Скъсани коленни връзки- къде се оперирахте?

  • 404 759
  • 879
  •   2
Отговори
# 15
аз лично ще го направя във Боенна Болница поне този доктор се занимава с това и и бил пироговец така че смятам че тоива е най-добрия вариант а и в този сезон по негови думи има поне към 2 операции от този тип всеки ден или поне през ден само не му помня името ще го погледна и ще кажа скоро

# 16
Днес е 40-я ден от операцията ми на ПКВ на ляво коляно. От десет дни съм без шина и сгъвам коляното на 110градуса, както и си ходя без проблем!!!
Потърсете д-р Чанко Чанков в клиника Вита - той е специалиста по колена... Апропо той е и един от работилите в Дианабад при д-р Шойлев.
Вижте по име в Гугъл има и CV.
Аз съм на 45 години, не спортувам и ми се случи много нелепо при подхлъзване, мислех че ще ми се размине операцията, но не - и ЯРМ и д-р Чанков бяха категорични.
Успех и бързо възстановяване. - а кинезетерапията и физиотерапията са ммноого важни!

# 17
  • Мнения: 7 263
Само на двама специалисти бих се доверила за подобна операция - доц. Георгиев във Военна болница и д-р Тони Георгиев / в момента оперира в Св.Панталеймон и в Дианабад/..

# 18
Всеки има право на избор. За мен беше важно бързото възстановяване и да не ходя с патерици, та затова избрах д-р Чанков, а той преди клиника Вита е бил и в Пирогов 7 години - виж и специализациите му в чужбина  - http://www.art.bg/temp/vita.bg/spec.php?sp=114&k=25

# 19
  • Мнения: 1 073
Много благодаря margo_g , бях чула и аз за него. Нещо по конкретно можете ли да ми кажете.

# 20
  • Мнения: 1 165
Здравейте.На приятеля ми му предстои операция на ПКВ и се е насочил към Тони Георгиев.Искам да попитам тези, които са си правили операцията при Тони Георгиев след това къде правихте рехабилитация/кинезитерапия, физиотерапия, раздвижване и т.н./И ако знаете някъде във Варна добри специалисти за тези дейности?Много благодаря предварително   bouquet

# 21
  • Мнения: 7 263
Искам да попитам тези, които са си правили операцията при Тони Георгиев след това къде правихте рехабилитация/кинезитерапия, физиотерапия, раздвижване и т.н./

Рехабилитацията си я правих в Дианабад, на времето това беше най-добрата база с най-добрите специалисти за възстановяване от спортни травми. Информацията ми обаче е отпреди 14 години за последно, тоест не претендирам за актуалност, но все пак провери.

# 22
  • Мнения: 1 165
Благодаря ти все пак.Ако някой има по-актуално инфо ще се радвам да сподели, понеже след инцидента тръгнахме при д-р Мазнейков и д-р Михов в Св.София.Там правиха рехабилитация за спадане на отоците, сгъване на коляното и заздравяване на странични връзки/бяха закъсани/ и пателарното сухожилие, за да може да се стигне до операция.И там просто за 2 седмици направиха чудеса с моя приятел.Първо мислихме при тях да правим операцията, но всички ни казват по-добре при Тони Георгиев.Въпросът е, че Мазнейков и Михов имат включена рехабилитация пак там след операцията, а при Тони няма и затова искам да събера инфо как стои въпроса с последващата рехабилитация понеже е много важно.А също ако може някой да сподели и актуални цени за операция при Тони Георгиев.

# 23
  • Мнения: 7 263
Правилно си се ориентирала - в смисъл да търсиш и добра рехабилитация. Един добър рехабилитатор може да направи чудеса, а един некадърен може да провали дори добър резултат от операция.
Наистина не зная къде са най-добри в момента, но проучи дали в "Св.Панталеймон" в цената влиза и рехабилитация, там е едно от местата на които оперира д-р Тони Георгиев, другото е Дианабад - там цената със сигурност ще е по-ниска, въпроса е колко са качествени рехабилитаторите там в момента.
Търси мнения на спортисти / действащи/.

# 24
  • Мнения: 5 393
В "Св. Пантелеймон" има рехабилитатор и то много добър.Мъжа ми  си оперира коляното при Тони Георгиев, а рехабилитацията му беше в клиниката, при Захари(не знам фамилия). 
Лени- Тони Георгиев не оперира в Дианабад доколкото знам. Преди години беше в Пирогов, после отиде във Военна болница и май още си е там.

# 25
  • Мнения: 7 263
Мечо, може и да си права, аз последен път посещавах д-р Тони Георгиев съвсем наскоро преди месец и нещо, но в "Свети Панталеймон". Една позната ми каза, че ще се оперира при него, но не в "Св.Панталеймон", защото било доста по-скъпо, а в Дианабад. Може аз да не съм я разбрала, и затова да съм ви подвела. Знам, че оперира на още едно място, но не съм се интересувала къде.
Иначе за Военна болница със сигурност приема доц. Георгиев / нямат нищо общо двамата/ и за него също мога да кажа само хубави неща.
Мъжът ти плаща ли допълнително за рехабилитацията в "Св.Панталеймон"?

# 26
  • Мнения: 1 165
Благодаря ви , момичета. HugА актуална цена колко излиза някой знае ли?Понеже чувам различни цени в диапазона 3000-4000лв, че и нагоре newsm78

# 27
  • Мнения: 5 393
Лени- мъжа ми се оперира преди повече от 5 години и честно казано не помня дали плаща допълнително за рехабилитацията. Ще го попитам довечера.

# 28
  • Мнения: 1 165
Много ще съм ти благодарна.На нас ни казаха, че няма включена рехабилитация и трябва да си заплащаме, а при Мазнейков имат включени 10 дни рехабилитация с престой в клиниката, което на нас би ни спестило доста средства като се има напредвид, че сме от Варна и ако не е в клиниката ще трябва и хотел да се плаща.А и няма да е много комфортно да се разхожда хотел-болница в това състояние.Затова се опитвам да събера повече инфо от хора, които скоро са минали по този път.

# 29
До елфа - По конкретно: Може да си вземете час за преглед при д-р Чанков по телефона от клиниката(преглежда обикновено следобяд, защото оперира до към 15ч ). Първия преглед е 30лв, втори 25 - плаща се на каса. Насрочва операцията според възможностите и изискванията ви - на мен ми каза, че трябва да се направи до шест месеца след травмата - не по-късно(е аз я направих след месец).
Цената на операцията е 400лв, като в зависимост от нуждите и спецификите се заплащат и импланти, ако има нужда от такива(при мен за ПКВ - имплантите са органични и струват 1500лв - имай предвид, че ако си чрез  Здравна каса - не се покриват?!). Ако се сложи и специалната шина 230лв. - можете да сметнете.
Всички лекарства, ренгенова снимка, упойка и консумативи при болничния престой - влизат в това. Не се плаща на ръка на никой, всичко си минава през касата на клиниката и получавате документ за това.

За рехабилитацията - няма такава там, пък и при тази операция тя започва след 25-я ден.

ПС Тъй като на мен не ми трябва вече шината - ако се интересувате съм насреща:)

Общи условия

Активация на акаунт