Вече сме в 5-ти клас

  • 40 515
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 599

П.П.Учебните тетрадки не вървяха ли с безплатните учебници  newsm78
Тцъ. Тях ще си ги закупуваме. Но то по принцип и до четвърти клас беше така или при вас не е било?

Учебните тетрадки до 4 клас вървяхя с безплатните учебници.
Купувахме само сборници и помагала.

Сега ми се обади да купя уч.тетрадка по ЧП.
Гледам и по английски само учебник са дали, тетрадките сигурно ще ги купуваме(а като знам колко са скъпи)

П.П. В класа са 31 калпака

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 13:52 от na_ga

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Ali_sun - може би трябваше да проявиш малко повечко търпение.
Едва днес ще имам време да оформя и да допълня новата тема.
Уви, сега отново трябва да се домогвам до мод, за да е всичко ОК.

 Сори ,не знаех ,че ще има проблем   Embarassed.Много се чудих, и май съм сбаркала.Няма вече, обещавам!  bouquet
И ние току що си дойдохме с учебниците.Издателствата са
Анубис,Булвест и Просвета. За учебни тетрадки - щели да им кажат и да им ги покажат. Ще купуваме руски /може би ,защото ни е ЗИП/.
 От утре започваме с нормални часове.Математичката вече е взел страха на някои деца, но важното е ,че ние сме доволни.
 Много успехи на всички дечица!

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Успешна нова учебна година!

Ali_sun - може би трябваше да проявиш малко повечко търпение.
Едва днес ще имам време да оформя и да допълня новата тема.
Уви, сега отново трябва да се домогвам до мод, за да е всичко ОК.
Сори ,не знаех ,че ще има проблем   Embarassed.Много се чудих, и май съм сбаркала.Няма вече, обещавам!  bouquet
Нищо, до утре сутрин можеш да коригираш първия пост  Grinning

Завидях ви за руския в училище  Rolling Eyes Моят много иска да учи този език, но няма. В момента учат френски, след това немски, да получели представа от двата езика и чак догодина щели да избират, кой от двата  ooooh! Според мен, това е пилеене на време и труд, но никой не ме пита.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Успешна нова учебна година!

Ali_sun - може би трябваше да проявиш малко повечко търпение.
Едва днес ще имам време да оформя и да допълня новата тема.
Уви, сега отново трябва да се домогвам до мод, за да е всичко ОК.
Сори ,не знаех ,че ще има проблем   Embarassed.Много се чудих, и май съм сбаркала.Няма вече, обещавам!  bouquet
Нищо, до утре сутрин можеш да коригираш първия пост  Grinning

Ако имате забележки - сега е момента да казвате  Grinning.  До утре сутрин има време   bouquet.
 Нашият клас явно е на-малък - 23 деца са.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 709
И ние "цоп" в новата темичка  sohappy

Като гледам до края на седмицата ще записваме по кой предмет какво искат и в събота ще направим едни тур до близката книжарница, за да попълним липсващите помагала. Лошото е, че децата няма кой да ги организира и да се купят на всички наведнъж еднакви тетрадки (пък така и отстъпка ще може да се ползва). Явно всеки ще се спасява поединично.

Към мамите от Пловдив - знаете ли вече цената за транспортните карти със сигурност и до кога трябва да се направят?  newsm78

# 20
  • Мнения: 98
Към Агли- оказва се /както прочетох в старата тема/, че децата ни са съученици. И моят син е в 5в клас в СМГ- Георги Чунчуков се казва. Значи може и да сме се видели на първия учебен ден.  Laughing

# 21
  • Мнения: 3 219
И аз много исках да учи сина ми втори чужд и то руски/ аз съм с руска филология Blush/ , ОБАЧЕ ...УВИ...ВТОРИ ЧУЖД  ПО-НАТАТЪК. Нашата паралелка е със засилено математическо преподаване, чуждия език го почнаха от втори клас-английски.
Днес обрисках книжарниците, не мога да намеря пустите му помагала, само едно успях. Принципно  в училище ще правят обща поръчка, но тези по Български ни казаха сами да ги търсим.
По математика им води мъж-Сашо ми много го хареса, досега ми го описва с подробности как изглеждал и т.н. Българичката ни живее в съседна  къща, ще се опознаем. Отскоро сме тук в квартала и не познавам много съседите, макар, че са само къщи.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Успешна нова учебна година!

Ali_sun - може би трябваше да проявиш малко повечко търпение.
Едва днес ще имам време да оформя и да допълня новата тема.
Уви, сега отново трябва да се домогвам до мод, за да е всичко ОК.
Сори ,не знаех ,че ще има проблем   Embarassed.Много се чудих, и май съм сбаркала.Няма вече, обещавам!  bouquet
Нищо, до утре сутрин можеш да коригираш първия пост  Grinning

Ако имате забележки - сега е момента да казвате  Grinning

Има забележки, най-вече че това не е пълният списък. Аз изготвих такъв и се надявам Елипр да се включи и да замени "твоя" Али_сън с "моя".
Както и да е, аз съм дева и обичам изрядните и перфектни подредби.


