давате ли от готовите супи ?

  • 1 886
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм давала досега

# 16
  • Мнения: 502
   Не,не съм давала. Отдавна не купуваме такива,много са солени.

# 17
  • Мнения: 4 434
Аз веднъж купих само да го пробвам,не му хареса
Но имам приятелка която само с такива супи храни детето си Tired

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Не купувам такива неща и не бих му дала. Предпочитам да му ги готвя аз. А за най-бързо му приготвям зеленчукова крем-супа (домашна)

Но имам приятелка която само с такива супи храни детето си Tired

# 19
  • София
  • Мнения: 932
И аз не давам , ама аз отдавна и за нас не ги използвам.

# 20
  • Мнения: 3 718
Не ям и не давам на детето си такива продукти заради гадостите, които съдържат. Натриев глугамат например, ето произволен цитат за глутамата от едно бързо търсене в Гугъла:
"Е621 е навсякъде
Подобни странични ефект имат добавки и от другите категории (стабилизатори, антиоксиданти, овкусители и т. н.), като е обърнато особено внимание на добавката Е621. С индекс Е621 се обозначава мононатриевият глутамат (изписват го и като натриев глутамат), който се използва активно за овкусяване на храната в супите на прах, в бульоните на кубчета, в чипсове, снаксове, в различни подправки, соеви сосове, сосове за месо и др. Мононатриевият глутамат е подобрител на вкуса, който най-общо придава на храната особен солено-кисело-сладък привкус. Особено е разпространен в китайските ресторанти и който намира храната там за вкусна, трябва да знае, че това се дължи на натриевия глутамат. Известен е дори синдромът на китайския ресторант, който се изразява в това, че на някои хора им прилошава от храната там, получават чревни разстройства, алергични реакции. Натриевият глутамат провокира хората да ядат повече, дори след като са се заситили, така че косвено допринася за натрупването на наднормено тегло. Слагат го дори заедно със солта в пуканките и печените ядки. В цитираната таблица за него е отбелязано с големи червени букви, че е токсичен и причинява главоболие, чревни разстройства и кожни проблеми."

# 21
  • Мнения: 511
Не,не купувам и не давам на детето си подобна химия................то всичко вече си е химия,ама това е прекалено

# 22
  • София
  • Мнения: 2 348
Не давам. Oсвен това спрях да прибавям пикантини, сухи бульони и други миксове, и фиксове в храната, която приготвям. За това решение допринесоха Бу(със статията си за супата на баща и), и темата за храненето на срещата на ЛЛЛ.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 00:51 от skrech

# 23
  • София
  • Мнения: 12 140
За мононатриевият глутамат наричан за кратко MNG е казано достатъчно, но и аз ще добавя още малко за вкус Wink
 Преди няколко години бях в Китай за двайсетина дни и тогава разбрах и изпитах на гърба си вредните ефекти на въпросната субстанция- обриви, главоболие, кошмари /гадостта е и мозъчен агент/, запек и най- различни други проблеми.
Затова не давам, не купувам и не ям и навън храни приготвени с тази гадост. В доста други държави има готови супи и бульони без MNG, но тук има само на невероятни цени. От една американска книга за здравословно хранене научих как лесно да си правя сама кубчета бульон: Сварявате истински бульон от зеленчуци и/или месо, оставяте го да поизкипи и да се редуцира и го изливате във формички за лед. Замразявате и след това отделяте кубчетата в кутия или плик във фризера. Когато искате готови бульони вече си имате и без MNG и други гадости.

# 24
  • Мнения: 2 616
Ей, супер съветче, не ми беше хрумвало, мерсаж.

# 25
  • Мнения: 3 718
Има и едни сушени зеленчуци за супа по магазините, вършат чудесна работа и нямат никакви екстри. В голям зелен плик се продават, производителя беше Меркурий...нещо си.

# 26
  • Мнения: 15
НЕ и не бих дала по посочените по нагоре причини. За мен е много по-лесно да пусна няколко зеленчука да се варят и поне да знам, че детето ми папка прясна и полезна мандждичка Wink

# 27
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не. Категорично. Бульони, разните му видове "страхотни" подправки, чипсове, полуготови храни и прочие производни не са на почит в нашето семейство. ( само моят мъж прекалява с безалкохолното, което аз бавно и сигурно му го замествам с бира  Mr. Green)  Изхвърлих солта, която заместих с  хималайската на Аквасорс.  Wink

# 28
  • Мнения: 8 242
Не, в къщи не купуваме готови супи, бульони, салами, плодови млека, полуфабрикати, маргарин, газирани напитки, чипс и други храни, които смятам за нездравословни. Разбира се, понякога правим изключения (напр. купуваме си кола или сок, понякога готов кекс), но, когато купим нещо "забранено" даваме и на детето.

И вкъщи не се купуват такива неща  Peace
Изключение прави само великата кола на мъжа ми, дето не може да диша без нея  #2gunfire Ама  Tired
Иначе дребния нищо подобно скоро няма да опита, колкото зависи от мен..

# 29
  • София
  • Мнения: 2 348
Анета, хималайската сол розовата ли е? От къде я купуваш?

Общи условия

Активация на акаунт