Раничка на шийката на матката - 3 част

  • 130 027
  • 739
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 23 162
Linnel,направи си колпоскоп и след това,ако лекаря прецени,биопсия,да се види от какво ти е дисплазията/раничката.Щом е горена и пак се е появила,мисля,че не трябва да се пипа,ббез да се изследва.Иначе горененто е противопоказно,защото после тъканта се втвърдява,като зараства и при раждане може да се получат разкъсвания на шийката.Ела в темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388104.new#new

Там пишат много активно момичета,минали по твоя път.Тази тема тук май само аз я чета и отговарям.

# 421
  • Мнения: 226
Здравейте, отдавна не съм влизала, та ето ме да докладвам до къде стигнах:
значи, писах преди време, че имама голямо ерозио, цитонамазката ми беше 2-3 група и след лечение с полижинакс падна на 1  newsm78. Колпоскоп не ми беше правен, но док каза - биопсия и абразио на канала. Съгласих се и ето ми резултатите: тежък обострен ендоцервицит. Огнищна многоклетъчна метаплазия на покривния жлезист епител. Това и от двете места, от където е биопсията. В заключение: не правим нищо, идваш на цитонамазки през 6 месеца.
Нещо не ми се връзва.
От повечето мнения тук си правя изводи, че раничка не бива да се оставя така. Аз ще поискам и друго лекарско мнение, разбира се, но ми се ще да видя има ли и други с такива проблеми и резултати.

# 422
  • Мнения: 1 165
Здравейте и от мен!В края на 2008 и на мен ми откриха раничка,но по думите на доки беше съвсем малка и каза че само ще я наблюдаваме,а тя най-вероятно сама ще изчезне. #Cussing outОт март до миналия месец редовно ходех при него,но по други поводи и той нищо не каза за раничката.а аз се успокоих че е минала.Цитонамазката ми беше 2 група.В последствие смених лекаря и днес когато отидох да ми вземат секрет за тест за хламидия,раничката ми прокърви.Намазаха ме с Aladara,утре пак ще ме мажат.Уж това било кремче с локално действие,но се притеснявам,защото правим опити за бебче и може и да се е получило този месец.Пречи ли мазането на раничката според вас?Аз утре ще питам доки,но искам и вашето мнение.А относно горенето-на мен категорично ми отказаха да ме горят защото не съм раждала newsm78

# 423
  • Мнения: 23 162
Илианка,тази раничка не трябва да е там.Направете колпоскоп и биопсия,за да се види какво и е състоянието и от какво е предизвикана.Може да те горят с лазер или с letz./електрическа бримка/

# 424
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Да ви запитам нещо.
При вземане на цитонамазка, но без да е открита раничка при прегледа, т.е. такава няма, възможно ли е резултата да е ПАП II и от какво може да е предизвикан този резултат?

# 425
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте!

Миналата година ми гориха раничка,сега резултата от цитонамзката е PAP I-II гр.(преди горенето пак беше същата група) и пише:
Повърхностни и множество групички интермедиерни и ендоцервикални епители,левкоцити +.(плюса е дописан с химикалка).
На Микробиологията пише:Възпалителна реакция вероятно следствие на цервицит;9-10 Leuko/поле.
Вероятна диагноза поради която се налага изследването:Colpitis

Това което най-много ме притеснява е този Цервицит и въпроса ми е,лекува ли се и дали е опасно когато се планира бременност.Все още немога да се свържа с лекарката тъй като е болничен и докато изчакам да се завърне на работа ще ми минат какви ли не мисли през главата,а също и текста от Цитонамазката,какво означава,има ли нещо притеснително?
Понякога забелязвам че имам течение,някой път е много слабо някой път е повече.

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 15:31 от ninka80

# 426
  • Мнения: 211
Здравейте момичета,
нуждая се от малко информация.....
Имам раничка вече зная какво да правя- колпоскопия със биопсия за да видя от кой тип е раничката и дали е опасна....Със сигурност трябва да се гори, процедурата ще я правя с лазер, защото била по щадяща за нераждали жени....Проблема е че съм от Варна, а се оказа че във варна май няма такъв лазер....ще трябва да си запазя час във София, проучила съм докторите и се бях спряла на проф. Карагьозов, в момента е в Токуда, днес звънях за час направо за лазерно горене, но ми казаха че не може, трябва първо да ме прегледа и да ми пусне всички изследвания и тогава, споделих че не съм от софия и ще дойда с готови изследвания, ако може в един ден да бъде прегледа и лазерното премахване....но ми казаха че той не процедира така....освен това преглежда само в четвъртък и по принцип не извършвал такива процедури с лазер, това го правел сина му....сина му преглежда пак в Токуда -петък и понеделник.....Аз във форума бях чела че и проф. Карагьозов премахвал ранички с лазер......
Това което ме интересува е:мога ли да си направя колпоскопия с биопсия във варна и с резултатите да отида при карагьозов-(при сина му) или е по добре той да ми ги направи....ако ми ги прави той колко време се чака за резултата от биопсията....
Също така сина му също ли е такъв специалист като него и някой знае ли защо професора не премахва вече раничките с лазер.....
Ако някой може да ми препоръча и друг специалст основно за лазерно горене на раничката,ще съм ви благодарна
Предварително ви благодаря
Поздрави

