Помощ!!! - диагноза ЧЕРВЕН ВЯТЪР или НЕ???

  • 47 754
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 478
лудост е да се правят нападки, целта на занятието е да изложим идеи и обменим информация, ако на някой му е излишна...да прескочи редовете. До тук с гадаенето, остава мацката да си направи изследванията...които аз съм дала идея или които друг е дал идея по нейна преценка.

# 16
  • Мнения: 4 651
n,
1) не знам какво значат цитираните от теб термини, не съм лекар. Кръвта се изследва за трансмисивни инфекции- предавани по кръвен път - СПИН, сифилис, хепатити

2) кръвта, която ти вземат винаги се преработва, което значи че от нея се правят кръвни продукти, които се използват за преливане. Такива кръвни продукти са: кръвна плазма, еритроцитен концентрат, тромбоцитен концентрат

3) кръвните продукти не се използват преди да са изследвани, ако при изследването се открие заболяване, далият кръв бива уведомяван

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 23:30 от f(x)

# 17
  • Мнения: 478
f(x) това за трансмисивните инфекции (спин, сифилис, хепатити) се знае от всяко хлапе, интересно е дали повишени общи имуноглобулини проверяват, защото пациента получател да не се сдобие с автоимунно заболяване. Би било интересно да се оформи нова тема с тези въпроси относно кръводаряването и показателите, за кои цели се използват както казваш - трите кръвни продукта. Ако се популяризира идеята повече хора ще отидат за даряване.

# 18
  • Мнения: 4 651
Не можеш да се сдобиеш с автоимунно заболяване чрез кръвопреливане n, не всявай параноя.
Има и е имало достатъчно теми за кръвопреливане, отговаряли сме вътре многократно на въпроси, не само аз.
Всяко дете знае, че кръвопреливане се налага при гръдни, сърдечни опрерации, гастроентеорологични състояния - кървящи язви, тежки случаи на хемороиди, усложнения след по- леки операции, травми, свързани с кръвозагуба, на онкоболни.

В подписа ми има линкове, погледни и това.

http://www.nsa.bg/bg/events/id,161

# 19
  • Мнения: 478
f(x), все пак не разбрах тези 3 вида кръвни продукти 1) кръвна плазма, 2) еритроцитен концентрат, 3)тромбоцитен концентрат, при кои точно заболявания се преливат. Например на кои се прелива тромбоцитен концентрат, при кои еритроцитен...това ми е любопитно. Имате много теми и още много ще направите за идеалната кауза.
Иначе антителата/имуноглобулини при автоимунни/имунни/ревматологични заболявания се доказват чрез тестове едва в 60% от случаите, значи по света може би ходят 40% хора с неизвестни имунни комплекси, не съм достатъчно убедена че са безопасни от дарената кръв за болните получатели. Намерете лекари да ми отговорят, моля.

# 20
  • Мнения: 871
Намерете лекари да ми отговорят, моля.
Задай въпросите си на имунолог и хематолог!
Ако не си от Плевен, завърти една шайба на Центъра по трансфузионна хематология http://www.rcth-pleven.hit.bg/AboutUs.htm или се разходи до имунологичната клиника срещу х-л Балкан.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 10:34 от kalpazankata

# 21
  • Мнения: 4 651
n, няма да седна да пиша енциклопедия на кръвопреливането. Аз правя каквото мога и кръводарявам когато мога.
Ако имаш желание да помогнеш на някой, сама ще намериш отговорите.

kalpazankata ти е подсказала - иди в кой да е Център по трансфузионна хематология, ще ти обърнат внимание и ще ти отговорят на въпросите.

Отново: до ден днешен съвременната медицина не е доказала, че автоимунните заболявания се предат чрез кръвопреливане.

Кой кръвен продукт за какво се използва, можеш да прочетеш тук:
http://www.med.primasoft.bg/scientific_medicine/articles/canblood.htm

Извинявам се на авторката на темата, че се отклонихме в друга посока. n, ако искаш да поставиш друго на обсъждане, пусни своя тема, моля те.

# 22
  • Мнения: 478
авторката на темата подремва, тук се направихме на маймуни да услужим, а после не си следят темата. чакаме nora13 да си пусне микробиологията и имунологичните тестове, и защо да не напишем още нещо в това време.
f(x), kalpazankata, на всички ни е морален дълг да се популяризира кръводаряването, обществото се нуждае от тази информация...не аз. Ако всеки потенциален кръводарител седне да се разкарва по институции...май няма да остане желание за самото даряване. Който пръв апелира...да е готов за въпроси. Иначе линка от f(x) не е лош http://www.med.primasoft.bg/scientific_medicine/articles/canblood.htm

# 23
  • София
  • Мнения: 708
А какво искаш да пише авторката повече?!  Едва ли от вчера следобяда до днес си е направила изследвания и има резултати! Сигурна съм че ще пише когато има нещо ново.
Освен това темата доста се измести и няма общо с това, което тя пита.

# 24
  • Мнения: 606
Здравейте момичета,
Благодаря на всички, които сте се включили като мнение.
А относно това, че късно се включвам- ще обясня: Снощи пак имах въпросния пристъп с втрисането и температурата 37,5 и въобще не можах да се добера до компютъра. 
Сутрин съм по-бодра като стана, но вече следобяд силите ми ме изоставят и организма ми е страшно отпаднал.
Като анализарам по -долу написаното, аз не съм имала никакви ранички, гъбички, одрасквания, които може да са причина за ЧЕРВЕН ВЯТЪР.
Склонна съм да кажа, че бях много претоварена на работатата и имунитета доста ми беше отслабнал. И тази инфекция да се дължи на отслабнал имунитет...

Дали да не се потърся ИМУНОЛОГ и той да реши какви изследвания да ми пусне?
Има ли такава професия ИМУНОЛОГ, ще мога да открия най-вероятно?

Още веднъж благодаря на всички. Бъдете здрави!

# 25
  • Мнения: 871
n, имаш ли си на идея колко струват имунологичните изследвания?! Ако трябва кръвта на всеки един дарител да се изследва за антифосфолипиден синдром, лупус, болест на Бехтерев, токсоплазмоза, всичките подвидове хламидия, AST, RF, титър на антителата и какво ли още не, осъзнаваш ли колко пари от бюджета заминават?! Около 3 000 приблизително!
Не си втълпявайте глупости, ами си живейте живота.  Wink

# 26
  • Мнения: 4 651
nora13, лекарите без лечение ли са те оставили в момента?
За засилване на имунната система съм пила изопринозин. Питай лекаря дали би било подходящо за теб.
Все пак някаква диагноза имаш ли?
Търси добър лекар в по- голям град според мен. Не мисля, че някой от нас може да ти помогне с диагноза или лечение.

# 27
  • Мнения: 4 651
Ето един здравен форум, където евентуално би могла да получиш отговор от лекар.
http://www.zdravenforum.com/viewforum.php?f=12&sid=2d8545b46 … 6b3bfba5375d2f53b

Това, че не се сещаш да е имало раничка на мястото, не е гаранция, че нямаш червен вятър. Може да е била малка драскотина или просто да не си спомняш. Разбира се лекарите, които казват, че не е това, може да съдят по други белези.

Пак да кажа, защото съм виждала все пак - ако червеното петно е лъскаво, т.е кожата отдолу е изпъната и боляща и топла - голяма вероятност е да е червен вятър.

# 28
  • Мнения: 606
f/x/, може да се каже, че съм без лечение. На 16.09.2008 ме изписаха от болницата. Там лекуваха самия абцес на крака, дори на болничния ми лист пише "Абцес на кожата на левия крак" и край... Абцеса затихна. Остана само втрисането , температурата 37,5 следобяд и отпадналия организъм.Но мен това не ме удовлетворява, защото не е открита причината за този абцес и мен това ме гложди от вътре.
Трябва да търсим ПРИЧИНАТА, а не да лекуваме СЛЕДСТВИЕТО.
И аз за това пуснах тази тема, за да чуя вас и вашите мнения и анализирайки нещата, да стигна до ПРИЧИНАТА, което породило това.
Защото Личния лекар и другите специалисти, при които съм ходила вдигат рамене и казват, че не може да се открие причината за това. Но аз зная причина винаги ИМА, и човек като вярва ще му бъде показан верния път.
втрисането , температурата 37,5 следобяд и отпадналия организъм -това са типични симптоми, но никой от лекарите не се заслушва за тях.
А този "изопринозин" помогнал ли ти е на теб?

А що се отнася до лекар в голям град - трябва да търся в София, след като в Пловдив никой не каза нищо. Съгласна съм с теб, но не съм стигнала до това- на какъв лекар трябва да отида - личния лекар ме изпраща на кожен и за друг не иска да ми даде направление?
 
nora13, лекарите без лечение ли са те оставили в момента?
За засилване на имунната система съм пила изопринозин. Питай лекаря дали би било подходящо за теб.
Все пак някаква диагноза имаш ли?
Търси добър лекар в по- голям град според мен. Не мисля, че някой от нас може да ти помогне с диагноза или лечение.

# 29
  • Мнения: 606
f(x) благодаря ти за линка на форума, ще го разгледам.

Общи условия

Активация на акаунт