Сглобяеми къщи 2

  • 297 396
  • 745
  •   1
Отговори
# 180
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543
От това, което аз разбрах, изобщо не се налага отваряне на прозорците, защото чистия въздух постъпва точно от този тип система - минава под земята и това лятото го охлажда, а зимата го стопля. Не става дума за термопомпа.
Аз мога да предложа и този сайт http://pasivni.kashti.com/page_3.htm , а къде какво съм чела не помня, ровя се и в руски сайтове, където има препратки и към чужди, затова не мога да дам линк.

# 181
Да, не се налага, но не е невъзможно отварянето на прозорци. А чистия въздух постъпва през вентилационната система (която е задължителна за стандарта за разлика от топлообменника, за който споменаваш; той е само пожелателен, но не винаги приложим).
Благодаря за линка; мисля, че е превод от сайта на Passivhaus Institut.

Тъй или иначе темата е за сглобяеми къщи..Практиката показва, че масово пасивните къщи са от сглобяем тип, тъй като това е много добра стъпка в посока устойчиво строителство поради възобновяемия (дървен) строителен материал. Сглобяемото строителство е качествено и бързо, а най-голямото предимство е, че няма термомостове (изключително важно условие за пасивните сгради).

# 182
  • Мнения: 1
Здравеите,
От Пещера съм и фирмата ми се занимава с производство на сглобяеми къщи от дървени трупи.Tе са изградени изцяло от масивни дървени трупи с диаметър 22см.Деиносста на фирмата е нова и все още нямаме саит.Това е линка с няколко снимки на къща построена от нас:http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=USER_IMAGES&USER_ID=12283. В случей че проявявате интерес,можете да се свържите с нас.

Георги Теленчев
тел:0899 55 86 01
E-Mail:gesh_84@hotmail.com
 

# 183
  • Мнения: 23
Hi, Charli...
Ако до 3 години не започнеш строителство и до 5 не свършиш грубия строеж ( с покрива ), разрешението за строеж губи правното си действие... После ти дават 1 година да го презавериш... Ако не го направиш, одобрения проект заминава... И... Всичко наново... #2gunfire
Ако някой има интерес - бях споменал, че имам среща в една софийска фирма... За едно селище с контролиран достъп. Хората са много любезни и професионалисти - изградили са около 30 бензиностанции на OMV... От 4-5 години се занимават с такива проекти - селища, сглобяеми къщи и къщи от цели кръгли трупи... Понеже искам къща от цели трупи - показаха ми трислойно лепени, със сглобка... Досега бях виждал само зарязани, но тези са много по-добри... И наистина работят по Европейската програма за развитие на селските райони, по която се съфинансира безвъзмездно 70% . От клиента се иска 30% самоучастие... Програмата е стартирала януари и фирмата вече пише проекти и ги изпълнява. Има я в сайта на министерството и я четох... Така че... Може и да ми се сбъдне мечтата за къща от трупи...
Лек ден на всички...

п.п. The Power Of Dreams...

# 184
  • Мнения: 189
Василев, в сайта на кое министерство да търся, че ми предизвика интереса неимоверно??

# 185
  • Мнения: 23
За щастливи мами... хубави програми... Simple Smile
Здрасти, ето:

http://www.mzh.government.bg/Articles/501/Files/Naredba_312_25_0 … 9685770312500.pdf
 
Надявам се, че съм бил полезен. Чети внимателно. На мен главата започна да ми се "избистря"... Ходя вече два пъти и събрах, научих и разбрах много неща. И се запознах с материалите. Многослойно слепените греди, дюшеме ( започва от 8 см. дебелина, обработено - представяте ли си ) и трупи, хората ги внасят от Австрия. Качеството е перфектно - работил сам доста време в една английска фирма за мебели и знам какво да гледам. Покрива е цяла система, с всички елементи и улуци и е Финландска...
Ами... Има много за разказване, ама не знам дали ви е интересно...
Сега изчезвам...
Чао... До скоро...

# 186
  • Мнения: 189
Привет, Василев.
Доколкото разбрах става въпрос за микропредприятия, а не за семейни къщи newsm78. Ти как ще се възползваш от изгодната програма?

# 187
  • Мнения: 481
Привет, Василев.
Доколкото разбрах става въпрос за микропредприятия, а не за семейни къщи newsm78. Ти как ще се възползваш от изгодната програма?
Не съм г-н Василев, но вероятно като използва чл.2. т.3.

# 188
  • Мнения: 189
Не ми се връзва никак Rolling Eyes Четох пак поста на Василев- май не става въпрос за една къщичка само.....