# 427
  • Мнения: 23 162
Момичета,пишете и в темата за цитонамазките./кликнете на заглавието в подписа ми/.

# 428
  • Мнения: X
Таласъмче,преди мнооого години имах раничка-бях едва на 19 и я горихме в онкодиспансера. Вероятно е било лазер /  Embarassed и досега не знам / , защото изобщо нищо не се усещаше като болка. Пък излизаше един пушек  Embarassed

# 429
  • Мнения: 23 162
Таласъмче,преди мнооого години имах раничка-бях едва на 19 и я горихме в онкодиспансера. Вероятно е било лазер /  Embarassed и досега не знам / , защото изобщо нищо не се усещаше като болка. Пък излизаше един пушек  Embarassed
Мисля,че не е било лазер,а термокоагулация/горене с ток/.

# 430
  • София
  • Мнения: 5 571
Таласъмче, проф. Карагьозов е един от корифеите в тази област, но просто вече е възрастен и действително вече не оперира, само преглежда. За да си запишеш час за обикновен преглед при него, се чака дълго. Само с едно идване до София няма как да стане всичко накуп. Всъщност нито един уважаващ себе си лекар няма да те метне на операционната маса, без да те е погледнал лично преди това. Много неща са въпрос на лична преценка. Нямам лични впечатления от д-р Илко Карагьозов (сина на професора), за когото питаш. Ако искаш личната ми препоръка по тази тема - обади се на д-р Божидар Славчев. Той работи в Майчин дом. Но дали при Карагьозов или Славчев, със сигурност ще ти се наложи първо да дойдеш на прегледат лично. Ако се налага бързо да действат след това, те ще преценят и ще те вместят в графика за интервенциите. И все пак, действително ли няма такъв специалист и такава апаратура във Варна? Пожелавам ти късмет. Всичко да завърши благополучно!  Praynig

# 431
  • Мнения: 462
Taласъмче, не съм от Варна, но съм получавала мн добри референции за доц. Стефан Иванов от АГ Варна и мисля, че трябва да провериш дали той няма необходимата апаратура. Simple Smile Стискам палци  Peace

# 432
  • Мнения: 3 988
...мн добри референции за доц. Стефан Иванов от АГ Варна ...


Медалът винаги има две страни.  Peace

Пускам линк към мнението на една пациентка на гореспоменатия доктор.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356057.msg9835794#msg9835794

А тук е продължението на дискусията:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364370.msg9836498#msg9836498

# 433
  • Мнения: 211
мерси кюбит,
много важна информация поне във варна горе долу ги знам добрите лекари но този определено не съм го чувала, което ме кара да вярвам че не е сред най надежните....
Иначе точно Узунов ще ме гледа на колпоскоп във варна във онкологията.....
Запазила съм си час за Карагьозов (син) в София за лазер ще нося резултата от биопсията, ще ме прегледа може отново да ме види на колпоскоп и ще ми махне раничката с лазер ако е за махане още същия ден....поне така се разбрахме със сестрата която ми записа часа....
Между другото ще поразпитам още за лазер във варна....
Един въпрос премахването на раничката с лазер нали става бързо като горенето с тока 3-4-5 минути....Това операция ли се води или манипулация, че нещо се стреснах....
Ако в същия ден ме гледа на колпоскоп и веднага ми маха раничката с лазер, няма ли да пречи това че влагалището е намазано с химикали (от колпоскопа)
Мерси з информацията
Поздрави

# 434
  • Мнения: 5
здравейте момичета!да споделя и аз- май само тук ме няма Grinning
след колпоскопия биопсия/по мое желание/,изчакване и то доста ,2 спонтанни аборта -ве4е сериозно съм се заела с тази рани4ка.
имам рани4ка от както се помня -лекарите които смених ми казваха само да си я наблюдавам 2 пъти годи6но цитонамазка и да не я пипам 4е не съм раждала- да ама не.след толкова години ми предстои електрокоагулация -ре6их в Шейново при д-р Станков- все пак се оказах с ЦИН1 и дисплазия ,а и с 2 спонтанни аборта се 4уствам длъжна да го направя наи малкото за успокоение 4е проблема не е в рани4ката.след толкова отлагания, ле4ение с хомеопатия/знаете колко са протия хомеопатите за такива интервенции- а и аз до скоро не6тата не са се променили така 4е не отлагайте консултации и то при д-ри специалисти
съжалявам за дългия пост- надявам се при вси4ки нас вси4ко да е наред.
стискайте палци Hug

Общи условия

Активация на акаунт