Раничка на шийката на матката - 3 част

  • 130 111
  • 739
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 211
намерих лазер в клиниката на давидков варна - лазер-вапоризация, това ли е въпросния лазер който търся....ако е той значи има и във варна и няма смисъл да идвам и във София.....Аз не знаех че и давидков има клиника....Ще поразпитам още ако има там трябва да има и на други места, но не знам защо гинеколожката ми спести тази информация....щом манипулацията не е по тежка а напротив по щадяща от горенето с ток....както и да е ще питам като ми правят колпоскопията, поне там съм при много добър специалист....

# 436
  • Мнения: 23 407
таласъмче,питай момичетата от темата за цитонамазките за Варна.

# 437
  • Мнения: 211
за информация във клиниката на давиднов няма лазер и той ми каза че едва ли някъде във варна ще намеря....

# 438
  • София
  • Мнения: 911
Цоп и аз в темата!Момичета,как е по-ефикасно лечението на раничката с лекарства или с изгаряне?Аз мисля да пробвам с лекарства.

# 439
  • Мнения: 365
Цоп и аз в темата!Момичета,как е по-ефикасно лечението на раничката с лекарства или с изгаряне?Аз мисля да пробвам с лекарства.
Пробвала съм и двете ама май е най-добре с лекарства Naughty

# 440
  • Мнения: 114
И аз съм пробвала и двете,но най-ефикасно и сигурно е с горенето.
Пих хапчета 2 седмицицялата се обринах от тях-не помогнаха,само намалиха степента от 3А,на 2А.И след 1 мес.ме гори доктора.

# 441
  • Мнения: 23 407
Цоп и аз в темата!Момичета,как е по-ефикасно лечението на раничката с лекарства или с изгаряне?Аз мисля да пробвам с лекарства.
Това зависи от много неща,които се определят от цялостен и ПЪЛЕН преглед: колпоскоп и цитонамазка,ако е нужно биопсия.Ако е някакво възпаление би могло да се излекува с лекарства,но в повечето пъти диплазията/раничката/ се дължи на клетъчни промени,които трябва да се изследват,за да се прецени степента на измененията и съответното лечение.

# 442
  • Мнения: 46
Здравейте, момичета.Сега намерих тази тема. И аз имам раничка на шийката, която е доста стара - може би от преди 16-17 години. Лекувала съм я с мазане с Ваготил. Имаше ефект за известно време. После като съм ходила на лекар са ми казвали, че се появила отново. Последно ми препоръчаха да се лекува със Соклкоджин. Пуснах всякакви връзки, за да намеря лекарството, но за съжаление не можах. За късмет, обаче се оказа, че един познат лекар го има. Междувременно бяхме ходили при специалист по стерилитет и наред с другите изследвания ми препоръча да си направя биопсия за всеки случей. Първо, обаче, преди няколко месеца си направих цитонамазка и  лекаря, който отчете резултата ме успокои, че няма нищо притеснително. Имах само възпаление, за което пих Алое - вера 1 месец. Според резултата попадам във ПАП II b. Ето какво пише още в изследването:Ендоцервицит; плоскоклетъчна метаплазия; регенераторни, дистрофични и паракератотични клетки; коковидни бактерии. За рутинен контрол. Въпреки всичко се реших на биопсията и сега чакам резултата... Може ли някоя от вас да коментира показанията от цитонамазката и дали биопсията би могла да покаже по-лош резултат?

# 443
  • Мнения: 23 407
кикидики,добре е,че си пуснала бипсия.Не е добре,че си била с тази раничка толкова години.Надявам се да имаш добри резултати ,но при всички положения махни диспалзията.

# 444
  • Мнения: 46
Това е намерението ми - да излекувам трайно. Възможно ли е според вас, заради биопсията цикъла ми да дойде по-рано?

# 445
  • Мнения: 23 407
Това е намерението ми - да излекувам трайно. Възможно ли е според вас, заради биопсията цикъла ми да дойде по-рано?
Не би трябвало,по-скоро ще се дължи на стреса.

# 446
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Здравейте и от мен!
И аз имам раничка от доста време, преди 3,5 години я лекувах със Солкожин- така ми препоръчаха, понеже още не бях раждала, но явно нищо не се е получило. Междувременно ми казаха само да се следя и всяка година си правя цитонамазка. Една година след раждането нямаше промяна, но сега резултатите ме безпокоят повече- имам и препоръка за колпоскопия и биопсия + цервикално абразио. Ясно е, че ще ги направя. Въпросът е само къде и кога е най- удачно- колко време след цикъл?
И може би доста глупав въпрос- лекува ли се действително така наречената раничка или просто се видоизменя епитела?

# 447
  • Мнения: 23 407

И може би доста глупав въпрос- лекува ли се действително така наречената раничка или просто се видоизменя епитела?
Така наречената раничка,всъщност се казва дисплазия и е видоизменен епител по шийката и канала на матката."Раничка" е образно и неточно наименования,което кой знае защо,е навлязло в употреба.Не е истинска рана.Лечението на дисплазиите зависи от конкретните обстоятелства.За София светилата в областта са:др.Карагьозови/баща и син/,др.Кърлов,Др.Славчев,др.Ганчева,др.Попова.Координати има в темата за цитонамазките:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364370.0

Последна редакция: пн, 13 юли 2009, 16:00 от ДесиХ2

# 448
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
ДесиХ2, много ти благодаря! Ще погледан линка и ще преценя накъде да се насоча!
Още веднъж благодаря!

# 449
  • Мнения: 46
Надявам се наистина да е от стреса. Дано всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт