Сглобяеми къщи 2

  • 297 398
  • 745
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 990
А със сигурност ли се отпускат кредити за такива къщи и във всяка банка ли? Защото едва ли ще имаме финансови средства за всичко  Confused

# 271
  • Мнения: 87
много са готини

# 272
  • Перник
  • Мнения: 4 869
А със сигурност ли се отпускат кредити за такива къщи и във всяка банка ли? Защото едва ли ще имаме финансови средства за всичко  Confused

Aз мисля да не казвам на банката за каква къща ми трябват парите  Wink

# 273
  • Мнения: 38
Steli Meli
Не съм запозната отблизо с работа на банките и не мога да формулирам позицията им, но доколкото съм присъствала на срещи с участието на банкери, това което общо взето ги интересува е да дадат пари при определени условия  и искат отново да вземат пари обратно естествено повече - не им трябва имот. Не би трябвало да има проблем с кредитирането на сглобяемите къщи, защото режима на строителство е регламентиран в Закона за Устройство на Територията и е същият както при монолитното строителство. /Това са сгради V-та категория/. Режима на строителство изисква от строителите регистрация в Централният Професионален Регистър, като за да бъдат регистрирани трябва да докажат своята правоспособност - в противен случай глобите са сериозни.
SvetlaK
По обща информаця, която имам, ако търсите ипотечен кредит банките ще изискват задължително проектите и строителното разрешение. Simple Smile

# 274
  • Перник
  • Мнения: 4 869
SvetlaK
По обща информаця, която имам, ако търсите ипотечен кредит банките ще изискват задължително проектите и строителното разрешение. Simple Smile

Права си  Blush При нас има опция да представим нещата като "ремонт", но пак говоря наизуст - не съм направила сериозно проучване все още.  Blush Тайно се надявам да се случи чудо и да не ни трябва кредит, но това е крайно невероятно разбира се.

# 275
  • Мнения: 626
Здравейте момичета , всичко по въпроса ме интересува и за това ще изчета и двете теми  Mr. Green пък после ще пиша повече   bouquet.

# 276
  • Мнения: 32
А със сигурност ли се отпускат кредити за такива къщи и във всяка банка ли? Защото едва ли ще имаме финансови средства за всичко  Confused

Aз мисля да не казвам на банката за каква къща ми трябват парите  Wink

Миналата година нито една банка не ни отпусна кредит за такъв тип строителство.Сега може и да са се променили нещата, но със сигурност няма как да скриеш за какво ги искаш

# 277
  • Перник
  • Мнения: 4 869
А със сигурност ли се отпускат кредити за такива къщи и във всяка банка ли? Защото едва ли ще имаме финансови средства за всичко  Confused

Aз мисля да не казвам на банката за каква къща ми трябват парите  Wink

Миналата година нито една банка не ни отпусна кредит за такъв тип строителство.Сега може и да са се променили нещата, но със сигурност няма как да скриеш за какво ги искаш

О, това звучи много "оптимистично", а като вземем предвид и Кризата... Да видим догодина как ще стоят нещата  newsm78

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 21
Вклювам се и аз. Проучих много неща за това стоителство и наистина стигнах до извода, че трябва много добре да се изпипат нещата с фирмата, защото много от тях просто работят некачествено. Имам възможност да видя някои от фирмите с какви материали работят и не бих им се доверила. Когато започнем, смятам аз да си набавя материалите, защото ще знам за какво плащам , а и имам възможност да ги взема на хубава цена. Общо взето всичко ми се поизбистри в главата, само за последния външен "слой" още се чудя. Сега сме още на етап виза. Оказа се, че в нашата държава и да имаш имот не е сигурно, че ще си построиш дом. Докато спазим всички изисквания за отстояние от съседния имот и от сградите вътре в имота и май ни остава място за кокошарник. Laughing
А относно банките е вярно. Никоя от тях не отпуска кредити за такъв тип стоителство. Опитах се да взема потебителски, защото само това ми остана като възможност, но и там условията бяха голям смях. До вчера даваха кредити на всеки втори, сега като ги завлякоха масово се сетиха и  няма значение колко години  си бил коректен към тях .

