Яслата (9)

  • 32 768
  • 286
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 970
В помещенията  когато е по-хладничко им пускат духалки- спокойно Wink И аз се притеснявах много за това( а и съм зиморничава.... та трудно преценявам), но  лелките ми казаха да я обличам по-лекичко, защото е топло там Peace

# 256
  • Мнения: 3 216
От нашата ясла ми казаха, че температурата в помещенията е около 21-22 градуса и децата са облечени с тънко клинче, блуза с къс ръкав и отгоре тънка блуза с дълъг ръкав  Peace Иначе, и аз съм зиморничава и винаги ми е трудно да преценя  Rolling Eyes

# 257
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 001
Забравила съм да ви пиша, че ще давам на малкия от есенциите на д-р Бах за да преодолее по-лесно стреса, страха от яслата. Дано да има ефект, някои от вас пробвал ли е.

А какви са тези есенции? Може ли да споделиш?

# 258
  • Мнения: 687
Хремата при нас продължава  Tired Вече седмица е, тъкмо в петък мислех, че отминава, но от снощи е с Т., която едва овладяваме с нурофен. Днес е невероятно кисела сякаш я боли нещо. Чудех се дали не са ушенца (макар досега да не е имала проблем с уши, нито пък аз или мъжът ми да ни е слабо място) и пробвах да натисна отпред пред ушенцето - единия път изнервничи и се разхленчи, но вторият път въобще не обърна внимание, та може и да не е това. И за зъбки се чудя, но вече е с 16 бр и мисля, че 5-ите зъби излизат по-късно. Абе "чудни"  празнични дни ни се очертаха  Confused

Ето и обновения списък (благодарение и на GERY80   bouquet )


София
3 ОДЗ „Патиланско царство” (Ст. Караджа)– Шаманката, Корина
4 ОДЗ „Далматинци” – ronisum, didka25
5 ОДЗ "Ракета" (Сухата река) – kundurdjieva, Ренката
6 ОДЗ (Толстой) – Salsa_vera (гост), Galateya
7 ОДЗ - Dilirium
12 ОДЗ (Мусагеница) - kristinita, wwesie, jb
13 ОДЗ „Калинка” - Bilyana
14 ОДЗ „Карлсон” (Младост 2) - eleinbg
18 ОДЗ - donsita
21 ОДЗ - Тединка
27 ОДЗ (Надежда) - babyonboard
28 ОДЗ „Ян Бибиян” (Младост) – ninochka
30 OДЗ (Дианабад) - Gerundi
33 ОДЗ (Овча Купел) – Лиличка, mira_sm, didi_b
36 ОДЗ "Пеперуда" (Дружба 1) - Dobi81
37 ОДЗ (Бъкстон) – green_dawn
42 ОДЗ (Надежда 5) - catty m
46 ОДЗ – siren
47 ОДЗ (Люлин 6) – Гггъбка, blagovesta
50 ОДЗ – Iga
51 ОДЗ „Щурче” – Тинтири Минтири
54 ОДЗ "Дъга" (Красна поляна) - Topsi mopsi
55 ОДЗ (Люлин) - honey_81
56 ОДЗ (Младост) didiana
61 ОДЗ "Шарено петле" (Слатина) - jas.min
62 ОДЗ (Оборище) – yovanka, ursi
67 ОДЗ "Мечо Пух" (Гео Милев) - pepetia
70 ОДЗ (Младост) – Desss
71 ОДЗ – Гита Ог
73 ОДЗ "Маргарита" (Люлин 8 ) - мама_МОНИ
76 ОДЗ - catnadeen, Aila
84 ОДЗ (Овча Купел) - iraa
93 ОДЗ "Чуден свят" (Красно село) - cvetomir@, annaanna, bravy, vessinka, mimok_l, MAlena
120 ОДЗ - Ним, hrisito
1 ДЯ (Триадица) - Бръмбазела
23 ДЯ (Лозенец) - vicks,  pipilota71
36 ДЯ  "Слънчево зайче" (Изток) - tini-mini, *tan4eto* 
40 ДЯ (Надежда) - heart
45 ДЯ (Лозенец) - GERY80
46 ДЯ (Лозенец) - Davinci
48 ДЯ (Западен парк) – St.Anger
56 ДЯ Калина (Гео Милев) - фетица
57 ДЯ (Гео Милев) – kakichka, mmmilema
58 ДЯ (Хаджи Димитър) – ва ни ла, donikka
62 ДЯ (Надежда) - Гневна
63 ДЯ (Суха река) – мама Ива
69 ДЯ (Студентски град) - Елито,  Dogma Probe
70 ДЯ – viliko
ЧЯ "Мила" (Бъкстон) - elku-elena

Пловдив
10 ДЯ – pepa_k
12 ДЯ  - Kaili
15 ДЯ – miss_74
ДЯ „Слънчев рай” (Тракия до бл.15) – taniuha

Варна
24 ОДЗ "Иглика" - Елена82
25 ОДЗ "Люляче" (Галата) - desiteam
ОДЗ „Д-р Петър Берон” – ally
8 ДЯ „Щурче” - KaliMa
ДЯ (Русалка 13) - bambi_mama, Северина
ДЯ „Звънче” - DZ
ДЯ "Приказен свят" - mama_na_kiki


Бургас
1 ДЯ - wish
3 ДЯ - 'МAРИЯ'

Стара Загора
9 ДЯ "Роза"- doni972

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 22:03 от jas.min

# 259
  • Мнения: 1 030
Не съм писала от доста време,за което се извинявам! Hug
При нас нещата с адаптацията към яслата се развиха доста бързо. Wink
Първата седмица тъгува,като отказваше да се храни,и плачеше. Sad
От втората седмица, вече се отпусна да играе с децата и да се храни.
От втората седмица сме със сополи,вследствие на което слязоха надолу и се почна кашлица.
Сега вече на АБ,и то по мое решение,щото каката ми направи бронхит преди три год.без Т.
Така,пием си АБ,мисълта ми беше,адаптацията ще се получи,но изграждането на имунитет,ще стане малко по късно,имам предвид,че толкова малки човечета,няма как да посрещнат новото предизвикателство.
А именно,това,че са вече в среда,където ще стават индивидуални личности.

# 260
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 001
Браво, момичета!
Но ми се струва, че тук има объркване...

София

6 ОДЗ (Толстой) – Salsa_vera (гост), Galateya
6 ОДЗ (Изгрев) - СтелиЯни

6 ОДЗ се намира в Толстой.

# 261
  • Мнения: 687
Браво, момичета!
Но ми се струва, че тук има объркване...

София

6 ОДЗ (Толстой) – Salsa_vera (гост), Galateya
6 ОДЗ (Изгрев) - СтелиЯни

6 ОДЗ се намира в Толстой.

Да, не разбрах защо се появиха 2 шести ОДЗ-та в различни квартали и го оставих така за да се изясни евентуално кое е вярното. Може би СтелиЯни е в 6та ясла? Или е в 6то ОДЗ в Толстой?

# 262
  • София
  • Мнения: 1 235
yovanka, благодаря ти за положителния пост. Темичката определено има нужда от такива.  Grinning  Peace
Tani4ka_04, Ели също имаше сополи 10 дни, без Т, кашлица или червено гърно. ВЗехме Стеримар и пръскахме 2 дни и сополките спряха.
Dobi81, не съм чувала за тези есенции. За каква възраст са? От педиатъра ли са ви предписани?
ВечеПетя, в момента термометъра в стаята показва 210 и ми е студено. Или не е верен или аз не съм в час.

Допълних СтелиЯни и бях сложила въпросче, защото явно е станала грешка.  Wink Дано се включи да уточни къде е детенцето.  Grinning

------------------------
Цитат на: калисто в вторник, 19 август 2008, 14:02
СтелиЯни това в коя градина е?

