"Бебочета красиви, ритат и играят, но до ФЕВ&#

  • 14 693
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
У  сега съм по- спокойна, явно това с пишкането е обща болест  smile3550
Ще си траем и това си е Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 23
Честита ни нова тема! И само с хубави новини да се пълни!
Аз задължително сутрин си пия по 1 кафенце, но с мляко и захар. Лекарката ми каза, че може по 1-2 кафета на ден, но за предпочитане да е с мляко и захар. Аз, ако не пия кафе сутрин, през целия ден ме боли главата и нищо не мога да върша.
За пишкането нощем засега не ставам, но пък тези дни като захладня и през деня ходя доста начесто. Но при мене това си е проблем и преди да забременея, така че нямам избор  Embarassed
По едно време се борех с упорит цистит. После ми казваха, че проблемът е в самия пикочен мехур. Накрая му свикнах.  newsm78
Аз онзи ден ходих на гимнастика за бременни, а вчера на йога, и добре ми се отрази малко раздвижване и мисля, когато имам възможност да го правя, защото ми липсва спортуването. А е много добре, когато човек се чувства fit.
Приятна вечер момичета!

# 17
  • Мнения: 57
Аз сутрин пия 3 в 1, но през първите 3 м. пропусках кафето.За сега съм +3кг.Искам да ви попитам във Фемина на 3Д ли ви правят ФМ?

# 18
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Запис и от мен.
Аз също си пия кафенце,доки каза че може по2 кафенца да си пийвам на ден.В повечето случаи пия все 3в1,нормално кафе консумирам само когато съм много изморена и много ми се спи.
За пишкането какво да ви кажа,няма такава пикла като мен.И нощем ставам,но като съм на работа съм през 10мин в тоалетната Toilet.
Във вторник бях на консултация,всичко е наред.Бебчо размяташе едни дълги бедра и въртеше едно дупе,та не успяхме да видим мъж ли е,жена ли.В крайна сметка все някога ще излезе и ще видим.Доста съм любопитна де,много ми се иска да е мъж,но каквото господ даде,все ще си е наше.

# 19
  • Мнения: 30
Привет,момичета!
Днес само се движих натам насам из къщи,хич не ме свърташе.
За сега не се оплаквам от времето-много ми е уютно така вкъщи,като вали навън или като е така хладно.
Умориха ни тия жеги ooooh!
Аз не пия кафе,но пък за това обожавам черен чай с мляко-мога да изпия наистина много Laughingно се въздържам и пия само по един на ден.
february09мерси ,че ми измести термина Wink
ПолиПоли-добре дошла при нас!
Ние също растем,коремчето се закръгля и бебчето подритва отвреме навреме,толкова слако и внимателно. Hug
Лека вечер и лека нощ,нека утрешният ден да е по усмихнат и весел и от този!

# 20
  • Мнения: 1 121
Здравейте и от мен! От доста време не съм писала ама нямам време напсоледък. На синът ми му никнат 3 зъбчета наведнъж и то кътници и положението е страшно, светът му е крив и иска нон-стоп внимание. Дано до февруари се успокои положението, че иначе ме чака доста интересна зима Laughing

След 2 седмици съм на фетална морфология и вече нямам търпение да си видя бебчето Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 122
Ей много хубаво , че мамите от Варна се множим. Аз също съм втора бременност. И също се държа като първескиня:))) А първия път си го износих и родих без никакви въпроси и забележки, ама бях на 22 тогава. Сега чета изследвания и се шашкам.
 siqnie: за Темелкови:- Там преглежда доцент Балев. Ходи се в Петък около 7 часа пред поликлиниката ( ще се ориентираш по голямата камара бременни отпред). В 8 отварят и започват да записват часове на жените от опашката- за следващата седмица за понеделник и сряда. Няма друг начин- не вдигат телефона. И това е . Часовете не стигат за всички, които чакат. Иначе като гледам точно сега ти е време за Балев 18-та седмица си. После ни вика пак в 30- та. А цената е 60 лв
 

# 22
  • Мнения: 1 796
Добро утро,
 дано в новата тема има само позитивно настроение,
аз в момента съм като ударена с ютия, че снощи не можах да спя, първо ми беше студено, завих се с още едно одеало, после ми стана горещо, на гръб ми беше неудобно, наляво и надясно също, абе с 3 думи явно ме тресе нервата.

Добре дошли на новите мами Бори 1 и Полиполи!

А за пишкането, аз ставам поне по веднъж нощем, снощи 2 пъти Confused

# 23
  • Мнения: 179
  Добро утро и от мен!
Добре дошли на новите мами
Като изключим, че много ми е студено вече иначе сме добре с бебето.От време на време си се намества милото.Вчера бях на БХС и сега ще чакам резултатите другата седмица и малко ми е притеснено.Занимаваме се с първокласничката и се чудя от другата седмица как ще е, защото отпуската ми свършва и съм на работа.През нощта аз ставам засега по 1 път, но аз и преди си бях така.Плаша се обаче в последните месеци как ще е.Първия път ставах по 5 -6 пъти в деветия месец  ooooh!
А и много ме сърби кожата, мажа се редовно , но понякога направо не се издържа и мисля другата седмица , когато съм на преглед да питам лекаря за това...
  Това е от мен засега ..

# 24
  • Мнения: 89
Добро утро,мами!
bobsi,къде ходиш на гимнастика и йога за бременни?И на мен много ми липсва движението и по-точно натоварването.Някак ходенето не ми е достатъчно(то не че и много ходя...) Blush
Elisana,мажи упорито,че този сърбеж на кожата е предвестник на стрии..Ако имаш обаче и силен сърбеж по краката може и да е друго,но то е сравнително рядко. Peace
Тия клиники във Варна направо....да чакаш в студа от 7.00 сутринта и то с риск да не успееш да си запишеш час...не виждам логика!

Хубав ден на всички! Hug
Carbo се появи!Излових я! Laughing

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 09:33 от толо

# 25
  • София
  • Мнения: 66
момичета,
Трета тема май пропускам... много се активни - БРАВО! Simple Smile

Успях най-сетне да изчета "...темички наред", но тъкмо когато исках да се включа в следващата, прочетох какво се е случило с прити Cry
Нямам думи, мила... пожелавам ти най-искрено просто щастието да ти се усмихне скоро пак!!!

Днес стягам багаж - отиваме с майка ми за 3 дни в Разлог - Катарино СПА Stuck Out Tongue Та отново ще ви зарежа... най-рано във вторник ще съм обратно на линия, но и това не е сигурно... зависи колко работа имам..

Иначе имам толкова много да ви разказвам.... просто трявба аз отделна темичка да направя.. но може да се смиля над вас и да забравя повечето подробности...

Иначе накратко:
вчера на Ф.М. при Цолова във Фемина всичко беше наред - 355гр. бебо в 20г.с. и 5дни. /по цикъл трявба да съм в 21 и 4 дни../ Този път терминът ми излезе за 31.01, но на мен 02.02 взе да си ми харесва и ще си стоя на него Simple Smile
Смятам след 2 месеца да ходя пак на Ф.М., пак при Цолова /май ми е на късмет Simple Smile/
Мен прегледът ме отегчи безкрайно, въпреки че Цолова непрекъснато ни говореше: вижте му краченцето, вижте му малката ръчичка... просто бебо така беше застанал, че нищо интересно не се видя... имам предвид, че пола ние не искахме да го знаем, а лицето /което се надявах да снимаме и на ЦД/ се беше залепило за плацентата и не се видя.. имаме една снимка в профил /с много фантазия трява да я гледаш, за да видиш нещо/ и другата седмица ще я кача. Както и снимки на коремчето - вече съм 66+ кг, което е +1 от старта, но +4 от най-ниските кг, които бях преди около месец и половина/ Пак ще ми се карат на Ж.К.  Blush
След това ходихме на индийски ресторант с татето да ме нахрани... и после ЦЯЛ ДЕН бебо рита, та ме съдра...
Но това за мен беше страхотно, тъй като повече от седмица не го бях усещала...

Както Гери ви е казала във Варна не се видяхме... аз все нямах време... т.е. имахме много свободно време но беше толкова накъсано и все очаквахме нещо да изникне, че не посмях да се разбера с нея нищо... На всичкото отгоре последните 2 дни се натрових с храна /тогава и спрях да усещам бебо, та смятайте какво ми беше до прегледа вчера.../

С дидерончо обаче се видяхме Simple Smile на 16ти на училището на 9месеца... предполагам че тя ви е разказала как в било... Аз ходих и на 18-ти - и там ми се стори че видях познати физиоомии, но отново не бях сигурна и не се обадих... И там не беше интересно...
Но пък вече си имаме 2 биберона и две малки шишенца за бебо... че нали ти подаряват разни неща, а аз все го влача татето с мене Simple Smile и един куп тестери с бебешка козметика, които аз лично ще тествам тия дни Grinning Ако аз с моята свръх проблемна кожа не се обрина, явно и бебо ще ги понесе...

