Раничка на шийката на матката - 3 част

  • 130 026
  • 739
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 23 160
Отиди след 6м.пак на преглед,с цитонамазка и колпоскоп.Не видях от кой град си,дано има там,където живееш.Надявам се да нямаше повече проблеми с ранички и прочее,но редоно на лекар. Grinning

# 391
  • Мнения: 211
благодаря ви момичета, цветкова наистина не гледа на колпоскоп, макар че на вратата й има и цена на колопоскопия -35 лева.....не съм я питала, но щом не ми я предложи сигурно не я прави.....
За мен беше важно да знам дали резултата от колпоскопията зависи от мнението само на лекаря който гледа в момента, защото съм си патила от некомпетентни доктори....

Как се определя типа на раничката взема се секрет от нея подобно на цитонамазката или от колпоскопа го определят....
Моята сигурно ще е от лошия тип защото веднъж е горена, и пак се е възстановила сега я тушираха, лекарката каза че трябва да се повлияе и да се оправи без горене, но аз мисля че няма да стане....

# 392
  • Мнения: 114
Здравейте.
Миналата седмица и на мене ми гориха раничка на шийката на матката.Резултатите от цитоната мазка е 3а степен.
Та въпроса ми е;някой знае ли колко време след горенете на раничката мога да започна с опитите за бебе.
Доктора ми каза да изчакам 40 дни,като през това време трябва да се въздържам от секс,защото имало вероятност от кръвоизлив.

# 393
  • Мнения: 115
Как се определя типа на раничката взема се секрет от нея подобно на цитонамазката или от колпоскопа го определят....
Моята сигурно ще е от лошия тип защото веднъж е горена, и пак се е възстановила сега я тушираха, лекарката каза че трябва да се повлияе и да се оправи без горене, но аз мисля че няма да стане....

С какво ти я тушираха раничката? Как така 3а само се тушира при условие, че и преди се  появявала? newsm78

# 394
  • Мнения: 23 160
Момичета,елате в темата бза цитонамзките.Там пишат много момичета,които да ви дадат съвет:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364370.0

# 395
  • Мнения: 23 160
Таласъмче,чрез цитонамазката и колпоскопията се преценява сериозността на положението.Ако нещата не са розови се взима биопсия,за да се види какво е състоянието на дисплазията и да се реши как да се третита.Много е неправилно да се гори,без да е проучено от какво се появява или поне какво се е появило.Щом при теб рецидивира,не се бави,а намери добър лекар,с колпоскоп и най-добре пуснете биопсия.И при мен лечението зпаояна като при теб и нещата много се влошиха,заради некомпетентен лекар.Смених го и сега съм ок,но бях с предракови процеси и ме оперираха,за да ги изрежат."Раничките" не са безобидни и за съжаление често цитонамазката не дава точна информация,особено ако не е взета какво трябва.
Xixi, трябва да чакаш 66-8 седмици,за да се възстанови лигавицата,а после задължително преглед.Никакви бебета преди това.

# 396
  • Мнения: 211
ох, момичета доста ме притеснихте, сега преди 6 години ми е горена раничката, в момента е туширана 2 пъти от една лекарка- неефективно и 1 път от друга общо 3 пъти, тази седмица ще ми я тушират още един път- всички пъти със солкожин....сигурно ефект няма да има но нека да пробвам....
За колпоскоп сегашната ми лекарка нищо не каза нито предишната нито предишните лекари, всички при които съм ходила са едни от най добрите във варна....
Аз искам да си направя колпоскопия но при условие че сега е туширана ще се види ли какво е състоянието или да изчакам още веднъж да я тушират и другия месец да отида на колпоскопия....
Става малко объркано защото един лекар ще гледа на колпоскоп а после трябва да обяснявам на моята лекарка какво ми има и каква е раничката- от този колпоскоп определят ли типа на раничката и има ли някакво писмено заключение на лекаря....

