Раничка на шийката на матката - 3 част

  • 130 022
  • 739
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 001
Здравейте и аз искам да питам Simple Smile
Преди няколко дена ми махнаха раничката ,сега имам обилно течение .Въпроса ми е какво следва чисто физически ? Кога ще ми спре течението? Цикъла ми този месец нормален ли ще е или ще закъснее/подрани ? Колко време след процедурата не трябва да има полови контакти ?
Благодаря предварително !
как ти гориха раничката?

# 376
  • Мнения: 16
с лазер

# 377
  • Мнения: 1 001
мен ме гориха с ток и не съм запозната как е с лазер.Предполагам че не е много различно.Лекаря който те гори би трябва да ти е казал колко време не трябва да правите секс. При мен беше един месец, цикъла си ми дойде нормално нито закъсня нито беше по обилен или нещо такова.

# 378
  • Мнения: 16
Благодаря ти за бързия отговор. И моя лекар си ми обясни но ми беше толкова притеснено че запомних само това че не трябва да има полови контакти до следващия цикъл. Подробностите за течението и цикъла ми се губят  Embarassed Благодаря ти още веднъж !

# 379
  • Мнения: 177
Здравейте,момичета.Утре ще ми вземат биопсия под венозна упойка.Искам да попитам знаете ли мога ли да ям или поне да пия кафе преди това?Моля ви за отговор  Hug

# 380
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Имам въпросче за ЧПВ-то или по-точно искам да прочета инфо за този вирус. Видях, че Деси е писала на предната страница, че раничката може да е предизвикана от ЧПВ, а обратно може ли да е? Задължително ли е да се изследваме за ЧПВ след като имаме вече раничка?

# 381
  • Мнения: 23 160
Имам въпросче за ЧПВ-то или по-точно искам да прочета инфо за този вирус. Видях, че Деси е писала на предната страница, че раничката може да е предизвикана от ЧПВ, а обратно може ли да е? Задължително ли е да се изследваме за ЧПВ след като имаме вече раничка?
Не.никак не е задължително,това го определя лекаря.Имам предви не е задължителна типизацията,която казва кой точно вирус имаме,но скрининга за ЧПВ може да се направи.
http://www.hpv-bg.com/

# 382
  • Мнения: 211

имам раничка и по всяка вероятност ще я горят,интересувам се за колпоскопа -Знае ли някой дали д-р Петинка Цветкова от Варна има колпоскоп? Знам че има колпоскоп в Майчин дом-Варна но всеки лекар ли може да гледа на него или си има определен? Има линякаква снимка от този колпоскоп или излседване което може да види и друг лекар или трябва да се разчита единствено на компетентността на лекаря който гледа в момента?
И може ли същия ден след като е правена колпоскопия да се прави секс?- питам защото вече отдавна държа мъжа си на сухо и скоро ще му писне съвсем....

# 383
  • Варна
  • Мнения: 728
таласъмче здравей, почти на 100% съм сигурна че при Цветкова няма колпоскоп, въпреки че не пречи да се обадиш и да попиташ, но до колкото знам няма. Във Варна, въпреки че е голям град аз знам само за две места кадето има колпоскоп и те май са само те. А когато все още нзн каде има се бях обаждала на една некадърница и я питам - правите ли преглед с колпоскоп, и тя : закакво ви е, аз и казах че имам раничка, и тя ми вика - за какво ви е този колпоскоп елате при мен и с две намазвания ще ви излекувам, и ми вика - знаете ли колко струва прегледа с колпоскоп - 150 лв hahaha. Тия хора вече съвсем ни взеха за хванати от гората. Така и не отидох де. А специално за прегледа не мога да кажа на 100% дали изкарват някаква снимка(примерно както е при ехограф на мечна жлеза), но май мисля че не, май лекрят който гледа в момента ти казва дали нещата са добре или не. Тук момичетата които са ходили на такъв преглед ще споделят.

# 384
  • Мнения: 23 160
Таласъмче,колпоскоп може да прави всеки лекар,който разполага с такъв.Снимка или някво изображение не знам дали може да се направи,поне на мен никога не са ми давали такова,но са ми пускали камерата по време на прегледа,за да гледам и аз.Диагнозата зависи изцяло от компетентността на лекаря,който те преглежда.Може да се прави секс,колпоскопията е само оглед на влагалището с микроскоп.

# 385
  • Мнения: 130
Момичета, как се диагностицира раничката на шийката? Само с преглед? С резултат от цитонамазка или...
Питам, защото дълго лехувах хламидия. Оплаквам се от упорито бяло течение, което няма излекуване. На последния преглед док спомена, че може да имам раничка и секрета да се дължи на нея. Смених лекаря - той за никаква раничка не спомена. Правила съм тест за ЧПВ - отрицателен.

# 386
  • Мнения: 23 160
Момичета, как се диагностицира раничката на шийката? Само с преглед? С резултат от цитонамазка или...
Това + колпоскопски преглед,за да се види точно как изглежда изменението.Какво ти е течението?

# 387
  • Мнения: 4
Здравейте мили дами,
Преди месец и на мен ми откриха ектропион (раничка) на шийката на матката и мастопатия. В първия момент много се стресирах, поплаках си малко след това порових се в и-нет, прочетох много неща за и против горенето. Резултата от цитонамазката ми беше ПАП 1, което много ме успокой и доктора каза, че ще горим раничката. Споделих с майка ми и тя ме посъветва да си слагам 10 вечери захаросан мед вагинално, т.к. тя на времето е имала и така я е изгорила. Бях скептично настроена, но реших да пробвам. т.к. знаех че меда няма да ми навреди.
 ХУБАВАТА НОВИНА: Във вторник бях на преглед,споделих с доктора какво съм направила той каза, че не отрича меда и след като ме прегледа каза,че раничката е изгорена и нямам никави възпалителни процеси.  Hug
 

# 388
  • Мнения: 23 160
Таничка,а на колпоскоп прегледа ли те?Дано наистина всичко е ок.

# 389

Общи условия

Активация на акаунт