Клуб "Без грим, без токчета, без ролки" 6

  • 34 353
  • 370
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
Аз съм си поръчвала дълги ръкавици от Промод. Гледам, че и в момента има един модел- 20 евро. Сигурно ще пуснат и още.

http://www.promod.fr/accessoires/gants/longs-gants-cuir-et-maill … 5290135001N1.html

Аз ги съчетавам като цяло с облеклото или с някакъв елемент, не е задължително да е с шала.

# 16
  • Мнения: 595
И аз от известно време си търся от прословутите дълги ръкавици и влезнах в няколко магазина... нямаха все още никакви пък да не говорим за дълги  Crossing Arms

# 17
# 18
  • Мнения: 595
странно позната ми е...да не е от някоя сапунка?

# 19
  • Мнения: 620
Здравейте! Като стана дума за дълги ръкавици, оня ден ги видях на една витрина- пухкави, нежни, тузарски "вързани" с една карирана рокля с късо ръкавче...Бижу! Естествено, хлътнах в магазина и се зафузлих право към комбинацията на манекена. Ръкавичката и отблизо беше това, което се иска от нея- тънко, но плътно и еластично вълнено трико със съвсем деликатен примес на мохер. Дълга малко над лакътя. Обаче...47 лв. Много ми се видяха, да ви кажа. Пък може и да не съм си сверила часовника. Та как върви при вас този аксесоар?

# 20
# 21
  • Мнения: 1 107
Хоп и аз да се намърдам в темата  Grinning
Моите дълги ръкавици съм ги купувала от Варна миналата есен за 10-тина лв. от един магазин на ул. Иван Аксаков...сега не знам дали има още, но не са от този изискания модел, а по-скоро са леко инфантилни.

# 22
  • Мнения: 502
странно позната ми е...да не е от някоя сапунка?
   И аз не знам коя е жената. Трябва да е италианка. Красива е. Харесах си една от прическите и и ще я пробвам.

# 23
  • Мнения: 875
докато се оправя с тези линкове...

ето едни бижута, които харесвам много: bjorg design и pilgrim. пилгрим подпомагат лекари без граници като до момента са събрали 1 000 000 евро, а всяка уважаваща себе си мацка без грим, токчета и ролки трябва да е социално ангажирана  Grinning .

дългите ръкавици са много шик! не знаех, че калцонките се наричат гети. аз ги нося нагънати с боти и изпънати с ботуш. дългият, тесен пуловер върху плътен чорапогащник ми е хит за сезона. и една идея, която видях в едно списание и ще приложа: жилетка с къс ръкав върху тънка блузка с дълъг ръкав.

палтото държа да ми е по тялото, а не много торбесто. и по-късичко, ако може.



Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 20:04 от momo

# 24
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ето ме и мен, минавам набързо да се запиша  Hug

Тез дълги ръкавички, дето ги показвате ми допадат, но особено ме грабнаха заешките гети  Crazy

Що се отнася до бижутата - обожавам нещата на Pilgrim, за които спомена momo, имам доста техни бижута.

Ето моята последна придобивка на Oxette: клик


# 25
  • Мнения: 22 433
А, искам и аз да се намърдам тук. )))) Определено ставам за клуба, защото за грим нямам време, количка с токчета ми е трудно да бутам, а ролките никога не съм харесвала. )))

За дългите ръкавици - супер са, но според мен трябва да се носят с блуза или рокля с къс ръкав, иначе няма смисъл. )))
Гетите, или както им се вика, вчера когато купувах на малката чоропогащници имаше страхотни детски, толкова много исках, но бяха малки. ) Не съм се сещала да си търся по магазините, макар че в нашият загубен град едва ли ще има.

Вече имам 2лилави пуловера, но на мен ми отива, защото съм много светла, а и обожавам този цвят. Винаги си имам 1-2дрешки независимо от модата. ))))
Аз съм се запалила по пуловерите рокли, страшно ми харесват. ))

А какво ще кажете за тези дълги чорапи. ))
http://www.promod.fr/accessoires/chaussettes-scandinaves-gris-R5 … 0232002N34P3.html

# 26
  • Мнения: 3 154
Вчера, вместо да си върша работата се зарибих  по разни сайтове за стрийт мода.
Оказа се, че и ние си имаме такъв. Ей го на: http://www.sofiastreetstyle.com Не му правя реклама, щото не ми ‘аресва чак толкова, но в него най-интересното май са линковете вдясно. Например този: http://stockholmstreetstyle.feber.se/ . Много интересни идеи има (усещам, че ставам фен на vintage модата и скоро започвам да ровя по ракли и гардероби), но като позяпах сайта по едно време ми дойде и мисълта, че българките може да не сме най-красивите .. ужас Shocked ... пълно е с шведки, да му се не види баш   Confused
 Laughing

