Раничка на шийката на матката - 3 част

  • 130 117
  • 739
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 44
Ами първо ме маза една лекарка, и след това паднах на 2Б група. После отидох при въпросният Др Филев, с резултатите от цитонамазката и той ми я обгори. Ичзаках 2 месеца и след втория цикъл отидох на преглед, той ме гледа с въпросният уред(който нз как се казва, но изглежда като бинокъл) и каза, че раничката се е повлияла и няма да се работи повече по нея....и ми изписа тези хапчета, за които споменах вчера

# 361
  • Мнения: 23 407
Шарпейче,надявам се наистина да се е оправил проблемът,но трябва задължително цитонамазка да се пусне след горенето,за да се проследят нещата.Тя и моята раничка се бе махнала след горенето,но цитонамазката показваше повишение на групата от ПАП 2 при горенето,на ПАП 3а-д след него.Смених лекаря.При новия преглед,след прегледа с колпоскоп/след намазване с оцетно-йодна киселина при самия преглед/се оказа,че имам пробле на друго място.при следващия преглед изискай задължително цитонамазка,преглед с колпоскоп/да те намажат с оцетно-йодна киселина при прегледа/.Това е колпоскоп:
http://i233.photobucket.com/albums/ee315/peacebella/colposcopy.jpg
http://wpcontent.answers.com/wikipedia/commons/thumb/3/32/Colpos … px-Colposcope.jpg
Успех.

# 362
  • Мнения: 226
Здравейта, и аз съм във вашите редици.
Вчера ми взеха биопсия и ми правиха абразио на цервик. канал. Това заради много голяма раничка според доктора. Сега тръпна в очкаване на резултатите. Процедурата беше с пълна упойка в болница...
Иначе от 2-3 група цитонамзката я смъкнах на 1 /нещо много съмнително ми се струва, ама ... newsm78 newsm78 newsm78/. В резултата пишеше, че има масово левкоцити. .  Доктора е категоричен, че тази раничка се е получила след едно от ражданията , т.е. не е от вчера, и че няма да се оправи с обгаряне. има ли някоя от вас опит с това? Какво да очаквам от тук нататък?

# 363
  • Мнения: 23 407
Мама на двама....,чакай биопсията сега,дано не е нищо тревожно.Най-добре,че сте направили тези манипулации и изследвания,ще шпокажат най-точно какво е състоянието.Съмнявам се да имаш раничка от раждането,но дано не е и причинена от ЧПВ.Може би ще я махнат с лазер или електрическа бримка.

# 364
  • Мнения: 177
Момичета,съжалявам ако въпросът ми ви се стори глупав.Цитонамазката ми е с резултат 3а.Има голяма вероятност да съм бременна.Застрашена ли ще е евентуалната бременност?

# 365
  • Мнения: 23 407
Момичета,съжалявам ако въпросът ми ви се стори глупав.Цитонамазката ми е с резултат 3а.Има голяма вероятност да съм бременна.Застрашена ли ще е евентуалната бременност?
Зависи защо цитонамазката е 3-та степен.Не мисля,че има опасност за бременността,но отиди на колпоскоп да се види дали е чиста шийката.Ако си бременна,този резултат може да се дължи на бременността.Дано. Hug

# 366
  • Мнения: 1 131
И аз да попитам нещо.Възможно ли е след раждане РАР-а да се увеличи на 2-3,а на колпоскопа ми казаха,че няма патологични изменения.Даже лечение не ми предписаха.Само контролни цито.

# 367
  • Мнения: 23 407
И аз да попитам нещо.Възможно ли е след раждане РАР-а да се увеличи на 2-3,а на колпоскопа ми казаха,че няма патологични изменения.Даже лечение не ми предписаха.Само контролни цито.
Ако е скоро след раждането може,заради хормоналните промени.Отиди след 3м,пак на контолен преглед/на колпоскопа да те намажат с оцетно-йодна киселина/.

# 368
  • Мнения: 1 131
Мерси,Деси.

# 369
  • Мнения: 23 407
Няма защо,надявам се да не е нищо съществено.Задължително цитонамазката да е взета с четчица,а пробите да са от канала на шийката,както и от самата шийка.

# 370
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Здравейте, момичета,
имам едно питане. Онзи ден бях на профилактичен преглед и доктора така между друго ми вметна, че имам малка раничка, но не било нищо тревожно!  newsm78
Като ви чета тук и си мисля, че все пак трябва да се лекува?  newsm78

# 371
  • Мнения: 23 407
Слънчо,задължително трябва да се направят колпоскоп и цитонамазка,за да се види състоянието на пийката.Оттам-насетене лекаря преценява дали да пусне още изследвания;биопсия и да третира дисплазията/раничката/.Задължително трябва да й се обърно внимание,смения лекаря.

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Аз цитонамазка правих  - 1 група съм!

# 373
  • Мнения: 23 407
Аз цитонамазка правих  - 1 група съм!
Тогава колпоскоп и евентуално биопсия.Не й е мястото там на "раничката'.Видя ли дали пробата за цитонамазка е взета с четчица?

# 374
  • Мнения: 16
Здравейте и аз искам да питам Simple Smile
Преди няколко дена ми махнаха раничката ,сега имам обилно течение .Въпроса ми е какво следва чисто физически ? Кога ще ми спре течението? Цикъла ми този месец нормален ли ще е или ще закъснее/подрани ? Колко време след процедурата не трябва да има полови контакти ?
Благодаря предварително !

Общи условия

Активация на акаунт