СтелиЯни - ОДЗ № 6 " Ран Босилек" - кв. Изгрев
-------------------------
 newsm78

Болничките бързо да оздравяват.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 01:28 от GERY80

# 263
  • Мнения: 566
За цветолечението на д-р Бах има теми в хомеопатичния форум http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=165501.0
Ние сме почти на 2,5год не съм пробвала нищо още, и незнам дали ще има ефект, но като чета доста помага на хора.
Незнам къде точно има такива лекари които се занимават в тази насока, аз се свързах с Nial тук във форума и след разговор за малкия ми каза от какво точно да напваря капки. При всеки е различно, според характера,здравето и т.н
Ето тук също има инфо http://veridia.dir.bg/WEB-SITE/INDEX.htm
Смятам че и да не помогнат поня няма да навредят.
Днес най-вероятно ще ги взема и ще започна да давам, дано има някакъв ефект.

# 264
  • Oslo
  • Мнения: 659
Момичета - извинете, че късно се включвам за да изясня недоразумението, но много рядко чета темата. Станало е някакво объркване - аз работя в ОДЗ 6 "Ран Босилек", никъде не съм писала, че имам детенце посещаващо ясла(проверих публикациите си). Просто нещо не сме се разбрали, от години не съм за този списък...децата ми вече са на 6 и 11 години Laughing
Желая на всички успех и спокойни дни!  bouquet

# 265
  • София
  • Мнения: 605
Момичета, имам въпрос(извинявам се,ако сте го обсъждали)
За първия ден в яслата се отнася. Значи взели сме си изследванията, и отиваме за 1 път. Какво се прави-при директорката ли се ходи, при лекарката или направо в групата? Питам, за да не губя излишно време в сряда.

# 266
  • Мнения: 508
Успешно разболях Мартина и сега е със сополи. Яслата не свърши тази работа, но аз ДА.
Няма да я водя на Градина, но незнам колко време да я държа в къщи.
Само е настинала. Няма температура, няма червено гърло. Сигурна съм, че не е заразна
Хремата и винаги е траела 10-а дни. Толкова ли да я държа в къщи , или да говоря със сестрите?
След 10-а дни, адаптацията съвсем ще иде на кино.
Без това е много зле положението. newsm78

# 267
  • Мнения: 508
Момичета, имам въпрос(извинявам се,ако сте го обсъждали)
За първия ден в яслата се отнася. Значи взели сме си изследванията, и отиваме за 1 път. Какво се прави-при директорката ли се ходи, при лекарката или направо в групата? Питам, за да не губя излишно време в сряда.

При нас беше при директорката. Преглежда документите, разяснява правилника и ни пращя в групата с бележка до сестрата " Приемете ............ " Нещо такова!

# 268
  • Мнения: 789
Момичета, имам въпрос(извинявам се,ако сте го обсъждали)
За първия ден в яслата се отнася. Значи взели сме си изследванията, и отиваме за 1 път. Какво се прави-при директорката ли се ходи, при лекарката или направо в групата? Питам, за да не губя излишно време в сряда.

Аз директорката изобщо не съм я виждала - всичко на старшата сестра занесох, тя ги прегледа, попълних каквото трябваше, първия ден като тръгна, пак нея викнаха да ни посрещне.

GERY80, на Ива не й минава, Стеримар пръскам още от началото. Първия ден слагах и Виброцил, но и той не помогна. На втория купихме Олинт и като че ли беше добре 2 дни, но после пак се влоши...  Sad  На всичкото отгоре и майка ми ми се навика преди малко, че съм го правела "за сметка на детето", като я давам на ясла, та сега ми е съвсем вкиснато...  Confused

# 269
  • Мнения: 55
Днес не й намерили гардеробчето и седяла до обяд с наакан памперс,та и нейното дупе е зачервено.
Цвети, това въобще не е оправдание, по - скоро никой не е забелязал, че е наакана. Вземала съм Росито с чужд памперс, така че не им се връзвай за това, че не и намерили гардеробчето.
Явно това в нашата ясла ще се окаже сериозен проблем, не мога през седмица да излизам в болнични, за да възстановявам подсечено дупе. Оставила съм крем и сред изричната ми молба да я намажат, в действителност го бяха направили, но веднъж,  ама трябва ли всеки ден едно и също да повтарям???

Общи условия

Активация на акаунт