Колко време преди да родите второ дете отидохте в болницата?

  • 3 400
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 804
Всяко раждане е уникално. Не може да сравняваш първото с второто..

за 2рата отидох когато ми изтекоха водите-без контракции ,разкритие и т.н-сложиха ме на система ,след около 30 м ин запо4наха контракциите-около мен в пред зала нямаше никого защото вътре израждаха с форцепс,за мой късмет излезе една акушерка и аз и казах 4е бебето излиза -тя не повярва,но за всеки слу4ай погледна- и веднага в залата на 3тия напън и родих

докато с 3тата се измъ4их пове4е и отколкото с първата която беше 4елно прилежание

# 16
  • София
  • Мнения: 1 391
Втория път си ходих доста дълго с 4см. разкритие, но без редовни контракции и при един преглед 2 седмици преди термина, ме поканиха да си взема сакчето от вкъщи Mr. Green. , а нямах никакви по-особени симптоми с изключение на спорадичните контракции. Около 3ч. след като ме пиреха родих.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 675
Аз втория път отидох час и половина преди да родя, но беше по-навреме от първия път, когато родих за 20 мин. Mr. Green Ако зависеше от мен, щях да родя вкъщи  Confused и без това с първото ми раждане, едва не се случи така.
Нагласата е много важна, не тръгвай с отрицателни емоции. Това, което знам е, че с второ раждане, при първата по-болезнена контракция е добре да се тръгне към болницата.

# 18
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 385
Половин час след като ми изтекоха водите.Родих 12 часа след това.

# 19
  • Мнения: 512
Отидох за предизвикване,така че съм отишла без болки.

И аз така!
  Peace

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Около 25 мин преди самото раждане Mr. Green Тогава успях да стигна - и докато акушерките се помотаят със стандартните въпроси и намерят лекаря, вече бях с напъните и само ме завлякоха в родилно Mr. Green Много бързо стана - и аз като няколко от писалите дотук първоначално въобще не разбрах, че има нещо - имах си контракции целия 9-ти месец и бях с 3 см разкритие, така че не им обръщах никакво внимание вече. Когато ми направиха впечатление, вече бяха на 2 мин и трябваше бая да се забързам Mr. Green, едва успях да стигна до болницата, която е на 15 мин с кола от нас.
Иначе гинеколожката, която ми следеше бременността, ми беше казала - с второто в момента, в който контракциите станат през редовни интервали да се тръгва за родилното, за да се стигне навреме преди раждането Laughing

# 21
  • Мнения: 1 674
Втория път отидох когато контракциите ми станаха на 10 мин, водите  още не ми бяха изтекли, родих след час и половина- много по-бързо и лесно от първия път. Желая ти и на теб такова раждане.
И аз така.

# 22
  • Varna
  • Мнения: 603
Явно аз съм странен случай. Контракциите ми започнаха в 3 през ноща редовни на 10 минути.В 10 часа бях на преглед с надежда да влизам да раждам, обаче се оказа,че съм с 1 см разкритие и ме изпратиха в къщи. В 16 часа пак бях при доктора с контракции на 3- 4 минути и отново разкритие 1см.Пак ме изпратиха да си ходя. В 19 ми падна тапата и доктора реши пак да ме приглежда.В 20:30 часа нов преглед с контракции на 1-2 мин и пак 1 см разкритие. Е да, но  ме качиха на магарето  и направиха на ръка още 5 см - болка голяма, но за някакви си секунди. И аз цъфнах като майска роза (ухилих се до ушите), защото казаха,че след малко ще раждам.И докато се "оправят" документи и разни там процедури... после родилното и гушнах малката в 21:20 часа. Та в болницата бях около 50 минути предварително и  съответно и за това време пълно разкритие.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 78
При второто раждане контракциите ми започнаха в 4.00 часа сутринта и до 12.30 часа си бяха все на 5 мин. и болезнени, но не нетърпимо. Аз реших да не тръгвам за болницата докато нещо не се промени. В 12.30 ми изтекоха водите, контракциите станаха по-болезнени, но пак бяха на 5 мин. Обадих се на докторката и се уговорихме да се видим в болницата след час. Приеха ме в 14.00 часа с 4см разкритие. Родих в 15.00 часа.  Peace

# 24
  • Мнения: 274
Когато ми изтекоха водите се обадих на доктора и той ми каза да тръгвам към болницата Peace

Общи условия

Активация на акаунт