Раничка на шийката на матката - 3 част

  • 130 097
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Привет момичета.

Ето ме и мен тук, с прясно открита раничка на шийката  Confused. Сега чакам резултата от цитонамазката и после ако е необходимо и колпоскопия ще правя.
Планирам втора бременост и по този повод лекарят ми не смята, че трябва да гори раничката, а да я третира с медикаменти. Какво ще се прави обаче ще се реши след като излязат резултатите.

Незнам защо всички лекари от провинцията мислят  така newsm78.Лично аз от тези медикаменти си изпатих сериозно, защото след време раничката рецидивира.

Идея си нямам, сега навлизам в  материята. Ще говорим подробно с лекаря в понеделник и ще получи подобаващо количество въпроси. Когато ми сервира новината за раничката и ми я показа си глътнах граматиката.

# 676
  • Мнения: 39
Здравейте момичета,дълго се рових из тези неприятни темички и реших да ви се оплача.Отивам си вчера на профилактичен преглед взимат ми цитонамазка и ми казва доктора резултати след една седмица,до тук ок и после от главата за краката ама било хубаво  да направи и биопсия нали се сещате ,че онемях  и днес съм в стрес ,не му разреших до излизане на резултата.При този доктор ходя за първи път незнам какво да мисля .Преди една година и половина резултатите ми от цито бяха ІІ група.

# 677
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
misstana, изчакай си резултата от цитонамазката. За година и половина нещата може да се променят,което не означава, че са станали по-зле. Но нали за това се прави това изследване да се види какво е положението. Моят лекар ми каза, че първо се прави колпоскопия и после ако има нещо притеснително - биопсия.
И аз чакам резултати от цитонамазка, ще си чакаме заедно  Wink.

# 678
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Здравейте момичета,дълго се рових из тези неприятни темички и реших да ви се оплача.Отивам си вчера на профилактичен преглед взимат ми цитонамазка и ми казва доктора резултати след една седмица,до тук ок и после от главата за краката ама било хубаво  да направи и биопсия нали се сещате ,че онемях  и днес съм в стрес ,не му разреших до излизане на резултата.При този доктор ходя за първи път незнам какво да мисля .Преди една година и половина резултатите ми от цито бяха ІІ група.

Спокойно, изчакай си резултата от цитото. Дори да се наложи биопсия, няма нищо страшно, но колпоскопа също е задължителен, както те съветва ivap.
На мен така един "доктор" миналата година ми съкрати живота и ми докара нервно разстройство, а като си дадох сметка в последствие се оказа, че човекът просто искаше да ми вземе парите, защото беше на частно. Предлагаше ми да ми вземе бипосия и за по- сигурно на две места да я изпратим, позволи си да ми каже, че ако не го направим имам още 2 до 3 години... Така че ако все пак ти се наложи биопсия те съветвам да го направиш при специалист онко-гинеколог. Но няма нищо страшно, не се безпокой, просто ходи редовно на прегледи! Много полезна информация има в темата за цитонамазката, а и момичетататам са страхотни и дават повече от инфо от лекарите  Peace Успех, стискам ти палци  Praynig

# 679
  • Мнения: 41
Здравей Тина!След обгарянето се забранява секс, тампони, промивки, басейни, вани ,море,спорт за 1 месец.Аз вчера бях на обгаряне с лазер . Дадоха ми лист в който пише какво не трябва да се прави.В него пише още, че след около 10-14 дни се появява кървене, подобно на менструалното.
А пишe ли слeд колко време може да се работи за бебе? От тук прочетеното оставам с  впечатлени, че след три месеца. А моя лекар ми каза след първия нормален цикъл.
И сега се чудя ..... newsm78

# 680
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Моята раничка я мазаха с лекарство (честно казано не знам как се казва)
Бях казала на лерката си, че искаме да започваме бебеправенето. Когато отидох последно да ми я намаже (за трети път), доки ме попита до къде сме стигнали. А аз чаках тя да каже, че вече може...  newsm78 Тогава ми отговори, че едното на другото не пречи и да започваме  Grinning
През цялото лечение можеше да правим секс и да не се съобразявам с процедурата  Whistling

# 681
  • Мнения: 23 392

А пишe ли слeд колко време може да се работи за бебе? От тук прочетеното оставам с  впечатлени, че след три месеца. А моя лекар ми каза след първия нормален цикъл.
И сега се чудя ..... newsm78
Физиологично травмите на шийката ще се възстановят между 6-8 седмици,затова се изчаква 3 месеца след подобна манипулация.Освен всичко друго е добре да се пусне нова цитонамазка,както и колпоскоп,за да се види дали всичко е наред и тогава да се забременява.
Зарежете мазането с разни медикаменти. Peace