Уч. тетрадки ще се купуват от нас. Чакаме да си кажат желанията, съответните преоподаватели.

lideto70 и na_ga - мисля че за вашите деца няма данни. Ако желаете те да са включени в спискъка, моля пишете ми ЛС. Мерси.

П.П: dolores, не си забравена  bouquet. Просто това не е новият и последен списък.

# 23
  • Мнения: 7 263
Щерката е 1ва смяна. Също нямаме 2ри западен език, за което безкрайно жаля  Tired
Иначе класната им е по история. На мен ми се вижда цербер, пък да видим кога ще си менкаме капите  Laughing
Децата в класа за 30  Shocked Имат много нови ученици, с които май докрая няма да могат да свикнат. Новите момичета са адски широко отворени... Дано не повлияят зле на нашите читанки.

Не звучиш много радостно  Hug Шанко, защо нямате втори западен и беше ли предвиден такъв?
При нас също няма втори западен език, но Боби ще си ходи на немски в школата, където досега ходеше на английски.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Има забележки, най-вече че това не е пълният списък. Аз изготвих такъв и се надявам Елипр да се включи и да замени "твоя" Али_сън с "моя".
ОК, Hug.Ако мога с нещо да помогна - казвай!Мога ли нещо да изтрия ,или...де да знам. Наистина ,не ме бива много по оформленията Blush. Страшно съжалявам,че се захванах с новата тема, няма повече.

# 25
  • Мнения: 165
Здравейте и от мен, мами !
Ние започнахме у-щето още на 01.09, но сериозно от 15.09.  Mr. Green
Ние ще си платим уч.тетрадки, както всяка година. Simple Smile
Вече имаме домашно - по английски, а утре имат контролно. Профилактично.
Че нещо са позабравили да учат.

Успех на всички петокласници ! И по-малко да падат от столовете ! nazemiata

# 26
  • Мнения: 113
Здравейте в новата тема.Моя син е първа смяна.Дадоха ми пълен списък на необходимите тетрадки  и помагала и днес вече се изръсих с 35 лв.Остана само по ЗИП математика на "Архимед" и диска по информатика.Повечето учителки са му харесали и е доволен от начина на преподаване.Не си хареса класната която му преподава по математика.Казва че не обеснява нищо и била много "нервна".А учителката му по английски го помолила да не подсказва.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Здравейте, влизам да докладвам, а то вие сте писали много. Гери е първа смяна, много е доволна от класната си, която е по математика. Днес са правили още първия учебен час, в който виждат учителката по история контролна. Каза че историчката е откачалка... (вярно е, на мен ми е замествала като бях ученичка). Не се притеснява изобщо, дори е доволна че вече имат домашни. В ПМГ било традиция предметите да са по 2 учебни часа, което е много добре, защото не им се натрупва много за учене по различните предмети. Ние ще учим руски, това е едуинствен език. Но тя продължава да си ходи на школа по английки вече пета година. Връщам се да ви чета сега!

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... защо нямате втори западен и беше ли предвиден такъв?

Ми още от миналата учебна година се знаеше, че няма да имат 2ри западен... Не знам защо е така.
За сега не смятам да я записвам извънкласно на още един западен език... Няма да смогна. Искам да ходи на англ. език, на пиано, на плуване и на уроци по математика. Не мисля, че искам много  Twisted Evil

marka_74 - честито изръсване. Ако само с 35лв. купя всичко, ще почерпя.
Само преди малко дадох 40лв. за нови очила. Покачила е диоптера с 0.5. Понеже е супер грацилна не мога да й намеря панталон/клин. Егаси какви студове настъпиха... Дори за пола/рокля не е  Tired

Страшно съжалявам,че се захванах с новата тема, няма повече.

Споко, де...  Hug нищо страшно не е станало.  Grinning
Дано Елипр се включи и дано не ме намрази много, но просто обичам перфектните подредби  Laughing

П.П: Блазе (благодорно) на всички, които ще учат руски език.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Искам да ходи на англ. език, на пиано, на плуване и на уроци по математика. Не мисля, че искам много  Twisted Evil

 Да ,и ние сме така, вместо на пиано ходим на шах Grinning. Сега иска да го записвам и на баскетбал.
 Шани ,къде ще ходите на математика?
 Колкото до перфектното - и аз го обичам, ама хич не ми отдава.
 За руския и аз се кефя.Но сега ни сюрпризираха, че в 7-ми клас ще учим...немски  Shocked.

Общи условия

Активация на акаунт