Друго, мами /за ваш късмет/ не се сещам Simple Smile
ПОжелавам ви приятни почивни дни и много ви  Hug

ДОБРЕ ДОШЛИ на новите мами - аз стигнах май до 6 в бройката.. и специални поздрави за 2те близначешки мами Grinning
Не съм стигнала още до резултатите от амниото на толо, но се надявам всичко да е ОК, както и се надявам или сега или като се върна да видя хубави новини за хамелиончето и зъбчето.... както и за всички останали, разбира се...

# 26
  • Мнения: 15
Добро утро и от мен![/color
Момичета тази нощ изживях страхотен ужас. По едно време ,както си спя, усещам ужасна болка в дясната страна около бъбрека, но отиваща и към ребрата. Ама боли, та се не трае. Викам си бъбречна криза ли правя, какво ли - изплаших се много. #Crazy

Обърнах се на другата страна и като че  ли болката размина. Но се появи от другата страна.  Rolling Eyes Стоя и се чудя какво става. Изведнъж ме отпусна и съм си заспала, сега на сутринта нищо ми няма. Странна  newsm78 работа.
А междудругото отиваме вчера с таткото да си пазарим в Метро / храна з авкъщи/ и като ми се схвана крата от коляното на долу, събух се, поседнах си на една стълбичка - хорат аминават и се смеят а аз немога да мръдна. Ей такива неволи ме сполетяха вчера.  smile3507 Сега съм си пак на работа, но като че ли това стоене пред компа по цял ден, вечер си казва думата.

Междудругото относно кафенцето - сутрин задължително си пия едно силно еспресо с кафява захар, докато съм вкъщи и като дойда на работа имаме едни машини -та един такъв бъркоч от кафе, сметана и захар за 40 ст. - татова ми е дозата.

Чао засега от мен много се разписах.

# 27
  • Мнения: 805
Добро утро и от мен.
 Относно кафето аз пия по едно сутрин и едно следобед.
А има ли някоя греховна бъдеща майка тук която да припалва по някоя цигарка?  newsm12

Мамчета защо продължават да ви дават фолиева киселина - тя е за преди забременяване и в краен случай за първите 3 месеца от бременността. На този етап които сме всички тук е абсолютно безмислено. Убедена съм. Дано не стана банална - но тук в Словения като питах лекарката дали да пия, тя ме попита ако имам излишни пари да си купувам - но няма никакво значение след забременяването!
 smile3506

# 28
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте и от мен! Днес бях на ЖК и съм бясна от седмица и повече имам течение и болки та се наложи да посетя спешния кабинет за да ми кажат, че трябва да ми се направи микробиология от моя лекар и защо още не го е направил и ми изписаха папаверин за болките.Та отивам днес теглят ме мерят кръвно и ме питат имам ли проблеми и казвам за проблема най-накрая ми взеха микробиология и ми казват ми нали ти взехме в началото ,а такова нещо няма.После ми дадоха една листовка за вагинална кандидоза и едва ли не това е нормално за бременността.Другото което ми казаха ниско разположена плацента това също ме озадачи защото на ултразвуковото изследването(в 14дкц) в 12г.с. беше установено плацента задна висока.Просто ми размътиха мозъка от всякъде.Това е от мен оплаках ви се.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 78
Ей много хубаво , че мамите от Варна се множим. Аз също съм втора бременност. И също се държа като първескиня:))) А първия път си го износих и родих без никакви въпроси и забележки, ама бях на 22 тогава. Сега чета изследвания и се шашкам.
 siqnie: за Темелкови:- Там преглежда доцент Балев. Ходи се в Петък около 7 часа пред поликлиниката ( ще се ориентираш по голямата камара бременни отпред). В 8 отварят и започват да записват часове на жените от опашката- за следващата седмица за понеделник и сряда. Няма друг начин- не вдигат телефона. И това е . Часовете не стигат за всички, които чакат. Иначе като гледам точно сега ти е време за Балев 18-та седмица си. После ни вика пак в 30- та. А цената е 60 лв
 
Привет и от мен. Аз вече бях казвала, но явно не се е обърнало внимание. Балев преглежда и в Терапията, където записването е само и единствено по телефона. Аз нямах никакъв проблем със записването на час, който между другото ми е днес. Стискайте палци Praynig

Общи условия

Активация на акаунт