# 682
  • Мнения: 41

А пишe ли слeд колко време може да се работи за бебе? От тук прочетеното оставам с  впечатлени, че след три месеца. А моя лекар ми каза след първия нормален цикъл.
И сега се чудя ..... newsm78
Физиологично травмите на шийката ще се възстановят между 6-8 седмици,затова се изчаква 3 месеца след подобна манипулация.Освен всичко друго е добре да се пусне нова цитонамазка,както и колпоскоп,за да се види дали всичко е наред и тогава да се забременява.
Зарежете мазането с разни медикаменти. Peace

Разбирам. Явно е по -добре да се изчака 3 месеца. Благодаря много за инфото

# 683
  • Мнения: 2 357
Здравейте! Писах в тема специално за ендоцервицит, т.е. възпаление на маточната шийка и за хламидии писах, но искам да питам и вас Hug ето направо копиран поста ми от другата тема Peace
Имам следния въпрос:
Откриха ми поликистозни яйчници, след като 6 месеца не успях да забременея и отидох на лекар.....и след като ги откриха за абсолютно нищо друго не ме тестват освен да следят кистите и половите хормони. Сега обаче при поредния преглед се установи, че имам леко зачервяване на маточната шийка, написала е ендоцервицит в амбулаторния ми лист.  Взе ми цитонамазка и чакам резултата след 10 раб. дни, но четох, че това зачервяване на маточната шийка особено, ако е хронично, а на мен преди 4 години ми гориха с ток доста голяма раничка, след това на 2 пъти пак констатираха леко зачервяване, явно се превръща в хронично, можело да се дължи на възпаление, хламидии, стафилококи Blush /май така се пише Blush/ и т.н. Та въпросът ми е Цитонамазката ще покаже ли инфекция ли е, възпаление, изменени клетки ли са или гъбички или трябва да пусна микробиология и кръвен тест за хламидия? И ако е кръвен тест за хламидия, кой от всички видове да пусна, защото в сайтовете на лабораториите пише по 5 вида изследвания за хламидия ooooh! Кой от всичките???  ooooh! newsm78
Много ви благодаря! bouquet Hug Малко съм се понаплашила вече 1 година неуспешни опити и може би звуча объркано, но се надявам, че сте ми разбрали проблема и въпроса.

# 684
  • Мнения: 23 392
Аника,най-добре да се напраив колпоскоп и биопсия,ако се види нещо съмнително на колпоскопа.Щом имаш вече третирана раничка,то колпоскопът е задължителен.Инае изброените изследвания: хламидия,микробиология и тн. са добре да си ги правиш веднъж годишно за профилактика.Зачервяването на шийката или ендоцервицитът може да се дължат на възпаление или на хормонален дисбаланс.Цитонамазката показва САМО клетъчни изменения,свързани с рака на шийката на матката.

# 685
  • Мнения: 255
 Simple Smile

Последна редакция: вт, 10 авг 2010, 08:49 от fifi82

# 686
  • Мнения: 11
Здравейте!Аз също като някои от вас чакам цитонамазката.Реших да отида на профилактичен преглед и ми откриха раничка.Притеснявам се,защото веднага ми насрочиха колпоскопия,преди да са излезнали резултатите от цитонамазката.Изписаха ми 6 дни фарматекс и полижинакс.Имам един въпрос,ако може някой да ми помогне.В упътванета на фарматекс пише извадете капсулата от опаковката.Разопаковайте.Не мога да разбера две опаковки ли има.Аз вчера сложих капсулата така,дали не сбърках?Дали не трябваше да обеля горния слой?Толкова съм притеснена,че сега и това.Моля ви ако някой знае нещо да помогне

# 687
  • Мнения: 23 392
ПепиКВ,защо си притеснена???Това,че са ти назначили колпоскоп е чудесно! Мисля,че за лекарството са имали предвид да извадиш капсулата от голямата опаковка/кутия и после да я разопаковаш самата нея. Simple Smile

# 688
  • Мнения: 11
Притеснението ми идва от това,че обикновено като се открие раничка или я мажат или я оставят ,а на мен директно ми казаха,че трябва да направят колкоскопия.Толкова се притесних,че чак си помислих че и с капсолата нещо обърках.Дано след месец да се смея на тези свои публикации,но сега не мога да си намеря място от притеснение.Благодаря за бързия отговор.

# 689
  • Мнения: 3 016
Притеснението ми идва от това,че обикновено като се открие раничка или я мажат или я оставят ,а на мен директно ми казаха,че трябва да направят колкоскопия.

Колпоскопията е задължителна щом се открие раничка. Доктора те  е  насочил много правилно .Няма от какво да  се притесняваш .

Общи условия

Активация на акаунт