Стряскане на бебе

  • 15 888
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 789
Побут на темата! Peace

Моята бебка много често се стряска насън, независимо дали е дълбоко заспала или е някакъв полусън или леко сънливо състояние. Това, което ме притеснява е, че се стряска в пълна тишина, т.е примерно аз си лежа и я наблюдавам, наоколо е абсолютна тишина и тя пак се стряска newsm78 Изведнъж размахва и двете ръчички нагоре и настрани и се сепва. В повечето случаи се събужда и е изплашена, но понякога след подобно размахване на ръчичките продължава да спи......
Има ли някоя мама, чието бебче се стряска по този начин newsm78

# 16
  • Мнения: 405
Изобщо не вярвам в подобни професии като врачки, гледачки, баячки, и т.н...

# 17
  • Мнения: 494
И моя дребосък започна много да се стряска, не знам защо, до преди - седмици нямахме този проблем. Сега се стряска от абсолютно всичко, и аз се чудя какво да го правя. Гушкам го, успокоявам го и след малко пак се стресне и пак  всичко от начало. Дано да премине скоро това, че е много неприятно.

# 18
  • Мнения: 2 015
при бебетата нервната система не е узряла и затова се стряскат много, нормално е  Peace ще отмине
И аз така мисля Peace

# 19
  • Мнения: 2 521
Побут на темата! Peace

Моята бебка много често се стряска насън, независимо дали е дълбоко заспала или е някакъв полусън или леко сънливо състояние. Това, което ме притеснява е, че се стряска в пълна тишина, т.е примерно аз си лежа и я наблюдавам, наоколо е абсолютна тишина и тя пак се стряска newsm78 Изведнъж размахва и двете ръчички нагоре и настрани и се сепва. В повечето случаи се събужда и е изплашена, но понякога след подобно размахване на ръчичките продължава да спи......
Има ли някоя мама, чието бебче се стряска по този начин newsm78
Здравей!И моето се стряскаще по същия начин на тази възраст.Мисля че,те вече опознават обстановката около себе си,и емоциите им идват в повече Winkможе би сънува.

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И моето дете все още е неспокойно и се стряска.

# 21
  • Мнения: 9 776
Побут на темата! Peace

Моята бебка много често се стряска насън, независимо дали е дълбоко заспала или е някакъв полусън или леко сънливо състояние. Това, което ме притеснява е, че се стряска в пълна тишина, т.е примерно аз си лежа и я наблюдавам, наоколо е абсолютна тишина и тя пак се стряска newsm78 Изведнъж размахва и двете ръчички нагоре и настрани и се сепва. В повечето случаи се събужда и е изплашена, но понякога след подобно размахване на ръчичките продължава да спи......
Има ли някоя мама, чието бебче се стряска по този начин newsm78

Моят бебок прави точно описаното от теб. Но не се притеснявам. Чувала съм обаче, че това е признак за рахит. Най-вероятно е бабини деветини отново.

# 22
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Нормално е бебчето да се стряска, както са писали и другите по-горе, дължи се на незрялата нервна система и на емоционалността на детето. И дъщеря ми се стряскаше доста: и от тихи шумове, и в пълна тишина, докато спи.
Отмина - вече не го прави.
Относно рахита- не, няма връзка.

# 23
  • Мнения: 9 973
моето бебе израсна такъв период,може и при вас да е нещо подобно

# 24
  • София
  • Мнения: 1 139
И при моето бебче го има това стряскане.В повечето случаи е когато заспива.Но се случва и вече уж заспало дълбоко да се стресне и да се събуди с такъв рев,че после немога час да го успокоя.
И аз мисля,че е период и ще се израсте.
Но може пък и зъбки да го мъчат вече.Знам ли.... newsm78

# 25
  • Мнения: 1 817
Това ми е до болка познато. Малкият ни син мнооого се стряскаше още с раждането. Постоянно вдигаше ръцете и подскачаше, не можеше да спи. Налагаше се да го стискам в ръцете ми , за да поспи. Иначе беше неспокоен, стряскаше се даже от дишането ми. ooooh!
 Аз много се притеснявах, защото се роди с увита пъпна връв и го обдишваха, за да изплаче. Мислех си, че може от това да е в стрес или нещо такова. /Какви ли не са старховете на майките Rolling Eyes/ Чак към 6 месец попремина и се успокои. Просто някои деца имат по-чувствителна нервна система. И сега е по-чувствителен, но това си е нормално.

# 26
  • Карлово
  • Мнения: 328
Моето дете също така се стряскаше от най-малкото както казваш и от чаша но това постепенно изчезва,така че не се притеснявай ще го израсте и няма да си спомняш за това.

# 27
  • Мнения: 1 322
И моето момченце се стряскаше много, но отмина от само себе си.

# 28
  • Мнения: 1 447
Чувала съм обаче, че това е признак за рахит. Най-вероятно е бабини деветини отново.
Не са бабини деветини,наистина това е един от признаците на рахит.Когато синът ми се стряскаше от най-малкото нещо и говорих с доктора това е беше един от първите признаци които изброи.И наистина синът ми беше пред рахитово състояние.Пиеше по 7 капки витамин Д.
Не е лошо да се консултираш с доктор.

# 29
  • Мнения: 1 305
И дъщеря ми много се стряска,но сега много по малко отколкото когато беше на месеци. Мисля, че с времето ще отмине

Общи условия

Активация на акаунт