Сглобяеми къщи 2

  • 297 015
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 189
galenaa , сподели повечко в какво се изразява кошмара на съседите ви. Ние засега сме решили да се обърнем към фирма и да знаем какво евентуално ни чака newsm78

# 46
  • Варна
  • Мнения: 521
galenaa , сподели повечко в какво се изразява кошмара на съседите ви. Ние засега сме решили да се обърнем към фирма и да знаем какво евентуално ни чака newsm78
Ооооооооо, на драго сърце, но фирмата е варненска и няма отношение към София. Едва ли ще си поръчаш при тази точно фирма, така че .... иначе ако някой опре до фирма във Варна веднага ще я цитирам дори /не, май на лични newsm78/. Само ще спомена факта, че я започнаха юни месец и в момента са на етап покриване с черна хартия при направен скелет /лудо изпълнение/, а цяло лято OSB плоскостите стояха на земята дори без да са покрити. Сега се разцъфнаха, обаче "майсторите" си ги коват по стените и твърдят, че не им пречело Rolling Eyes Аз не съм експерт, но е видно и с просто око. Толкова за срокове и качество, иначе при подписване срока за изпълнение бил 1 месец, демек - края на юли Mr. Green

# 47
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравейте!
Чак днес открих темата и се зарадвах много. Аз също обожавам сглобяемите къщи с дървена конструкция.Надявам се другата година и ние да започнем. Нашата фирма се занимава точно с това и мога да помогна по някои от въпросите и чуденките. Без реклама, по форумски  Wink

... Освен това никак не ми е ясно как се предлага цена на квадратен метър, като на 20 квадрата може да се помести както едно помещение с 4 стени, така и три помещения, като стените стават да кажем 6, а вратите се увеличават с още 2. А плащаш еднакво за материалите? ...
Не е точно така, защото всъщност конкретна оферта се дава при конкретен проект с чертежи, уточняване на материали, дограми (не само вид, но и размер, начин на отваряне), етап на завършване, пък какви материали ще се използват за до ключ. То си е бая сметки. Когато правим конкретни оферти, винаги се смята квадратурата на стените. Все пак основно това се продава.

Цитат
inj77, може ли да се възползвам от знанията ти по темата и да попитам нещо за теракота на втория етаж. Тъй като се предполага, че там ще има леко провисване с времето и непрекъснати вибрации, как стои въпроса с полагането на тази настилка, особено в баните, където всяка пукнатина може да е голяма беля?
inj77 е отговорил много добре. Радвам се, че има все повече конструктори, които се занимават със сглобяемите къщи. Само да допълня, че е важно и разстоянието между ребрата. Освен това се слагат два слоя плочи. В баните се слагат гипсфазерни, тъй като са влагоустойчиви. Освен това се прави и хидроизолация на пода и на стените до височина около 1 метър.

За шумоизолацията - всичко зависи от вида и количеството на ватата в стените. Обикновенно във вътрешните се слага по-малко, тъй като не е нужно да се топлоизолира, а шумоизолацията се счита за достатъчна. Ако искате пък да ви е съвсем тихо и да не чувате нищо от съседната стая, може да се сложи повече вата.

За документите - изготвя се пълна документация с всичко необходимо. Навсякъде се посочва, че къщата е с дървена конструкция и се описва състава на панелите, вида на дограмат, вида на покривното покритие, вида на дършителните материали даже, ако е до ключ. Дават се сертификати за всички материали, които се използават. За да съм честна, трябва да кажа, че за дървения материал ние не даваме сертификат, защото няма кой да ни даде. Просто доставчиците не предлагат. Но за това пък ние даваме гаранция на дървената конструкция.

inj77, исках да те попитам какво ти е мнението за къща на стъпки, без плоча, с дървена подова конструкция. Аз съм фен.

Исках и още неща да пиша, но дребното ме вика. Ще следя темата с интерес.

# 48
  • Мнения: 307
с интерес ще следя

# 49
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
galenaa, ние мислим импрегнирането да  си го направим с пръскане с компресор, има откъде да вземем. И да е по-голям разхода, спестява страшно много време. Имаме в момента дървен навес, който се захванах лятото да лакирам - страшно е трудоемко, особено където е греда до OSB, защото там трябва да е с четка, с валяк не става по ъглите.

# 50
  • Мнения: 318
Аз пак да се върна на въпроса за цената. Grinning
mimsat , inj77 дайте някаква приблизителна  горна и долна граница на цената.
Все пак има някакъв минимум под който не може да се падне.
Не знам, но ми се струва, че разхода по монолитното строителство и  сглобяемите къщи излиза на кантар.

# 51
galenaa, ние мислим импрегнирането да  си го направим с пръскане с компресор, има откъде да вземем. И да е по-голям разхода, спестява страшно много време. Имаме в момента дървен навес, който се захванах лятото да лакирам - страшно е трудоемко, особено където е греда до OSB, защото там трябва да е с четка, с валяк не става по ъглите.



Не бъркай импрегниране с повърхностно защитаване на конструкцията. Това както го описваш си е точно повърхностно нанасяне на защитен слой и е препоръчително да се прави след вакуумното импрегниране. Вакуумното импрегниране и хубаво нещо, но не е чак толкова задължително. Освен това с четка не се нанася препарата, а само с помпа и какъв е проблема с OSB-то не мога да разбера. Така или иначе всичко се скрива, защо трябва да внимаваш да не изцапаш OSB-то. Но каквото и да правиш, като не е изсушено дървото както трябва и калибрирано след това, проблемите си стоят. Затова и не препоръчвам изграждането на място на конструкцията. Имайте на впредвид, че дървото се суши до 14-15% влажност. Като го пренесете на обекта до 2-3 седмици не е вложено в конструкцията, влажността му се вдига, съответно измята и от това вече се сещате какво следва. Докато готови елементи, направени в цехове, те вече няма как да поддадат, събрани са в едно и няма такива проблеми, а и много по бързо се монтират и натоварват.

За цените - според моето скромно мнение и наблюдения на пазара, цени под 320 евро на м2 без проекти и основа, но всичко друго включено, има нещо съмнително от към качество. Оферти от рода 300 евра с основата и проектите са смешни. Като се има на предвид, че основата излиза около 70-100 евро на м2....

# 52
# 53
Някой има ли информация какво представляват сглобяемите къщи с метална конструкция.

# 54
Значи не препоръчвам тези конструкции. И ето доводите ми.

1. Метален скелет - фарадеема клетка, нездравословно влияние на метала над вас.
2. Метал, дърво, бетон - все материали с различни коефициенти на разширение. Като на метала той е най-голям. От това следва неизбежвото напукване на шпакловки и отваряне на пукнатини.
3. Неизбежното скърцане на конструкцията след време.
4. Металните колони са най-малко изолирани, а те са много на брой. Метала е много добър проводник на топлина. От там се сещате какво следва.

# 55
  • София
  • Мнения: 787
В момента строим етаж от типа log home. Имаме един масивен и достраяваме втори с правоъгълни дървени трупи. Изглежда страхотно и мирише много хубаво на дърво. Като поживеем в него ще мога да споделя и другите предимства да живееш в дървена къща, надявам се недостатъци да няма. С радост бих споделила информация, ако ви интересува, а по-нататък ще кача и снимки.
Пожелавам успех на всички, които строят или им предстои да строят сглобяеми къщи.

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 12:10 от Lindt

# 56
А дървото с което строите българско ли е?

# 57
  • София
  • Мнения: 787
А дървото с което строите българско ли е?

Финландско. Както и всички крепежни елементи, клинове и т.н. необходими за сглобяване на къщата.

# 58
Така по-може. А не ви ли излиза доста скъпо това удоволствие?

# 59
  • София
  • Мнения: 787
Така по-може. А не ви ли излиза доста скъпо това удоволствие?

По-скъпо е от конвенционалното строителство. Но пък както казахте е удоволствие  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт