Скъсани коленни връзки- къде се оперирахте?

  • 406 560
  • 879
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 1
Аз също бях оперирана от доктор Хайвазов,който работи в 25 дкц ,Младост 3 !!! Той е невероятен просто...Благодарение на него мога да ходя...ако не беше той ..незнам какво щях да правя ! Hug  На мен 4 пъти ми се е измествла капачката и на двата крака..представете си какво е..

# 121
  • Мнения: 0
преди 1 месец се оперирах от скъсани ПКВ и менискус при д-р Халваджиян в Авис медика,плевен.месец по-късно си сгъвам почти изцяло коляното ,ходя самостоятелно на средни разстояния и изобщо съм много доволен от доктора,екипа,сестрите,санитарките и т.н. на който са му изписали да си купи Xarelto да знае че е доста скъпо,около 170 лева и е в разфасовки от 10 хапчета,а са нужни само 5  по принцип. който иска да не се набутва да дава цялата сума за цялата опаковка да се обади на тел 0898837668-ще му дадем 5 хапа за 70 лева даже.да знаете че офертата идва от русе.

# 122
  • Мнения: 355
Привет и "запис", не знаех даже, че има такава тема.

Брат ми е скъсал колянна връзка и д-р Хубенов от Дианабад го е прегледал, казал е, че няма нужда от операция. Може би е малко встрани от основния въпрос в темата, но ще съм много благодарна ако някой сподели опит с възстановяване на крака без операция и възможно ли е такова?

Аз два пъти съм оперирана от Хубенов, той е чудесен специалист - да, няма проблем да се кара без връзка - важното е мускулът да е силен. Аз нямам две връзки в коляното и честно - това ми е последна драма Simple Smile

Поздрави, и дано всичко е наред с братчето!

# 123
  • Мнения: 0
Здравейте на всички, които са писали в темата. Майка съм на пораснало дете, което преди повече от месец претърпя артроскопска операция за реконструкция на предни кръстни връзки и менискус. След 30 дни коляното все още беше с оток, а от 25-тия ден нататък имаше и температура, особено привечер. След пункция изтеглиха мътна течност от коляното, която явно е причинила и температурата. Предписаха антибиотик. Притеснявам се за това, дали е вероятно възпалението да се размине от антибиотика, дали ще набира пак течност и колко време може да продължи този ад. Ако някой е преживявал това, моля да ми отговори.

# 124
  • Мнения: 7 263
Записвам се  Confused Sad колкото и да ми е тъпо в други теми подобно нещо....

# 125
  • Мнения: 0
Здравейте на всички!Бях опериран на 04.10.от др.Хубенов-реконструкция на ПКВ.Мина вече почти месец и цялото ми възстановяване върви чудесно, само с едно изключение-имам голям оток над коляното.Сутрин не е толкова изявен но стана ли за 10-15мин."бухва".Някой имал ли е подобен проблем,за да ми разкаже как са седяли при него нещата.Знам,че има 3 варианти-хапчета,пункция и нова артоскопия.Ще се радвам и ще съм по-спокоен ако някой ми откликне.Благодаря предварително!Успех на всички!

# 126
  • Мнения: 1 165
Мъжа ми дълго време имаше оток просто от самата интервенция, но с времето поотшумя.Правеше му компреси и от раздвижването после взе да спада.Явно просто си му трябва време да си се успокои мястото

# 127
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Hyena, много бързаш. Peace Рано е още да спадне отока - няма и месец.
Пък и рехабилитацията спомага за това да се разнесе по-бързо. Ти правиш ли такава?

# 128
  • Мнения: 0
Много благодаря за Вашият бърз отклик.Да имах рехалибитация 2 седмици.Вече започнах и упражнения във фитнеса.Наистина ми помогнахте и успокоихте!Благодаря ви!!!!!!!!!!!!Ще се радвам и аз да бъда полезен на някого,както вие на мен!Пропуснах да спомена,че думата"светило"преди  Хубенов е напълно оправдана и заслужена!!!

# 129
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Пропуснах да спомена,че думата"светило"преди  Хубенов е напълно оправдана и заслужена!!!

Да, и мен ме оперира той преди 4 години.
Наистина, добър лекар е!

# 130
  • България, София
  • Мнения: 16
Здравейте,
на 16.09 тази година и на мен ми се наложи да ми направят артроскопия.
Като на шега без нищо, просто усетих много силна болка в лявото коляно. Скова се. Отидох на консултация с ортопед и мнението еднозначно беше - операция. След операцията се установи, че съм скъсала не само мениска, но и връзка с него.
Естествено, по закона на Мърфи се случи в много преломен момент за мен - точно преди собствената ми сватба  #Cussing out

Не бих искала да правя реклама нито на болницата в която се оперирах, нито на лекаря (за да не бъда освиркана в темата). Направих сериозна рехабилитация, но все още усещам неразположение и болка в коляното. Вероятно, колкото и да е лека операцията, ще трябва известен период да мине.
Не съжалявам за избора нито на лекаря, нито за екипа, нито за болницата. Много професионална работа, перфектно отношение.
Интересувам се, тези от вас, които са имали подобна операция - дали и след колко време са започнали да се занимават отново активно със спорт? Колко време след операцията се почувствахте готови да ходите на фитнес и да натоварвате коляното със по-голямо съпротивление? Според лекарите, в моят случай, е много рано да го натоварвам и трябва да го пазя. Просто, бих искала да зная от пре патилите, колко време им е отнело пълното възстановяване?

П.П. Ако някой се интересува от болничното заведение и екипа на моята операция  - няма проблем да го спомена. Безкрайно съм им благодарна, както като специалисти, така и като хора (и май са малкото, които са запазили човешкото в себе си).

Благодаря предварително на всички за вниманието и отделеното време! Simple Smile

Записах се за темата.

Желая на всички най-вече много здраве Simple Smile  Praynig

# 131
  • Мнения: 0
Здравей,mrunkalce!Защо си мислиш,че операцията е лека?Пълното възстановяване е 6 месеца,но това много зависи и от теб самата!Нямам идея защо не си започнала вече фитнес!?!?!Лично аз ходя на фитнес от 4тата седмица след операцията.Чувствам се добре.Все още нямам необходимата стабилност,но 4-главият ми мускул е далеч от формата,в която беше.Неразположение и болки в коляното ще имаш дълго време....от познати знам,че болки има и след 6тият месец.Надявам се да съм бил полезен....Пожелавам ти бързо възстановяване!Питай доктора си за фитнеса!

# 132
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ами да, може би е правилно да се нарече "лека" операция. Все пак, в сравнение с трансплантация, или поставяне на байпас, наприемр, си е направно рутинна. Но е вярно, че възстановяването след нея отнема доста време. На мен около половин година.

 Peace

# 133
  • България, София
  • Мнения: 16
Благодаря ви отговорите.
Моята работа май се получава, като една българска приказка  "хем боли, хем сърби". Хем ми се ходи на фитнес, хем ме е шубе. Пробвах снощи да покарам велоергометър. Издържах 10 минути без натоварване.  #Cussing out #Cussing out Преди карах всеки ден поне по 30 мин. интензивно с голяма скорост. Изрично ме предупредиха, че от тук нататък винаги ще има голяма възможност тези връзки, които са скъсани да се скъсат отново и следва отново операция. #Crazy
Hyena , на какво наблегна в началото на упражненията? Кога започна да вдигаш натоварването? Преди операцията това спортува/ла ли си активно?
Направо си ме е страх в момента от кардиото, а то е много важно за да развия 4-главия.
Дилемата е, че хем трябва да правя упражнения, за да натоварвам мускула, хем не трябва да натоварвам коляното (заради скъсаните връзки).
Изчетох тонове литература и до заключение не стигнах - какво в крайна сметка трябва правя.
Лекаря казва - чакай. От друга страна минаха 2 месеца и  особено подобрение няма... А, няма и да има, ако все пак не тренирам.  newsm78
За това се реших да пиша във форума, защото зная, че  вероятно ще има доста препатили и преживяли съфорумци - за евентуален съвет.

# 134
  • Мнения: 355
Ох, като препатила ще се включа с малко отговори:
@ Мрънкалце: фитнес - само след предварителна консултация с компетентен инструктор - избягвай странично-натоварващите уреди (като онзи дето е за бедра, на който седиш и си събираш и раздалечаваш краката), избягвай и велоергометър с тежести поне до 3-я месец! Ако са ти реконструирали връзка, на тъканта й трябва физическо време да зарастне като хората, а с тези смели решения рискуваш много! Не си заслужава, потърпи малко, след половин-година ще е като ново коляното, не бързай!

@ Хиена - отокът спада бавно, не е повод за притеснение. Не е задължително да се прави пак артроскопия, ама поне след 6 месеца трябва да гледаш дали се е променил отока. И след яка рехабилитация. Щом те е оперирал Хубенов, защо не си записал направо в Дианабад рехабилитация? Вярно, че е супер мизерия там, обаче кинезотерапевтите са  веднъж просто! Супер добри са, и освен това са свикнали с крака да се занимават (последните две операции са ми правени там, и си ходя при тях профилактично на рехабилитация от 2007).
Четириглавият мускул се възстановява безумно, адски трудно. Въоръжи се с много търпение и здрави зъби за стискане, особено ако ти е било обездвижено коляното и тепърва имаш да възвръщаш градуси. Но си заслужава... Наистина. Цялата болка и всчикото му търпение.

Успех на всички куцокрачковцки  Hug
И бързо и доколкото се може безболезнено, възстановяване!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт