Вече сме в 5-ти клас

  • 40 506
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 069
Вейдър, не сте само вие с втори език, аз се оплаквах в старата тема, че ние ще учим немски, а на мен ми се ще да е руски!
Днес им дадоха учебници на моите юнаци и не мога да ви опиша как ме боли гърба от висене над масата за подвързване  Sick.
Ali_sun, нашият клас е по- малък- 18 бройки.
А, относно изръсването, няма голяма разлика между 4-ти и 5-ти клас. Малкия е в 4-ти и ни събират по 45лв за допълните помагала, а на Виктор 35лв+ 20лв за учебници по английски и немски.

# 31
  • Мнения: 223
Здравейте и от мен!
И аз да споделя за първия учебен ден. Ели не тръгна с особено голямо желание. Иначе първия ден им бяха дали програмата и кои учители ще им преподават. Оказа се, че класната им ми е колежка - по английски. Иначе един куп помагала са им дали да им купуваме. Иначе имат нов съученик и както разбирам не спират да се заяждат с него, което не ми харесва. Ама и тя е един инат... Типично за нейната зодия... Дано по-натътък потръгнат нормално нещата, че започва и пуберитет да ни гони... Малеее .. Направо ме е страх...

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 17:17 от steffi_k

# 32
  • Мнения: 580
Ау! Аз съм била почетен член  Grinning Най-после и аз да съм нещо почетно, мерси ви   bouquet  Laughing

Ще ми е много интересно да разказвате какво учат децата ви в пети клас, за да сравнявам с материала на дъщеря ми.

Днес са имали геометрия, мерят разни ъгли, правят струват и ми е чак малко странно, защото по принцип тук геометрия се учи от 7 клас нагоре  Sunglasses

# 33
  • Мнения: 667
Здравейте, Марти е доволна от новото училище, все още опознава съучениците си. Класната им /историчката от поста на Радост/ ги е подредила по чиновете.  Утре имат история - да видим отзивите, предполагам, че госпожата и на тях ще пусне контролно.

На мен също много ми допадат двойните часове  в нашето училище - не само заради домашните, но и чантите им не тежат като миналата година. Миналата година ми виждаше се пълно безумие например по математика да мъкнат две тетрадки, един сборник, една учебна тетрадка и един учебник - пет неща за един час, а те на ден имаха по шест различни часове. 

Аз  съм доволна и от изучаването на руски език - само такъв ще учат тази година - надявам се да не ги затрудни.
Ще продължаваме и курса по английски.
За сега учебни тетрадки нямаме в списъка за закупуване, но още не са имали часове при всички преподаватели.

Нашите деца са зайци - на първия учебен ден си получиха и морковчета  Laughing
 

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Колкото до перфектното - и аз го обичам, ама хич не ми отдава.

и аз си видях една грешка  Crazy Blush
А имам още да допълвам списъка  Simple Smile

Нашите деца са зайци - на първия учебен ден си получиха и морковчета  Laughing

 Joy много мило... към какви спомени ме върна  Grinning

Dolcezza - моля, моля... няма за какво да благодариш  Hug
За сега математиката за 5ти клас в Бг е сравнително лека и лесна. Но към края й става трудничко. Все още няма деление на алгебра и геометрия. Мисля, че това става едва в 7-ми клас.
Но имаме ЧП, История и География, както и Информационни технологии.
Веднага си признавам, че съм кръгла "0-ла" по история, а класната й е точно по тоз предмет  Close
Направо не знам, как ще се разбирам с тази жена...  Rolling Eyes

steffi_k - в класа на щерката има много нови деца (сляха 2 класа на практика) и подозирам, че никога няма да има "спояване" помежду им. Само са заяждания, присмех и подигравки...

valieta - по основния език, койото изучават в клас учебниците са безплатни. Дори има печат в/у тях, че са безплатни екземпляри. Говоря за анг. език на Просвета за 5-ти клас. Търсете си правата.