В момента лекарката ми е една от най-добрите и по важното е че й имам пълно доверие и искам тя да се занимава с проблема ми затова питам за тези неща.....Най- много се притеснявам защото не съм раждала а и плануваме бебе....явно нещата ще се проточат....

# 397
  • Мнения: 23 160
Таласъмче,от опит ти казвам:щом имаш токова рецидиви,направи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО колпоскопия,преди всякакви туширания и цитонамазка,взета с ЧЕТЧИЦА,след прегледа с колпоскопа.Аз бих изискала и биопсия.По-добре да си сигурна,че всичко е ок,отколкото да имаш съмнения.Колкото до компетентността на лекарите:повярвай ми,че в Бг 99% от лекарите НЕ ЗНАЯТ и НЕ МОГАТ адекватно да диагностицират и третират проблемите с маточната шийка.Моля те,ела в темата за цитонамазките,чийто линк е в подписа ми.Там ще видиш един куп момичета с твоите проблеми,които споделят своя път на лечение.Тази тема няма да ти помогне.Щом не си раждала не губи време в празни манипулации.

# 398
  • вкъщи
  • Мнения: 704
след горене нямах проблем

# 399
  • Мнения: 23 160
след горене нямах проблем
Не забравяй редовните цитонамазки и се надявам да не ти се налага повече да се занимаваш с тези неприятни проблеми.

# 400
  • Варна
  • Мнения: 728
В момента лекарката ми е една от най-добрите и по важното е че й имам пълно доверие и искам тя да се занимава с проблема ми затова питам за тези неща.....Най- много се притеснявам защото не съм раждала а и плануваме бебе....явно нещата ще се проточат....

Всеки лекар е добър, докато не разбереш че е некадърен. За мен един лекар е добър, тогава когато ти предложи всички алтернативи било то за лечение или само за профилактика. Т.е след като имаш съмнения - цитонамазки, колпоскоп.......биопсия ако трябва. А тия които лекуват на "око" вече не им вярвам.

# 401
  • Мнения: 115
ох, момичета доста ме притеснихте, сега преди 6 години ми е горена раничката, в момента е туширана 2 пъти от една лекарка- неефективно и 1 път от друга общо 3 пъти, тази седмица ще ми я тушират още един път- всички пъти със солкожин....сигурно ефект няма да има но нека да пробвам....

В момента лекарката ми е една от най-добрите и по важното е че й имам пълно доверие и искам тя да се занимава с проблема ми затова питам за тези неща.....Най- много се притеснявам защото не съм раждала а и плануваме бебе....явно нещата ще се проточат....

Искам да попитам как се сдоби със солкожин при положение, че одавна го няма в България. И коя е тази толкова компетентна лекарка?

# 402
  • Мнения: 211
при лекарката ми имаше солкожин беше останало, но предишната ми гинеколожка също имаше солкожин направо си го платих на същите пари както в аптеките даже и по евтино 25 лева ако не се лъжа платих преди 1 месец

# 403
  • Мнения: 1 131
при лекарката ми имаше солкожин беше останало, но предишната ми гинеколожка също имаше солкожин направо си го платих на същите пари както в аптеките даже и по евтино 25 лева ако не се лъжа платих преди 1 месец

Таласъмче,при кой гинеколог ходиш?

# 404
  • Мнения: 130
Момичета, как се диагностицира раничката на шийката? Само с преглед? С резултат от цитонамазка или...
Това + колпоскопски преглед,за да се види точно как изглежда изменението.Какво ти е течението?

Течението ми е хронично, на цвят е бяло и мирише на кисело. Лекувахме го с толкова много неща и накрая ми казаха, че е нормално. Е за мен не е нормално! Още повече, че споменаха, че може да се дължи на раничка. Цитото ми е от 2 ПАП, ЧПВ отрицателно, имам и тест за положителна хламидия, после още един за отрицателна. За колоскопски преглед - не знам дали са ми правили... Той с какво е по-различен от другите и как протича?

Общи условия

Активация на акаунт