ТАКА КАЗВАТ ХОРАТА

  • 4 708
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
                    ПИСНА МИ
      писна ми от хора,които като почнеш да разказваш нещо,да се оплачеш от нещо или някого,веднага ти излизат с думите:
   ТАКА МУ БИЛО ПИСАНО„КАКВО ДА СЕ ПРАВИ„СЪДБА и така нататък....
та това е темата.
   наистина ли е така:така били казали хората..

А ти какво предпочиташ да ти кажат, за да те успокоят при твое оплакване " сама си си виновна, троши си главата да ти дойде акъла". Това за предпочитане ли е?  Wink

Не се иска много ум и опит да има човек, за да види, че доста неща в живота не зависят от нашия избор или по скоро нямаме избор за тях. За останалите случаи винаги плащаме за избора си.
Ако не искаш да те дразнят с клишета, просто не се оплаквай, това е моя съвет.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 508
какво се крие зад тези клишета-народната мъдрост,или хорската ограниченост.

Или просто не знаят какво да кажат, защото случилото се ги оставя без думи. Аз обикновено в такива случаи мълча, но други хора се чувстват длъжни да кажат нещо.

# 17
 например,много зависи кои го казва.
на село хората казват:жените трябва да си гледат женската работа ,да не се мешат в мъжката.
каквото каже мъжа,това ще е.
то маи и тука в града е така newsm78
 но нии жените си знаем,че не винаги мъжете са прави  Mr. Green

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
например,много зависи кои го казва.
на село хората казват:жените трябва да си гледат женската работа ,да не се мешат в мъжката.
каквото каже мъжа,това ще е.
то маи и тука в града е така newsm78
 но нии жените си знаем,че не винаги мъжете са прави  Mr. Green
Crazy

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
например,много зависи кои го казва.
на село хората казват:жените трябва да си гледат женската работа ,да не се мешат в мъжката.
каквото каже мъжа,това ще е.
то маи и тука в града е така newsm78
 но нии жените си знаем,че не винаги мъжете са прави  Mr. Green

слушай какво казват старите хора, заеби разните нови приказки и бъди рахат ...

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 15:33 от Labrador

# 20
  така е .
но още египтяните са го написали:

младите не уважават и не слушат старите bowuu

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
точно пък там повече уважават и повече слушат, и традициите се спазват.
така че това което казваш е невярно.

# 22
ами аз предимно сама си го казвам, за да се успокоя. представи си, направила съм всичко, което съм се сетила, и пак се случва нещо неприятно. какво да се прави, приемам, че е било писано. иначе съм убедена, че има неща, които не са писани. но като не мога да ги разпозная...

# 23
  • София
  • Мнения: 397
                    ПИСНА МИ
      писна ми от хора,които като почнеш да разказваш нещо,да се оплачеш от нещо или някого,веднага ти излизат с думите:
   ТАКА МУ БИЛО ПИСАНО„КАКВО ДА СЕ ПРАВИ„СЪДБА и така нататък....
та това е темата.
   наистина ли е така:така били казали хората..
Според мен, хората така се измъкват, когато не желаят да коментират или да заемат позиция. Вместо да се дразниш, просто спри с оплакването/разказването.

# 24
  • Мнения: 1 334
Прочети книгата чието заглавие си използвала за заглавие на темата и може би след това ще гледаш различно на проблемите.


# 25
  • Мнения: 25 613
                    ПИСНА МИ
      писна ми от хора,които като почнеш да разказваш нещо,да се оплачеш от нещо или някого,веднага ти излизат с думите:
   ТАКА МУ БИЛО ПИСАНО„КАКВО ДА СЕ ПРАВИ„СЪДБА и така нататък....
та това е темата.
   наистина ли е така:така били казали хората..

Разбирам те, много е досадно, да. Вместо да ти кажат истината в очите: "О, никой не ти е виновен, че си постъпила толкова глупаво/че си прецакала здравето си/че не можеш да си затваряш устата навреме/аз нали ти казах, ама ти като не слушаш... и прочие точно по темата реплики, те се измъкват с някакви клишета. Гадини! Лицемери! #2gunfire

ПП Всъщност, какво очакваш да ти кажат?  newsm78
Коя е правилната реплика, насочена към чуждото нещастие? Смях? Завист? Плач? Кое е правилното?

# 26
  • Мнения: 2 563
Безумно ме дразни някой да ми каже "Аааа, това е малкият дявол" за нещо, което се случва на мен, а той или тя никога, ама никога не са изпитвали.

# 27
  • Мнения: 3 453

ПП Всъщност, какво очакваш да ти кажат?  newsm78
Коя е правилната реплика, насочена към чуждото нещастие? Смях? Завист? Плач? Кое е правилното?
Може пък един път, ей така, за разнообразие, да помълчат, а? Понякога се изумявам от повсеместната липса на такт!
Преди дни едно момиче си пусна тема, отчаяна, че детето, което толкова дълго чакаше, има малформации и се налага бременността да бъде прекъсната. Е, намериха се и такива, които да я "успокоят" с думите - " така е по-добре, знаеш ли колко по-зле щеше да бъде, ако родиш увредено дете...", "всяко зло, за добро", " трябва да благодариш на съдбата...". За какво да благодари? За мъката си? По-малко ли я боли сега? И как очакват да се "оправи"? Загубата на дете не е болест, от която човек се оправя! Confused
"Не бой се, ще си родиш друго" - що за простотия! Когато човек изгуби майка си, никой не се втурва да го успокоява с думите "все пак баща ти е жив", нали?! Същото е. Нищо не може запълни празнината и да облекчи загубата.
Безумно ме дразни някой да ми каже "Аааа, това е малкият дявол" за нещо, което се случва на мен, а той или тя никога, ама никога не са изпитвали.
Точно за това говоря! Трябва ли да си мерим болките? И напомнянето, че е можело да бъде по-лошо, дали облекчава с нещо мъката?
Не, не толерирам подобни "утешения" и не, нямам нужда от тях! Кое е правилното ли? Просто да помълчиш, да прегърнеш човека, да скърбиш с него, да не очакваш нищо, да не даваш оценки и съвети.   

# 28
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913

............................................


Напълно съм съгласна с поста на Норе. По-добре да си замълчат, или само едно "съчувствам ти" е достатъчно. Не искам никой да ми обяснява как съм се измъкнала на косъм, как са били предвидили нещо и т.н. Когато някоя приятелка ми се жалва за нещо не й казвам "Гледай колко си тъпа, не можа ли да се сетиш че до там ще стигнеш", нито "Ааа, спокойно, виж на мен колко ми е зле" - казва си болката, и това е. Не акъл търси, а приятел, за това е дошла. Peace

# 29
  • Мнения: 2 448
Не съм съгласна. Не можеш да знаеш кой къде го сърби и какво иска. Вярно, че понякога се получават и нетактични забележки, но, има хора които обичат да ги успокояват с много думи , за други само прегръдка е достатъчна.
Така, че ако не искам да изпадам в подобно неловко състояние, не мисля, че за най тежките си драми трябва да искам публично успокоение във форум примерно, а по добре само сред близки. Повече от ясно е, че непознати хора и от от дистанцията на мрежата няма как да ми съчувстват , поне половината от тях ще са го написал ей така за запълване на не знам какво си. Самото търсене на утеха тук не е най удачното, това мисля. И лично аз не пиша и ми е неловко в теми, за които думите са безсмислени, имам предвид непреодолими загуби, освен, ако не познавам лично човека.

Общи условия

Активация на акаунт