Али_сън - мисля, че шахмата ще е от голяма полза на детето ти. Много хубаво е, че ходи на такъв спорт. Колкото до математиката... Мисля да попитаме една наша бивша клиентка (пенс. учител), дали няма да иска да се занимава с нашата разпиляна щерка поне веднъж седмично. Просто да я следи, защото аз много се нервя от нея, като не изпълнява моите методи на преподаване, а баща й  - няма време. Но понеже материала става труден към края, не искам да имаме липсващ и изпуснат от усвоение материал.

# 35
  • Мнения: 1 400
Гутен так! Mr. Green
Първи урок по немски и първи научени думички. Идея нямам как ще се справя - бъкел не отбирам от тоз език ooooh!

Вчера класната им е казала  - "НИкой няма представа кога ще е родителската среща".... Tired

За новите ученици - имат няколко, но най-интересен им е един младеж от Русия. Разбира (горе-долу) български, но не говори. Затова пък говори английски и руски естественно. Радвам се, че не го бъзикат детето и всички с готовност му помагат. НО те по принцип са задружен клас и се надявам и занапред да е така. Този същият младеж май е хвърлил око (па може и две- не знам Mr. Green) на моята щерка Flutter. Срещаме го няколко пъти вече - глееееда я с надеждата и тя да го погледне, че да й помаха и да се ухили. Като не знае как да я заговори - тупа я по рамцето Mr. Green А тя - навежда очи и се прави, че не вижда, че я гледа Blush Подпитвам аз , ама мълчи като партизанин на разпит. Е, призна, че е симпатяга, но то това си е очевадно. Ако бях на нея - до сега да съм хлътнала Crazy Mr. Green
Ох, много са сладки Laughing

Кой каза пуберитет? КОй? Изтръпвам просто като се спомене. ooooh! И все си казвам, че това е повече от нормално - да растат! Само да са здрави и достатъчно умни, че да се вслушват в съветите ни. Макар да ми е ясно, че ще има моменти , в които няма да ни бръснат за нищо...Няма начин да не се плаша точно от тези моменти... Confused НО! Да бъдем приятели с децата - за мен това е най-важното Peace Предполагам , че по-лесно ще се справяме с проблемите ако е така. Hug

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Нашата родителска е на 24.Днес за сефте учат с нормални часове. И ние имаме 5 нови дечица ,засега , нещата вървят.Момченцето е едно, според сена ми - добро.Постоянно говоря да не го делят, и да го приемат като част от тях.
 Между другото ,в друг от 5-тите класове има няколко нови момчета от друго у-ще ,които на 15.09. са псували и обиждали децата от новия си клас  Sick. Синът ми е отвратен, още повече че това беше най-добрия 4-ти клас.Какво ли не става в българското школо!
 Шани ,това за шаха е така. Откакто тръгна м.г. ,отношението му към математика коренно се промени  Grinning. До 1-вия срок на 4-ти клас, тя ни бе най-омразния предмет. Пролетта, вече бе решил да пробва в СМГ  Laughing.
 Вейдър, започва се  Wink.Вчера г-жата на малкия разказа, как едно момченце е занесло цвете на едно момиченце  Laughing. И това дете на 5 год.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Два дни подред щерката се прибира умряла от глад. Обикалят втори и трети етаж по кабинетите и нямат време на междучасие. По стълбите всички ги блъскали, те се събирали на групички за да се пазят. Днес ще и сложа някакъв плод в чантата, поне да знам че има нещо за ядене.

# 38
  • Мнения: 1 400
Два дни подред щерката се прибира умряла от глад. Обикалят втори и трети етаж по кабинетите и нямат време на междучасие. По стълбите всички ги блъскали, те се събирали на групички за да се пазят. Днес ще и сложа някакъв плод в чантата, поне да знам че има нещо за ядене.
Laughing Laughing Laughing
Същата картинка. Само с тази разлика, че чистосърдечно си признава, че от бъбрене с другите не й остава време да закуси ooooh!

