Дзифт

  • 7 313
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 798
Нещо не ме надъхвате...ще отида да го гледам, по силата на навика - опитвам се да не пропускам бг филм, ама...хм. Като го изгледам ще се върна да пиша впечатления.

# 16
  • Мнения: 3 491
Кажете, моля, какво е "неоноарен филм"? Защото "Дзифт" бил такъв. Налага ми се да знам що е то "неоноарен филм", затова питам.

# 17
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Кажете, моля, какво е "неоноарен филм"? Защото "Дзифт" бил такъв. Налага ми се да знам що е то "неоноарен филм", затова питам.

Нео - нов, ноар - черен. Черно-бял филм, но понеже е  във времето на цветните ленти,  се нарича неоноар.


                Редакция ooooh! - понеже го преведох буквално и си го тълкувах а ла Раковски и чуждиците, та ...по-долу е верният отговор, благодарение на Tsugumi     bouquet
 

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 15:08 от lenny_pld

# 18
  • Мнения: 124
Момичета, гледах промо-то в Арена, не е ли супер гадно направен...все пак на един му хвръкна окото, а и се биеха...гадно изглеждаше.
Аз също гледам да не пропускам БГ.филма, ама този ми се стори много вулгарен и отблъскващ. Но ще чета тук, дано да не съм права.

# 19
  • Мнения: 2 617
Кажете, моля, какво е "неоноарен филм"? Защото "Дзифт" бил такъв. Налага ми се да знам що е то "неоноарен филм", затова питам.

Нео - нов, ноар - черен. Черно-бял филм, но понеже е  във времето на цветните ленти,  се нарича неоноар.

А бялото къде остана в интерпретацията?  newsm78 Laughing
Да, филмът е черно-бял, но жанр "ноар" е различен. Спомни си Фриц Ланг, класически пример за "ноар" в киното.

# 20
  • Мнения: 3 491
Кажете, моля, какво е "неоноарен филм"? Защото "Дзифт" бил такъв. Налага ми се да знам що е то "неоноарен филм", затова питам.

Нео - нов, ноар - черен. Черно-бял филм, но понеже е  във времето на цветните ленти,  се нарича неоноар.
Благодаря много!

# 21
  • Universe
  • Мнения: 1 556
 Поправям се:
film noir. Это явление в чистом виде можно считать торговой маркой Голливуда, а зародилось оно на гребне Второй мировой войны и экономического спада.

Можно сказать, что film noir (черный детектив) появился на свет как нежеланный ребенок, поскольку тогдашние режиссеры не осознавали, что общаются со зрителем в конкретной системе символов.

Возможно, из-за столь эмпирической генеалогии и невозможно конкретно сформулировать суть film noir.

Ноар - черен жанр / ноа - нов черен жанр/ Wink



              П.П. Съжалявам за горния пост Wink, а Tsugumi   вместо да ме иронизира, да беше го обяснила  hahaha hahaha hahaha Майтап, бе , Уили Wink
 






# 22
  • Мнения: 2 617
lenny_pld, aко не беше помислила (погрешно Wink ), че те иронизирам, нямаше да потърсиш информацията, а блажка щеше да остане с непълна такава Wink

Блажка, можеш да провериш още като "film noir", доабвяш и смисловото съдържание на "нео-" в тълкуването и постепенно ти се изяснява понятието Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 491
lenny_pld   , благодаря за уточнението.  Simple Smile
А и като имам вече film noir за опорна точка, мога да изкопая доволно голямо количество информация, се оказа.
Tsigumi, да, точно това започнах да правя, не знаех преди с кои думи точно да го търся на английски.

# 24
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Под  noir   обикновено е прието да се разбира направление във визуалното изкуство, изобразяващо гангстерския свят от епохата на Великата Депресия /1929/, възникнало от синтеза на американския детектив и немския експресионизъм.

Типичные за ноара елементи:
* Градски антураж от първата половина на XX век: стари сгради, старинни автомобили, евтини хотели с неонови аплици, съмнителни странници, хора в  плащове.
* Черно-бяло изображение.  /Е, поне малко съм реабилитирана за горното  Laughing/
* Главните герои — мафиози, убийци, вестникарски репортери, детективи, продажни полицаи. Силни мъже с шапки и цигари , фатални жени. Егоистична мотивация.
* Основно оръжие — пистолет и автомат „Томпсън”.
* Мрачна, нагнетена атмосфера.
Всички тези  особености жанра ноар са присъщи, разбира се, не само на  кинематографията, но и на литературата със същото наименование. (Джеймс Елрой,  Франк Милър (комикси), Джеймс Ли Бърк, някой от чиито произведения са били екранизирани).
По материали:
Брюс Эдер

Оригиналната статия: http://www.allmovie.com/cg/avg.dll?p=avg&sql=23:22 взята с ilovecinema.ru
+
Wikipedia

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 16:28 от lenny_pld

# 25
  • Мнения: 1 352
Аз твърдо няма да го свалям от нета, а ще го гледам на кино, нека подкрепим българското.  bg

И аз съм за, ама ние с гайдите в чужбина какво да правим Confused?

# 26
  • Мнения: 2 550
Момичета, гледах промо-то в Арена, не е ли супер гадно направен...все пак на един му хвръкна окото, а и се биеха...гадно изглеждаше.
Аз също гледам да не пропускам БГ.филма, ама този ми се стори много вулгарен и отблъскващ. Но ще чета тук, дано да не съм права.
 Peace

окото е пластмасово или стъклено не помня, заместващо истинското око, за това хвърчи
поне аз не знам за спокойно хвърчащи очи, в следствие на бокс...близко е до акъла
нищо отблъскващо няма във филма, няма да ви нарани крехките психики, споко  Laughing дори и малкото бой хех
 

# 27
  • Мнения: 566
А откъде мога да го сваля от нета, че не го намирам

# 28
  • Мнения: 3 826
и аз гледах рекламата , окото хвъркна като топче за пинг-понг и цопна в един бидон , и доста бой имаше ,
но не можах да пропусна колко театрално декламират актьорите , макар че почти не се говореше в този откъс ...той , филмът е за соц. страданията на гражданите ли ?

# 29
  • Мнения: 4 076
И в Гепи има гадин моменти, но ми е любим. Но, да, не очаквайте сапунка.

Доби, гледам, от София си - дават го дори в Арена, така че - можеш да го видиш на кино.

Ана Каренина, не е "за соц. страданията на гражданите". "За" друго е, но да, по соца се развива една част от действието Peace
Много ми е странно изводите да се правят по трейлъра newsm78

Общи условия

Активация на акаунт