Резултат от хормонални изследвания

  • 16 086
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 975
Кате,спокойно.Наистина изчакай поне още няколко месеца 5-6 и тогава направи изследванията,може пък и лабораторна грешка да е.
Лали правилно ти е казала за изчерпен яйчников резерв,но разбира се са нужни и още някой изседвания за да се докаже това,така че споко.
А при теб ФСХ е в доста пъти повече от ЛХ което предполага  ИЯР.Идеалното съотношение е 1към 1.5 в полза на ФСХ.Успех .

# 16
  • Мнения: 7 716
Катето, понякога възрастта не е определяща. Но се правят допълнителни прегледи и изследвания. Сътношението ФСХ:ЛХ трябва да е около 1:1. За да не се притесняваш изследвай пак другия цикъл само ФСХ и ЛХ и пиши за резултата.

# 17
  • Мнения: 107
по това което казвате значи ли че не би трябвало да имам овулация?

Незнам дали е много надежно но този месец си правих тестове за овулация/домашните тестове/ и ми отчете овулация

# 18
  • Мнения: 7 716
О, със сигурност имаш овулация и със сигурност ще станеш мама. Hug
При изчерпан яйчников резерв /в никакъв случай не казвам, че при теб е така!/ има овулация, но яйцеклетките са некачестевени и забременяване настъпва трудно и бавно.
Обичайте се и изчакай търпеливо още няколко месеца. Hug

# 19
  • Мнения: 107
дано наистина е така.Веднага след почивните дни отивам на доктор

Искам да те питам има ли нещо общо стреса с тези хормони.Наистина бях под голям стрес последните 2години.
Възможно ли е да има общо.

# 20
  • Мнения: 975
Да стреса влияе на хормоните а и на всичко .Опитай се да мислиш положително и дано скоро се похвалиш.

# 21
  • Мнения: 7 716


Искам да те питам има ли нещо общо стреса с тези хормони.Наистина бях под голям стрес последните 2години.
Възможно ли е да има общо.
Определно не. Peace

# 22
  • Мнения: 975
Да за ФСХ И ЛХ стреса не влияе ,но Пролактина не е ли стресов хормон?

# 23
  • Мнения: 7 716
Стресов е, Пантерка, но първо нейният е в норма и второ здравият организъм компенсира. Дори в момента на изследването да си подложен на стрес и да е извън норма, при повторно изследване си е в норма и не е проблем.

# 24
  • Мнения: 107
като разглеждам другите теми във форума и намерих тази

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=325425.0
 и това момиче има разлика в нивото на хормоните и фсх е повече от лх но пантерка е отговорила че са добре защо тук никой не говори за ИЯР Confused

# 25
  • Мнения: 7 716
Защото, Катето, твоят отива към горната граница, а на лекарите по стерилитет не им харесва, когато ФСХ е над 8. А и твоето съотношение е по-голямо. Въпросната потребителка има лутеална фаза около 8 дни, което е прекалено малко, така че тя има хормонални проблеми и аз съм и дала съвети в друга тема.
Стига се суети.  Laughing Или го повтори следващият цикъл, или отиди на преглед на втория ден от цикъла при лекар по стерилитет, за да види дали имаш зараждащи се фоликули.

# 26
  • Мнения: 107
добре но се чудя защо референтните граници са до 12,5 Confused newsm78
би ли ми обяснила
лошото е че в града в който живея няма такави специализирана клика

# 27
  • Мнения: 7 716
Кате, обичайте се и не мисли. Изчакай да минат шест месеца.

# 28
  • Мнения: 278
Момичета, вчера бях на преглед. Започваме изследванията от начало.

# 29
  • Мнения: 9
Здравейте!

Аз съм съвсем нов участник във форума и моля за вашето мнение.
на 23ти ден направих изследване за прогестерон и не мога да разбера резултата.В понеделник ще ходя на лекар , но се притеснявам и искам вашето мнение.

Резултатът ми е 50.90 nmol/l ( high) лут.фаза 10.62-81.28 и фол.фаза 0.48-4.45.

До колкото разбирам е висок....Това какво означава ?

Благодаря ви много

Общи условия

Активация на акаунт