Навън студено става вече, но на разходка пак да ходи иска Юнското човече

  • 20 648
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 663
абе хора, вие ме отчайвате  Rolling Eyes
пантерката, как 8 дни, душа... always ще трябва да отворят фабрика в търново  ooooh! направо не е истина
и за капак цял ден няма вода, а искам дуууууш  Crazy тук най-редовно спира водата, направо се изнвервям на моменти  Crossing Arms

за наддаването - след 3я месец вече трябва да наддават по 400-500гр, а не както в началото

били - смили се, ама й кажи, че ако не слуша, няма да ходи Grinning ние така "плашим" таня Simple Smile)))

аз днес започнах да кърмя и от двете гърди, дала съм си време до края на месеца да видя как ще се развият нещата и ако за месец малчо не е качил нищо или е смъкнал, ще мисля да захранвам/дохранвам...

бюти - по принцип ваксините уж така ги правят, че да не дават реакции децата, но си е въпрос на имунитет
таня например никога не е реагирала на ваксина, но ако можеше да я видиш на варицелата каква реакция даде..
тогава лекарката казваше, че е дала по-силен имунен отговор и имаше стотици, стотици пъпки
само по очите и устните бяха над 20, за глава, уши и тяло няма да изброявам
та не бих се учудила и за ваксините да има нещо такова

забравих да кажа, за режима - аз да съм такъв върл фен на режимите.. обаче с теди и с кърменето това просто е мисия невъзможна Confused гледам поне вечер къпането да е между 21-22ч, иначе през деня е волна програма, няма как иначе
с таня имах стрхотен режим и беше много спокойно бебе

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 14:19 от T o n i

# 226
  • Мнения: 24
и ние нямаме вода  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out ,не мога да се изкъпя,не мога да пусна пераляня ,не мога да измия пода ,съдовете абе,ужас .

мери лу ,щом е спал спокойно всичко е наред,понякога се случват и такива неща

# 227
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Това за ваксините нещо не ми връзва  newsm78! А и ако беше така все някой лекар сега или в годините назад щеше да го каже Peace! Надали реакцията към ваксината има връзка с имунната система на детето  newsm78!

# 228
  • София
  • Мнения: 873
MeryLu за сега ваксината ни понася добре. май ще поспиме малко пове4ко в коеот няма лошо.
кофтито е 4е като заспа и аз легнах с нея че в 7х ме е събудила.тамън задремвах и тя ревна. и после пак заспа ама аз не мога....и сега ям:)



# 229
  • София
  • Мнения: 1 535
Здравейте момичета  Hug
Първо да почерпя за 3-тата месечинка на Любчо и да поздравя и другите бебчета които празнуват с нас   bouquet


Днес бяхме и на консултация и Любчо вече е 6750гр и 63см. И той е наддал по-малко този месец (800гр), но както беше тръгнал да качва по кило и половина  Crazy. Въпреки че май пак са много док каза че си е добре детето  Mr. Green. На консултацията имаше едно бебче на 2 месеца, но беше едно мъничко мишленце - като че ли много отдавна и Любчо беше такъв мъничък  Rolling Eyes Биха ни и първия Пентаксим. Поплака си, но като го облякох и тръгнахме заспа. В къщи се събуди само да яде и после пак отнесе... Дано няма реакция  Praynig. Док ми каза днес да не го къпя и да не мокря мястото на ваксинацията  newsm78. Вие пазили ли сте ги?
Ето го преди да тръгнем на консултация

В събота и на мен ми се появи нещо като цикъл. Като ви чета на всички ви е доста обилен, а аз само с някакво зацапване, та се чудя дали изобщо да го броя за цикъл това  Thinking. Не съм забелязала и промяна в кърменето. Тони, дано се нормализират при вас нещата по-бързо и да расте малкото юначе  Peace

За къпането и аз да споделя - къпя Любчо всяка вечер в 20:30. Само 1-2 пъти в седмицата използвам измиващия гел на Бюбхен и след това му мажа и телцето с млякото пак на Бюбхен. Засега съм доволна от тях, а и толкова рядко и по малко отиват, че ще откараме още доста време с тях.

На оледалото Любчо се сърди  Crossing Arms. Става един сериозен, като че ли се сърди "мама кое ли бебе гушка?"  hahaha

# 230
  • София
  • Мнения: 2 381
InaD, след някои ваксини като Пентактим не дават да се къпе бебето същият ден.
Пантерката - ако това ще те успокои, и ние днес около половин ден нямахме вода.  Rolling Eyes
За капак не сме и излизали на разходка.  Sad

# 231
  • София
  • Мнения: 391
Ина, ама той много пораснал твоят юнак - и как разбиращо гледа, като голямо момче  Simple Smile И красавец!!  Simple Smile

Аз доколкото разбрах от педи къпането след ваксина не е хубаво не толкова, за да не се мокри убоденото, а заради температурата на водата - т.е. трябва да пазим от топлата вода - май е по-голям рискът от температура.

# 232
  • Miami
  • Мнения: 413
Привет

Само бърз отчет, че бебчо мрънка  Simple Smile Днес на консултацията го измериха 5650 кг и 62 см  Simple Smile Наддал е 700 гр. за месец. И ние сме от фините бебета  Grinning Биха Пентаксима за втори  път. За сега е добре, никаква промяна в поведението.

# 233
  • София
  • Мнения: 1 535
Ина, ама той много пораснал твоят юнак - и как разбиращо гледа, като голямо момче  Simple Smile И красавец!!  Simple Smile

Аз доколкото разбрах от педи къпането след ваксина не е хубаво не толкова, за да не се мокри убоденото, а заради температурата на водата - т.е. трябва да пазим от топлата вода - май е по-голям рискът от температура.

Оглеждаме се за снаха вече  Mr. Green
Това за температурата на водата изобщо не ми беше минавало през ума  Embarassed. Мерси   bouquet

# 234
  • Мнения: 132
Здравейте и от мен, момичета и много благодарности за страхотната първа страничка   bouquet!
Ние малко се позагубихме, но просто повече излизахме навън, включително по рожденни дни и сватби, после тати беше отпуска и така.
Иначе малката ми шушонка е страхотна, папка, спинка, хили се и гука  Heart Eyes. Ще сложа нови снимчици съвсем скоро и ще пиша повече като понаваксам с четенето, че да не се повтарям много  Wink!

 Hug на всички!


# 235
  • София
  • Мнения: 873
на мене пъм не са ми казали 4е не мога да се изкъпемеслед ваксината и аз всеи път си къпе Роси. до сега проблем не е имало.и дове4ера пак ще се изкъпеме

на мене днес педиатърката ми каза 4е ако искам мога да по4на да давам по малко сок4е от морков и ябълка ако ли не по-нататък. и сега се4удя да пробвам или не. може и да пробвам защото имам домашни ябълки и поне знам 4е  са 4исти. а и дядото ще се зарадва като разбере 4е и малката ги " яде"....

# 236
  • София
  • Мнения: 226
Днес и ние се вредихме с втория Пентаксим. Мериха ни - 5900 и 60 см - това за бебе на 4 месеца май не е най-юнашко постижение, ама какво да правим.
И аз да се оплача от няколко дена насам е станала по-нервозна беба. Реве, не иска да спи - какво и става незнам. Опъва се като струна и пръцка и се оригва. Мисля, късно е за колики  newsm78?

# 237
  • Мнения: 1 404
Моето бебе за втори път е плакало 20 мин-бях на родителска среща в градината,нахраних я и тръгнах,тя се разплакала след мен и плакала докато се върна CryКакво ще правим не знам,мъж ми вече не иска да я гледа без мен,аз и на работа уж походвам....мътна ми е нещо картината Confused
Бюти,и аз съм същата в режимите-с Ния имах,но много ме изнервяше да го спазвам и затова сега сме на волна програма,по-споко ми е просто.А да те питам-при вас кога започват ваксините и кои са първи?
Тони,дано да се нормализират нещата с кърмата,но и да дохраниш,не е голяма беда,то и захранването вече наближи...дето се вика вижда му се края Mr. Green

# 238
  • Мнения: 15
Здравейтееееееее Simple Smile

И аз да кажа,че се къпем със шампоан за тяло през ден!Ползвам Мустела и съм много доволна Peace След баня се мажем с Бюбхен,но мисля да купя на Хип.Гледам доста мами са доволни!
А вчера след банята реших и аз да направя масаж на Бубето и да видя дали ще излезя някое трънче.И да не повярва човек...излезнаха поне 10 Crazy Ама и аз не мога да си го обясня това?От каде се взимат,нещо не ми е ясно... newsm78
И днес не пропуснахме разходката,аз умрях от студ направо #Crazy Абе мразя я тази зимааааааааааа ooooh! Само карането на ски ме крепи.Нали пропуснах миналата година и сега нямам търпение да се качим на Банско Flutter
Бях на пазар за бебешки дрешки днес.Нещо се оказа,че нямаме много топли дрехи,но накупих всичко необходимо!
InaD, Любчо е мнооооого сладък Heart Eyes Голям пич Mr. Green

# 239
  • Мнения: 233
ИнаД, аз пък вчера на консултацията видях едно бебе на 10 дни! Беше ужасно дребно и червеничко, а като плачеше, едвам изкарваше звук. Мишел като се роди, беше една бузанка, с избистрено лице, шишкави ръчички...  Heart Eyes Изглеждаше като 1-месечно бебе... Същото това бебе го видях следобяд на борсата за дрешки, таткото го носеше в слинг. Едвам видях, че има бебе вътре. Simple Smile
Иначе, Любчо изглежда определено големичък Wink Има много хубави устнички  Flutter

Били, днес се обадихме на докторката и тя каза, че ще ни слагат първите ваксини, като станем на 4 месеца. Тогава ще знам със сигурност какво ще ни сложат. Сега идея си нямам.  Embarassed По принцип, първите ваксини ги почват на 2 месеца, но ние тогава се местихме, нямахме доктор, а и ни предстоеше пътуване до БГ и не искахме да рискуваме. Та, сега се забавихме май малко с плана. Но, вярвам че не е е проблем изобщо.

Аз всеки ден се разтапям все повече и повече, дребната като почне да "говори". Толкова сладко звучи, опитва се да имитира, върти устнички и плези езиче, белким издаде моите звуци, но все още не се получава... излизат съвсем различни звуци Joy

Общи условия

Активация на акаунт