# 279
  • Мнения: 193
Здравейте, строителки! Даписвам се и отивам да чета подробно.
И ние нещо сме се позапалили за сглобяема къща, или по-скоро аз, пък тепърва ще гледам да запаля и мъжа ми.

# 280
  • Мнения: 38
Нормално е да има много документи и правила за строителство. По цял свят е така иначе всеки ще си купи земя и ще си направи каквото му е кеф я мол я небостъргач (то не че сега е много по различно но това е защото не се спазват законите).
Относно фирмите - да така е на пазара има много фирми ментета , но не всички са такива . За материалите не вярвам да можеш да ги вземеш на по-добра  цена от голяма фирма най-малкото защото фирма която има сериозно производство получава и отстъпки при закупуването на материали . А и като си купиш материалите защо ти е фирма за изграждане на сглобяеми къщи по скоро си намери само работници които да ти  дигнат къщата , а и не знам дали ще има някой който да се съгласи на този тип работа (нали то е същото все едно да си купиш продуктите  и да отидеш в ресторанта само да ти сготвят  Simple Smile)
Освен това зависи колко си проучила явно не си стигнала до Враца , там където работя такъв вариант да си закупиш материалите не се практикува просто защото не е нужно. Технологията  е много добра и различна от това което си виждала ( съдейки от намерението ти да си закупиш материалите сама). Действително и материалите и доставчиците трябва да бъдат добре подбрани.
Иначе документите ще излязат рано или късно (стискам палци)

КРЕДИТИ ЗА ТАКЪВ ТИП СТРОИТЕЛСТВО СЕ ОТПУСКАТ !!!
Тук се практикува  следното нещо .
Когато дойде клиента на разговор в офиса и е решил че това е фирмата с която ще работи и има нужда от кредитиране (това  е уточнено предварително)   се прави връзка с представители на банки и някой от тях (обикновено се избира един) присъства на обща среща (практиката е това да бъде на 2-рата или 3-тата среща в офиса когато вече започват да се уточняват нещата по конкретната къща) при която се уточняват  условията за получаване на кредит. Естествено това с коя банка ще работи клиента и дали ще използва услугите и е негов избор , но кредити се отпускат макар и значително по-трудно от преди кризата все пак това е абсолютно нормално предвид срива на  икономиката .

# 281
  • Мнения: 32
И коя е банката която отпуска кредит за сглобяема дървена къща?
Аз и жена ми си счупихме краката от обикаляне от банка в банка и никакъв резултат,то не бяха кредитни инспектори , банкови съветници и какво ли не още и нищо.

# 282
  • Мнения: 990
Innann, а само във Враца ли имате офис на фирмата?  Blush

# 283
  • Мнения: 38
И коя е банката която отпуска кредит за сглобяема дървена къща?
Аз и жена ми си счупихме краката от обикаляне от банка в банка и никакъв резултат,то не бяха кредитни инспектори , банкови съветници и какво ли не още и нищо.

С наши клиенти са работили ДСК; Ти Би Ай; УникредитБанк. Това е информацията с която мога да ви бъда полезна. Възможно е затрудненията да идват от общото кризисно състояние на почти всички серктори в икономиката.

# 284
  • Мнения: 38
Innann, а само във Враца ли имате офис на фирмата?  Blush

Steli Meli,

Във външен офис клиентите ни могат да получат само най обща информация - горе долу това, което е качено в интернет страницата ни. Специалистите които могат да отговорят конкретно на административни или технически въпроси са във фирмата. Тук можете да се запознаете с материалите, различните конструктивни елементи и технологията на работа, а и да попитате за всичко "лице в лице". Не на последно място ще видите самата фирма и хората, които работят в нея. Тоест в Милин Камък се бяга от анонимността и именно заради това няма офиси из цялата страна .

Общи условия

Активация на акаунт