# 27
  • Мнения: 281
Да се запиша и аз в тази тема! Simple Smile

Винаги изглеждам по един и същи начин в очите на околните.  Laughing

Дрехите и аксесоарите (подобни на показаните):
Тениската
Потникът
Бижуто
Очилата - сега са този модел (моите са Манго - а ла Wayfarer на Ray-Ban), следващите ще гледам да са подобни (ако ги има в Манго), но винаги ще нося такива. Купувам си Манго, защото съм алчна и искам да имам най-различни, а те са по 35-40 лева. Чантата е огромна задължително.
А и хората сядат често на очилата ми.  Simple Smile
Дънките са класически - с пет джоба. Слим, прави или леко широки и виснали.
Обувките са кецове, балеринки или кларкове.
Бельото е предимно women'secret - my basics. Харесвам и Princesse tam.tam
Прашки не нося и не харесвам (и на най-перфектното тяло Grinning)

Поли и рокли не нося - дълги туники само, колани - нямам, един път в годината слагам обувки на ток (ако можех, обаче, щях да нося целогодишно  Simple Smile)

Харесвам много коприната, миксирането на цветни принтове, също и комбинациите на цветове а ла Marni.
Харесвам и миксирането на различни материи.

Цветовете са главно сиво, черно и кафяво. Бяло - само тениски и потници.

Косата ми е почти винаги прибрана на кок. Или конска опашка.
Не се гримирам през деня. Като измита чиния съм.
Вечер - спирала, фдт, лек руж и Nivea Lip Care Cherry Kiss.
Купувам си скъпа бяла козметика.

Няма да изброявам и показвам какво ми харесва, че ще изпиша няколко страници.

Вдъхновявам се от backstage кадрите от ревютата.

Друго не се сещам.
Рапорт даден.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 07:47 от Мария Лу

# 28
  • Мнения: 1 174
Хоп! И аз тук! Wink

По повод поста на Мария Лу, ще кажа за себе си, че и аз вероятно изглеждам по един и същи начин.Това, което ми се иска, е да бъда по-разнообразна в облеклото си не само мислено, а и на практика. Simple Smile Все се случва така, поради малкия гардероб, че да обличам само няколко неща, които са леснодостъпни в бързината, най-отпред на рафта.
Рзагледах линка с дрешките на Марни - разкошни съчетания на цвят и материя, наистина!А и самите цветове са... Heart Eyes На пръв поглед си харесах един панталон - този

Много харесвам вълнени плетени пуловери или жилетки.Груби, едри плетки, високи яки, дълги ръкави...Тази есен/зима смятам пак да си ги нося.Имам 2-3 неща, събирам си ги през годините.Купила съм им шалове и ръкавици - все са разноцветни, най-често в сив и бял цвят (това имам, де), за да отиват на всичко. Черно...не нося , ако имам нещо в този цвят, то то е купувано заради практичност.Ама ми отива, въпреки че не го харесвам, прави ме да изглеждам някак...фатална Wink
Вълнените пуловери ще съчетавам и нося с поли (дънкови), пола-панталони дълги и панталонки къси (все от вълна). За под тях имам чорапогащници - цветни (охра, кафяво,  бордо, сивозелено...). После е ред на ботушите, които са кафяви, кожени, ниски, например Кларкс.
Очилата са ми от любимите аксесоари, но не си ги купувам всяка година.Избирам си един класически модел и си го нося. Simple Smile
Тази година са хитови моделите на всички марки (най-често се случва да виждам от тези, които са не просто дизайнерски, ами на първо място се занимават с оптика), които изхождат или наподобяват Wayfarer  на Рей-Бан - 50-те години на миналия век. Мария Лу е показала Simple Smile
И часовници обичам, ама не смея да вляза в магазина, защото току-виж съм преориентирала събирането на пари в касичката за друго. Wink Харесвам класически тип с кръгъл циферблат, арабски цифри, кафява кожена верижка. Или метални, но ми е трудно да обясня всичко по тях.С една дума, трябва да изглеждат арт. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 547
Мария Лу, ти си всичко, което този семпъл клуб се опитва да демонстрира. Между другото, доскоро мислех, че Лу си ти, но сега осъзнавам, че сте различни персони. Кой на кого е откраднал фамилията?  Laughing


ive, разнообразието може да се постига с разни аксесоарчета или с рекомбинация на едни и същи дрехи, аз също не разполагам с милиони артикули. Днес слагам обикновената черна туника с дънки, гуменки и грейка без ръкав, утре - с клин, ботуш и някакво бижу, вдругиден я нося като рокля  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт