Проблем!!

  • 1 312
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 228
Аз си смучех пръста до 7 годишна нищо не помага докато сама не реши,аз спрях като тръгнах на училище и там като спяхме(аз съм от 6 годишна)всички ми се смяха и от срам спрях.Пробвай да я засрамиш по някакъв начин.А да спомена ,че нямам никакъв проблем със захапката въпреки смученето на пръста.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз си смучех пръста до 7 годишна нищо не помага докато сама не реши,аз спрях като тръгнах на училище и там като спяхме(аз съм от 6 годишна)всички ми се смяха и от срам спрях.Пробвай да я засрамиш по някакъв начин.А да спомена ,че нямам никакъв проблем със захапката въпреки смученето на пръста.


Вчера бая я стреснах,дори се захласна от рев....Изкарах си акъла!

# 17
  • Мнения: 1 077
хм, дано да няма поражения...толкова често ли ги смуче?!
Знаеш ли, мъжът ми досага си смуче палеца у дома...шшшшш, само да не чуе.... Mr. Green Embarassed... нищо му няма ....

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Ако не пречи на захапката не виждам смисъл да тормозиш детето /казвам го като човек, който има ясни спомени кога се прибягва към този неприятен навик и какво е чувството/. Щом има нужда нека го прави - не насаждай чувства за вина - това е нещо което детето ти много трудно може да контролира .. Ще дойде момент когато ще го израстне.
Виж, ако наистина има проблем със захапката...

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Ако не пречи на захапката не виждам смисъл да тормозиш детето /казвам го като човек, който има ясни спомени кога се прибягва към този неприятен навик и какво е чувството/. Щом има нужда нека го прави - не насаждай чувства за вина - това е нещо което детето ти много трудно може да контролира .. Ще дойде момент когато ще го израстне.
Виж, ако наистина има проблем със захапката...

това ще го разберем след прегледа:-)

# 20
  • София
  • Мнения: 2 162
Дъщеря ми смучеше биберон до 1 година и половина, когато случайно я видя стринка ми- зъболекар и се развика. Прегледа я на место- накара я да си затвори устата и погледна дали има разстояние между горните и долните зъби. Беше около 1 см.

За щастие веднага успяхме да я откажем от бибероните, но пък стринка каза, че изкривена захапка се оправя много трудно. Не е като изкривени зъби.

И още едно нещо, аз съм си смучела пръста. Зъбите не са ми криви, но нямам и идеална захапка. Баба ме е отучила като ми е слагала ръкавичти без пръсти, докато спя.

Общи условия

Активация на акаунт