Отчаях се-всяка седмица е болна....

  • 5 212
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
"зелени сополи" и "АБ".  Първо микробиологично изследване посявка носен/гърлен според случая, секрети платено са м/у 15-30лв, изготвя се антибиограма която е включена в цената. Което е като се изолират патологичните бактерии се тестват за чуствителност на групи антибиотици. Така става ясно какви антибиотици биха повлияли инфекцията. Резистентността сред инфекциите е все по-масова и все по-често. Правете си МИКРОБИОЛОГИЯ и после по антибиограмата и по преценка на лекаря приемайте терапията Ви, не е достатъчна преценката "на око"
Peace Съгласна съм, че е необходимо да се направят микробиологични изследвания за да се започне адекватно лечение. Нали касата ги поема тези изследвания, защо да си ги плаща?

# 16
  • Мнения: 2 732
"зелени сополи" и "АБ".  Първо микробиологично изследване посявка носен/гърлен според случая, секрети платено са м/у 15-30лв, изготвя се антибиограма която е включена в цената. Което е като се изолират патологичните бактерии се тестват за чуствителност на групи антибиотици. Така става ясно какви антибиотици биха повлияли инфекцията. Резистентността сред инфекциите е все по-масова и все по-често. Правете си МИКРОБИОЛОГИЯ и после по антибиограмата и по преценка на лекаря приемайте терапията Ви, не е достатъчна преценката "на око"
Peace Съгласна съм, че е необходимо да се направят микробиологични изследвания за да се започне адекватно лечение. Нали касата ги поема тези изследвания, защо да си ги плаща?
защото рядко дават лекари направления за такива изследвания

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мен лично педито ме е карала да пусна микробиологични изследвания ако се съмнява нещо.

# 18
  • Мнения: 478
ivben, искам и аз да съм при твоят лекар Wink мойте лекари са от стиснати по-стиснати, 50 дни лимфен възел подут от инфекциозна мононуклеоза, 3 месеца чаках за унг, после още 3 месеца чаках за ревматолог, вече година субфебрилитет, болки, умора, сутрешна скованост и др. Сега си гледам напред и съм се зарила с мед.учебници, които се четат по-трудно и от китайски. имам подобрение, въпроса е да не се повтори. 3 месеца ме пращаха на зъболекар за лимфният възел...а то се оказа моно и стрептокок и последващо ревматологично/имунологично развитие, първата стъпка от незнаие към лаборатория ми струваше 3 месеца. Раздавам се а никой тук не го оценява.

# 19
  • Мнения: 2 732
Мен лично педито ме е карала да пусна микробиологични изследвания ако се съмнява нещо.
Това е чудесно -евала на такъв лекар .Рядкост са тикива  Peace.Аз вече трима съм сменила и всеки си предписва каквото му падне без изследвания .
Сегашното JP още не знам как ще действа ,дано и аз да съм случила вече Praynig

# 20
  • Мнения: 1 819
mamamishi ,мерси.Така е,права си,и аз мисля дая спра,но ако така я спирам,няма ли й догодина ,когато ще буде 2 група,пак да се повтори същата история.Ти давала ли си някакви имуностимулатори.Как преодоляхте този преходен период...
Няма гаранция,че догодина няма да е същото,но ще е с една година по-голямо детенцето и ще преодолява по-лесно болестите колкото по-голямо става.Направо ми се къса сърцето като гледам толкова малки дечица да се тъпчат с антибиотици и то постоянно,няма да изтърве нищо толкова важно от градината,но в къщи ще ти е здраво детето и ти ще си по-спокойна.Аз лично,когато беше по-малък,а и сега,съм гледала да избягвам антибиотиците,макар и по-бавно да се оправя.Много рядко е пил антибиотик,а понякога няма и голяма полза от тях.Бъди сигурна,че като стане на 7години,веднага ще усетиш разликата,а до тогава-търпение и разнообразна храна,спокойтвие за детето в къщи и от време на време витамини и имуностимуланти,без обаче да се прекалява!

# 21
  • Мнения: 348
Да не прилагат социалистическия метод във вашата детска градина?

Моята дъщеря тръгна на 2,5 г. на ДГ - в зората на демокрацията. За 3 - 4 месеца беше през седмица болна. Чак като я преместих, разбрах рационализацията на учителките там - сутрин ги събличат по къс ръкав на отворен прозорец да играят физзарядка.Това и през късна есен , и зимата. Учителките - добре облечени вероятно. Децата още сънени, представяйте си...Който оцелее, оцелее, но групата намалява значително и се работи по-леко.

Детето  ми беше заприличало на бледа сянка, нито помен от червените бузи. По Нова година я спрях... за съжаление само за един месец (колко глупости върши човек от незнание!)

# 22
  • Мнения: 1 819
Да не прилагат социалистическия метод във вашата детска градина?

Моята дъщеря тръгна на 2,5 г. на ДГ - в зората на демокрацията. За 3 - 4 месеца беше през седмица болна. Чак като я преместих, разбрах рационализацията на учителките там - сутрин ги събличат по къс ръкав на отворен прозорец да играят физзарядка.Това и през късна есен , и зимата. Учителките - добре облечени вероятно. Децата още сънени, представяйте си...Който оцелее, оцелее, но групата намалява значително и се работи по-леко.

Детето  ми беше заприличало на бледа сянка, нито помен от червените бузи. По Нова година я спрях... за съжаление само за един месец (колко глупости върши човек от незнание!)
Аз точно по тези причини съм противник на яслите и детските градини.Имам приятелка,която работи в детска градина и съм наясно как се гледат децата там.Моето лично мнение е,ако човек има друга възможност да не си давадетето поне в ясла Peace

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз поради тези причини и спестих яслата, но градината нямаше  как да се избегне.

Общи условия

Активация на акаунт