/17/news3385662.html
Спряно е топлоподаването в някои райони на столичния кв.“Люлин“
DarikNews - 17 Септември 10:18
Поради тежка авария...

# 25
  • Мнения: 46 518
Холограма, да бе, ясно е, че искате да се върне комунизма, тогава пак беше така, държавните предпрятия харчеха яко, без да си плащат дълговете, народът потребяваше, колкото му трябва и плащаше според възможностите си  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 335
... държавните предпрятия харчеха яко, без да си плащат дълговете, народът потребяваше, колкото му трябва и плащаше според възможностите си  Mr. Green
Явно и държавата и народът са оцелявали като по чудо половин век.
А сега - за 15-тина години 2 милиона не устискаха да оцелеят.
Не е задължително си "комунист"  Laughing, за да ти се драйфа от картинката наоколо.


Бъркаш ги нещо понятията. "Комунизъм" значи друго. Но, нищо, развий си темата  Laughing

# 27
  • Мнения: 817
Купи си бойлер. ПОнеже питаше как да си решиш проблема. Това е единственото логично решение.

# 28
  • Мнения: 46 518
Явно и държавата и народът са оцелявали като по чудо половин век.
А сега - за 15-тина години 2 милиона не устискаха да оцелеят.

Нещо ги бъркаш понятията. "Комунизъм" значи друго. Но, нищо, развий си темата  Laughing


Знам какво значи, но и знам какво се получи  Laughing
За оцеляването - така е, след половин век рушене, резултатите лъснаха през последните 15 г. Sunglasses

Темата няма нужда от развиване, ясно е: ползваш, плащаш  Peace

# 29
  • Мнения: 335
... За оцеляването - така е, след половин век рушене, резултатите лъснаха през последните 15 г. ...

На това се смеят вече и гаргите.
Нищо, ако ти върши работа, ползвай го и през идните 100 години по форумите.


... ясно е: ползваш, плащаш  Peace

Тръпна в очакване да си платят новите ползватели на държавата, търкащи трътките си из държавни кресла - ама все за малко. После вече - в приватизираните си такива.

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 11:52 от Холограма

Общи условия

Активация на акаунт