# 189
  • Мнения: 2
Здравейте,

Честно да си кажа, се регистрирах точно заради тази тема Simple Smile
Имах търпението да прочета както тази, така и старата тема. От всичко прочетено Вие дами и тук таме господа, говорите само за дървените къщи. Аз лично за момента проявявам повече интерес към тези с метална конструкция. От всички стотици мнения, едно единствено е свързано с тях - на inj77. Бихте ли споделили, защо не Ви харесват или защо Ви харесват? Влизали ли сте в такива, живели ли сте? Има дами от Вас, които са от Пазарджик. Там се намира и едната от фирмите към които аз съм се спрял - Eurohouse (еврохаус, не еврохолц) сайта им е www.eurohouse.us Има снимки на проекти, на такива изградени от тях, че дори ми изпратиха на мейл снимки от проект който изпълняват в момента. Хората ми казаха, че не могат да ми дадът адрес на вече завършена от тях къща, но няма проблем да отида на стройтелни обекти които ги правят в момента. Аз ги разбирам, защото ако съм собственика на къщата, няма да ми е приятно да ми идват някакви непознати през ден да ми правят оглед Rolling Eyes

Та някой запознат ли е с тези къщи, защо не ги харесвате или защо ги предпочитате, МОЛЯ ЗА МНЕНИЯ!

до inj77:
" 1. Метален скелет - фарадеема клетка, нездравословно влияние на метала над вас.
2. Метал, дърво, бетон - все материали с различни коефициенти на разширение. Като на метала той е най-голям. От това следва неизбежвото напукване на шпакловки и отваряне на пукнатини.
3. Неизбежното скърцане на конструкцията след време.
4. Металните колони са най-малко изолирани, а те са много на брой. Метала е много добър проводник на топлина. От там се сещате какво следва."


1. от къде знаеш за метала и здравето,  аз не мога да намеря такава информация, би ли ми показал.
а за фарадеевия кафез - супер тъкмо няма да имам покритие на GSM-а - спокойствие  Grinning
2. Те старите панелки не са ли точно това - бетон и стомана. При тях защо няма проблеми а при това да има? Те тези разширения не са ли предвидени в проекта, за да се избегнат проблеми?
3. На един етаж кое ще скърца и дървената няма ли да скърца повече?
4. За конденз ли говориш? Какво ще стане като е проводник на топлина? Изолацията от вън 10 сантиметра няма ли да свърши някаква работа? И при панелките би трябвало да го има този проблем мисля?

Това са част от въпросите които още не са ми ясни, ще ми ги разясните ли? Или да продължавам да си бъхтя главата. #Crazy

# 190
  • Мнения: 6
Фирма " Финландски къщи" ООД - къщи от масивна дървесина, изцяло изработени във Финландия, /вкл. дограма, покривно покритие и т.н./  адрес: www.finlandhouse.net

# 191
  • Мнения: 23
Браво Рени, точно тази точка... Идеята на програмата е да не бягат всички по големите градове - то и името и е такова... "... за развитие на селските райони... "
 А за бройката къщи ( това е за щастливата мами... ) - може да не е една, стига помещенията да не са повече от 20 ( чл. 19 )... И тези 70 % да не надхвърлят 200 000 евро... В програмата са изброени областите и общините, където тя действа - на центъра на София няма да стане... Simple Smile
Но има много интересни места... И възможности... Човек може да си вземе 2 - 3 къщички ... Селски
туризъм, ловни вили, такива работи... Проекта ще го измисли фирмата... После наемчета... Или да си ги ползва лично... Приятели... От време на време някоя фактурка...  Всичкия този кеф на цена 30% от стойността им... А след 5 години - човек ако иска да ги продаде... Simple Smile ... И това, ... ако не е подарък... Но трябва малко и ние да се потрудим, все пак... И да си вярваме... И да не спираме да мечтаем...
Бъдете здрави...

# 192
  • Мнения: 6
за кандидатстване по мярка 312 - например изграждане на еко - вилно- селско "селищенце"...ще направим специална цена за дървените къщи!!

# 193
  • Мнения: 2

от раздел III - Изисквания към кандидатите
чл.13, ал.3 гласи:
(3) Като физически лица по реда на тази наредба могат да кандидатстват само регистрираните по
Закона за занаятите и само за дейността, за която са регистрирани.

Това за: трябва ми къщичка да си живея и тя държавата ще ми подари 70% от него  - хич не ми се връзва newsm78

# 194
  • Мнения: 189
Ами или аз съм много тъпа завършила съм история в СУ и елитна езикова гимназия или нещата наистина много се разминават Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт