Момиченцата, акането и бърсането

  • 2 591
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 494
И моята щерка ака вечер, от яслата още придоби този навик  Crazy аз я мия винаги, ако се случи навън - с мокри кърпи. Засега не съм я учила да се чисти сама, мисля след около година да опитаме с тези занимания и учения  Hug

За казването на всеослушание - охооо, един приятел на мъжа ми бил в къщи и тя с цяло гърло - тате, ака ми сееееееее и го дърпа от масата Blush,  човека се шашнал  Joy иначе като съм в къщи си взема сама гърнето, свършва работата и тогава ме вика, ама с татито е друго  Sunglasses

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 22:59 от megan@

# 31
  • Мнения: 224
Голямата ми дъщеря е на 7 г. и след ходене до тоалетната се измива сама с душа. Малката е на 3 и все още я измивам аз. Не ползваме кърпички. Peace

# 32
  • Мнения: X
Моята се бърше сама от скор, понякога се справя, понякога не, но общо взето бърза, да не изпусне нещо.....
И тя не ака в градината по същата причина Confused

# 33
  • Мнения: 46 520
... А от мокрите кърпички бях чела някъде че могат да се появят гъбички,което е още по-неприятно. 

И аз така мислех, но е обратното. От честото мокрене по-скоро може, защото гъбичките се развиват идеално във влага, когато имахме проблем с подсичане, лекарите ни казаха да спрем с миенето всеки път, само веднъж на ден да е, в останалите случаи с мокри кърпи.

# 34
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Дъщеря ми е на 4г. и 8м.
С акането беше трудно поначало. Да свикне, че това се прави в нейното WC.
Свикна, дори не съм в състояние да определя точно момента. Вероятно около 3.9г.
Бърше, за игра. Идеята е, че винаги се мием след това. Сега се опитва да го прави и сама миенето, неуспешно, разбира се.

# 35
  • Мнения: 1 312
... А от мокрите кърпички бях чела някъде че могат да се появят гъбички,което е още по-неприятно. 

И аз така мислех, но е обратното. От честото мокрене по-скоро може, защото гъбичките се развиват идеално във влага, когато имахме проблем с подсичане, лекарите ни казаха да спрем с миенето всеки път, само веднъж на ден да е, в останалите случаи с мокри кърпи.
Същото съм чувала и аз,но проблема не е в мокренето,а в подсушаването по-скоро.
И важи предимно за момичета.
При момчетата такъв проблем няма..,там има други неща  Crazy

# 36
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Мойта е почти на 7г и не може качествено да се оправи. "Ми, не виждам" е оправданието  Whistling

# 37
  • Мнения: 2 622
И моята не може.На 5г.е,но не се справя Hug

# 38
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
И моята не може.На 5г.е,но не се справя Hug

Ще се научат, вярвам в това.

също така не съм склонна да се Втелявам. държа Ужасно много на хигиената, но на други необходимости повече

# 39
  • Мнения: 636
Точно този въпрос ме вълнува и мен сега, защото детето ми от декември тръгва на градина. При нас почистването или по-скоро непочистването на въпросните места след ходене по нужда е голям проблем, защото в яслата на три пъти боледува от бактериална инфекция с Ешерихия коли от лоша хигиена.
Ужас! Точно от такива неща ме е страх, а не че по бельото има следи. Досега я учих, че не трябва да се стиска като й се ака /нещо, което беше научила в предишната градина, където госпожите не им разрешаваха да го правят/ и да си ака наволя в новата градина. Май ще трябва наново да се обучаваме да си акаме само вкъщи. Добре, че в градината все пак рядко се случва...
 

Общи условия

Активация на акаунт