# 39
  • Мнения: 3 219
Нашите пък не обикалят, седят си в тяхния кабинет- по музика /понеже класната им е музикалната/. Относно закуската.....до нас правят страхотни закуски, казвам му сутрин да минава и да си взема, ама кой ли ме слуша... ние спим по това време още Embarassed, тъй че даже и не го знам кога излиза от нас. Дрехите приготвяме от вечерта, чантата също, тъй че сутрин само се измива и облича и тръгва. Стаята му е на втория етаж, слиза тихичко и се изнизва, не го чуваме. Миналата година редовно топуркаше и будеше малкия, ама вече се научи.
Нямаме нови деца в класа, но две девойки ги няма- едната замина за чужбина, а другата се измести. Изобщо ...класът ни е много кът откъм моми, сега останаха 14 момчета и 5 момичета, как ще ги делят изобщо не знам. Започнаха 23 деца, ама четири момичета вече ги няма.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Нашите пък не обикалят, седят си в тяхния кабинет
И ние сме така  Laughing.това е много добър вариант, в другия случай децата изобщо нямят междучасие. Ще ходим само по музика ,физическо и рисуване / май/.
 МерСедес , при нас момчетата за по-малко - 8 на 15 момичета.

# 41
  • Мнения: 3 219
При нас като цяло в четирите паралелки на 5 клас момчетата са повече. Гледам, че и в детската градина на малкото положението е същото.

# 42
  • София
  • Мнения: 11 710
В училището на Алекс се обикаля по кабинетите.Те май всеки ден ще си имат по 7 часа.
Тази сутрин баща му е купил учебниците по немски от Oxford centre та детето е обурудвано поне по немски.
Чета,че за нови ученици пиште,в нашия клас половината са нови за Алекс,понеже са от другите паралелки и имам усещането,че си контактуват децата от старите паралелки.
При нас за информатика нищо не се говори,ще взема да попитам довечера.Дават им програмата ден за ден.

# 43
  • Мнения: 599
Синът ми е много доволен от новото у-ще.
Само с някои от децата се познава-тези, които са от отбора му по футбол.
Но той по принцип не е конфликтна личност и бързо се сприятелява, до момента, в който......го напсува някой.
Е тогава става въргалата.Много се обижда на псувни.Разбрах, че има някакво дете в класа, което непрекъснато псува.
И бие децата наред, защото тренира карате.Оф, надявам се да няма сблъсъци с него, че.....
Доволен е и от учителите, само за тази по математика каза, че е по-строгичка, ама то за там си трябва дисциплина.

# 44
  • Мнения: 1 142
Браво за новата тема. smile3501
Много сте писали,но аз всичко прочетох.Ние сме първа смяна.Класната много ми допадна,строга ,но справедлива.Имахме родителска среща на 16.09от 18.30 и продължи до 20.00.
Момичета шашната съм .Много изисквания,тетрадки още не съм започнала да купувам,защото още не са се изредили всички учители,но стигнах до извода,че те въобще не мислят за нас.И аз съм била ученичка,но такива неща не са искали.Различни издателства,но най куриозното е рисуването.Трябва да купя специални четки,темперни бои,но в стъклени бурканчета,шестостенни маслени пастели .Просто не знам къде да търся,тук в квартала няма.Не ми се мисли,колко пари ще ни отидат.За сега дадох 18лв.за английски.Другото ми притеснение е Британиката.Цветан е от 14часа вторник и четвъртък,а шестия му час свършва 13.10минути.Говорих с офиса,че е много не удобен час,все пак живеем в Дружба-2,до Плиска не прехвърчаме,но няма никакво развитие на моята молба,малко по-късно да почват.Направо не знам на кой свят съм,докато нещата се подредят.

Общи условия

Активация на акаунт