как се по4увствахте ,когато родихте и видяхте 2рото си дете?

  • 2 401
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 121
Нямам търпение да разбера Grinning но като цяло май се радвам повече на втората си бременност, защото знам колко бързо минава времето, а и най-най-вероятно ще ми е последната Sad

# 16
  • Мнения: 2 957
Чудна тема:) Точно това ме вълнува и мен в момента:)

# 17
  • Мнения: 4 204
чувствах се удовлетворена и щастлива.
втория път е много по-лесно, знаеш какво те очаква и остава само да се наслаждаваш на момента.

# 18
  • София
  • Мнения: 39 771
Аз пък бях много уплашена. Родих преждевременно. Облекчение от една страна, голям страх, много рев, шастие - всичко накуп.

# 19
  • Мнения: 1 131
Мен тепърва ме очаква второто раждане.Ще следя темата с интерес.Само да вмъкна:Първия път изобщо не се страхувах.А сега си умирам от страх.Може би,защото вече вместо да съм на 20 съм на 30 и децата ми ще имат разлика почти 11 години.Ми то ще ми е като за първи път след толкова години.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Бях на седмото небе от радост-станах мама и на момиченце....какво по прекрасно от това Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 1 674
Бях на седмото небе от радост-станах мама и на момиченце....какво по прекрасно от това Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Същото важи и за мен.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
Убедена съм ,че ако има втори път ще е по-осъзнато и ще съм по-щастлива като видя бебата.Първият път не бях  уплашена,но не знаех какво се случва и не реагирах много адекватно. Embarassed

# 23
  • Мнения: 9 973
и аз живо се интересувам

# 24
  • Мнения: 8 229
При мен май и двата пъти емоциите бяха едни и същи. Радвах се и се чувствах щастлива. Мисля, че обичам еднакво и двете си момчета.

# 25
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Бях по-щастлива. Всички емоции бяха по-осъзнати и по-силни от първия път.

Аз съм сигурна, че и при мен ще бъде така!  Най-малкото ще бъда по-уверена и спокойна и липсата на трвоги ще ми помогне да изживея майчинството по-пълноценно  Heart Eyes Heart Eyes

# 26
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Бях много щастлива. Вече знаех какво ще ми се случи. Чувството няма как да се опише с думи.

# 27
  • София
  • Мнения: 388
Усещанията и чувствата са много по-наситени и силни от първия път. При мен се получи така, защото разликата м/у двете деца е голяма- 15 г. Първия път бях много ошашавена- незнаех на кой свят съм - сега с толкова щастие и радост взех втората си дъщеря и облекчението , че бебето е добре- живо и здраво- беше огромно, защото едва не го загубих,а преди това имах и два миседа.

# 28
  • Мнения: 698
Първият път бях любопитна, неопитна, ентусиаст...Изненадах се, когато видях бебето. Миличката, на нищо не приличаше, беше синя. Много по-късно се разхубави...
Вторият път бях наясно със самата процедура, нямах търпение да преживея онзи вълшебен миг, в който за първи път виждаш бебето. Бях подготвена, че на нищо няма да прилича... изненадах се, защото беше доста красива, бяла, не синя, но с трогателно сини очи, самото раждане мина като едно прекрасно, незабравимо изживяване, много наситено с емоции, таткото този път беше там и няма да забравя първите два часа, които прекарахме с малката, само тримата, колко странни и сладостни бяха. Това изживяване не ми беше предоставено първия път...
А за обичането, не мога да си представя, че няма да ги обичаш колкото безкрайното много и още повече...В сърцето ни винаги има място за още едно дете...

# 29
  • Мнения: 959
За мен не само раждането на второто ми дете бе по пълноценно, а и самата бременност.
Вече като човек, който знае какво го очаква, изживях всичко със по голямо спокойствие и увереност.
Радостта беше същата като при първото ми дете, с тази разлика, че със синът ми изпитвах и огромен страх дали ще се справя, а с малката страх нямаше, а само щастие.
Мисля, че и затова с второто дете всичко е по наситено и красиво. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт