Да си платя ли задълженият към Топлофикация?

  • 17 584
  • 197
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 623
Според мен човек щом ползва дадена услуга
е длъжен да си я заплати !!! Безплатен обяд няма !!!
Заради огромни неплатени сметки /познавам хора
със задължения над 5000 лв, Топлофикация няма
как да си плаща разходите.
С това приключва лоялността ми към тази фирма,
защото:
1. Заплатите там са космически, глезотиите,
които си позволяват още повече, а затова плащаме всички ние !
2. Отоплението се превърна в лукс.
3. Системата за отчитане е безобразна и човек в крайна сметка
не знае нито какво потребява нито как точно се отчита
и защо като е пускал само един радиатор дължи сума като за 3.
4. Безобразната схема за спиране топлото на ВСИЧКИ, заради НЯКОИ.
Да имат късмет да ми спрат отоплението заради НЯКОЙ СИ е тогава
жална им майка - ще ги разкатая от дела  Naughty
...............................
няма смисъл да пиша повече - всички живеем тук и знаем за какво става въпрос.

# 16
  • Мнения: 212
Топлофикация трябва да фалира. Не знам с какъв акъл плащате все още.
Малко ли ви беше батко ви Вальо Топлото че искате и още някои друг джоб да напълните. Не мога да разбера що за мазохист и бунак трябва да е човек който като поп си плаща на хора като батко ви Вальо. От Топлофикация просто се гаврят с хората.

# 17
  • Мнения: 656
Анту, ако не се притесняваш от съдебно преследване - не ги плащай.

МаМакКуин, Светкавице, като виждам каква ни е съдебната система (не само Ставински а и много други, вкл. митничарите заловени с нощната "заработка" дето ги освободили поради "липса на доказателства") искрено ти пожелавам успех в разкатаването!

# 18
  • Мнения: 46 518
И ние плащаме накрая (след изравняването) + други сметки за годината, та се насъбра доста, внасяме на части всяка седмица, до края на месеца се надявам да изчистим всичко. Няма какво да разъждавам дали ще има или не парно от другия месец, все пак става дума за вече използвано нещо миналата година, не за стока, която тепърва чакам да получа.

Все едно съм взела хляб от някой магазин на вересия, изяла съм го и сега питам: "Да го платя ли или не, понеже не знам дали другия месец ще продават пак от него?"

# 19
  • София
  • Мнения: 11 116
И аз имам задължения. Ако не ме беше страх от бойлери, досега да съм сложила 100 пъти.
Ох, аз съм същата.  Rolling Eyes


Няма страшно, аз цял живот съм с бойлер. Е има го неудобството, когато се пробие да се занимаваш с майстори и т.н. А и не можеш да висиш под душа с часове, водата свършва.  Wink

По темата - не бих платила на твое място ....

# 20
  • Мнения: 4 516
Добре де, как има такива длъжници с такива непосилни суми? В нашия вход сме 5-6 семейства, най-голямото задължение е от около 500 лв. И не сме от тези, дето не плащат нарочно. Просто се случват и такива моменти.
Борисе, гаврят се, да. Най-голямата гавра е да си редовен, пък да ти спрат топлото. Не искам аз да ставам причнина някой друг да остане на студено. Затова плащам. Искам да знам другата седмица ще имам ли или няма да имам топла вода. Ако е второто, няма да платя сега, а след месец-два.
На Кронки жена му, не се притеснявам засега. Преди те да стигнат до нас, други ще ги погнат за некоректни и надути сметки. А и наистина на фона на длъжниците от по 5-6 хил. лв, сме "бълха".
Никол, ясно е, че е за вече изразходвано, а не за бъдеща услуга. Не ми е това дилемата. Проблемът е, че ако платя сега, ще трябва да взема назаем от приятел за бойлер, ако така или иначе ще остана на студено. Просто нямам парите накуп за сметки + бойлер, тва ми е дъ биг проблъм.  Wink

# 21
  • Мнения: 4 965
...
Все едно съм взела хляб от някой магазин на вересия, изяла съм го и сега питам: "Да го платя ли или не, понеже не знам дали другия месец ще продават пак от него?"



Анджък!

Иначе, бъдещето е в алтернативните източници, но първоначалната инвестиция е голяма. На вилата имаме слънчеви панели и си ползваме наш ток + местно парно (комбинирано) - не плащаме нито ток, нито нищо (само вода, ама си имаме и наша помпа с водоизточник, та сметката за вода е минимална).
В момента търсим подходяща оферта за слънчеви панели за апартамент, ама за мощност като за бойлер и 2 климатика излиза скъпо - намерим ли нещо подходящо - директно купуваме панели + бойлер. И после - сбогом Топлофикация.

# 22
  • Мнения: 212
Борисе, гаврят се, да. Най-голямата гавра е да си редовен, пък да ти спрат топлото. Не искам аз да ставам причнина някой друг да остане на студено. Затова плащам.

А искаш ли ти да си причината, с твоите пари, да има хора като Вальо Топлото. Той с чии пари си беше направил супер лукса в офиса си. Чии пари са в сметките в Швейцария. Нали са твоите и на другите балъци изрядни платци.  #Cussing out

# 23
  • Мнения: 656
 Thinking
Беше доста отдавна, когато предимно четях във форумите, в един правен форум ставаше въпрос за надутите цени на тока и парното. Имаше една иницатива за съдене, но в края на темата правистите заключиха, че за да има успех делото според тогавашното законодателство трябва държавата да осъди държавата, което практически е невъзможно. Толкова с надутите сметки. Направихме си всичките престъпници политици - Софиянски дори стана евродепутат за да получи имунитет, та ако чакаме политиците за гласуват закони в полза на хората (не едрите бизнесмени) сме си просто някакви наивници.

# 24
  • Мнения: 2 099
Родителите ми не плащат.Още нещо,входа заведе групово дело срещу Топлофикация за неправомерно начисляване на такса мощност без входа да се отоплява!!И ще ги осъдят.Ако не в БГ то в Стразбург.Ай сиктир и кожодери и лапачи!

# 25
  • Мнения: 212
Родителите ми не плащат.Още нещо,входа заведе групово дело срещу Топлофикация за неправомерно начисляване на такса мощност без входа да се отоплява!!И ще ги осъдят.Ако не в БГ то в Стразбург.Ай сиктир и кожодери и лапачи!

А тази такса мощност е такава гавра където никъде по света я няма. Да те карат да плащаш за нещо което нямаш (в случая радиатори). Баси гаврата с хората.
Под блока имаме магазин и отпред пред него има грил за печени пилета. Такса мощност е все едно собственика на грила за печени пилета да ми иска пари всеки ден че на мен ми мирише на печено пиле а в същото време не ям пиле...

# 26
  • Мнения: 46 518
... Никол, ясно е, че е за вече изразходвано, а не за бъдеща услуга. Не ми е това дилемата. Проблемът е, че ако платя сега, ще трябва да взема назаем от приятел за бойлер, ако така или иначе ще остана на студено. Просто нямам парите накуп за сметки + бойлер, тва ми е дъ биг проблъм.  Wink

Разбирам те, в същата ситуация съм Laughing с тази разлика, че пари на заем не взимаме от познати, а теглим от кредитните карти, които сме си извадили за такива случаи. Не казвам, че трябва да ги платиш сега, на секундата, но търси начин да е в най-близки срокове Peace

Рибозом, искаш да кажеш, че входът е резнат след решението на всички и въпреки това им идват сметки?
Имам наблюдение в/у два такива входа, ма не плащат нищо  newsm78

# 27
  • Мнения: 2 099
Е как бе Боре?Ми как без такса мощност Вальо и Р.Овч. ще си имат джакузита-макузита и ще поддържат антураж от курволяк?
Ово е стандарт!Вий за ляб и бойлере говорите Mr. Green
Баш тъй е Никол.През входа долу в мазето минават тръбите дето греят другия вход.Щото в Пловдив в Тракия 3 входа са с една абонатна!Та на входа на наще на домакинство идва сметка от около 30 тина лв.месечно.И за къв моля ви?Тръбите отдавали мощност hahahaсмях майка смях!

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 12:41 от Рибозом

# 28
  • Мнения: 4 841

Все едно съм взела хляб от някой магазин на вересия, изяла съм го и сега питам: "Да го платя ли или не, понеже не знам дали другия месец ще продават пак от него?"


А ако влезеш в едно заведение, поръчаш си кафе (и го изпиеш, и ти е вкусно!), но получиш сметка за обилна вечеря с трюфели и тристагодишен коняк, а управителя ти обяснява, че не е длъжен да ти обясни защо и какво е включено в цената, пак ли ще платиш?

# 29
  • Мнения: 46 518
А ако влезеш в едно заведение, поръчаш си кафе (и го изпиеш, и ти е вкусно!), но получиш сметка за обилна вечеря с трюфели и тристагодишен коняк, а управителя ти обяснява, че не е длъжен да ти обясни защо и какво е включено в цената, пак ли ще платиш?

Да, ще платя, щом съм седнала в кафето, съм си поела риска.
Но за сега и ресто ми връщат, така, че не търся под вола теле  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт