вече се чудя от какви падания да пазя бебето си?

  • 6 783
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 63
Ние също сме падали от спалнята. До тогава не бях я виждала да се обръща от гръб на корем и я оставих  и то по средата на леглото и се отдалечих за не повече от 20 сек., но белите бързо стават са казали хората. Съвета ми е освен от острите ръбове да махнеш ако имаш обиколници в кошарата, понеже когато вече започне да се изправя само детето се опитва да достигне до всевъзможни места и от мои приятелки съм чувала, че техните дечица са падали от кошарите именно катерейки се по обиколниците. Ние например никога сме нямали такива и не ми се е случвало да прескочи решетката, защото е достатъчно висока. А това, че може да се удари в опити да се изправи в легълцето си не трябва да те притеснява. Предпочитам там да се случи и със сигурност няма да е толкова силно и страшно от колкото да я видя да лети от кошарата. А иначе при прохождането трябва да обезопасиш мебелите в близост да не са с остри ръбове, да сложиш предпазители на чекмеджетата и шкафчетата, защото при опити да се хване за тях за да се изправи следва падане когато се отворят и т.н.

# 16
  • Мнения: 1 967
Без падане не може, както са ти казали вече  Peace но въпроса е да се пазите от лоши падания...
Присъствала съм на много лошо падане от количка с главата надолу, просто майката беше забравила да го закопчее с колана. За щастие нищо му няма на детето сега...

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
Пази го най-вече от остри ръбове и ъгли.Всички деца падат  Peace

коки днес падна навън, ожули челцето и му се вдигна цицина. падна вкъши още 3 пъти- 2 пъти пак по челце и 1 път по нос- пак с контузии и кръв от нослето. кошмарен ден. Sad
вчера падна повече пъти и то навън и нямаше нито една контузия Rolling Eyes
няма как да не падат, върпоса е да се внимава да не се ударят много лошо. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Много актуална тема за мен днес. Като се сетя още ми се реве.
Днес аз паднах, носейки детето на ръце. Спънах се докато се изкачвах на отсрещния тротоар при пресичане на улица.
Това беше като кошмар наяве, ужасно изживяване, честно. Не пуснах детето почти до края, но все пак си удари главата доста силно. Веднага го заведох в спешното, слава Богу, нищо му няма, но аз се чувствам много зле психически. Събраха се доста хора, малкия много се уплаши, предложиха ми да ме придружат до поликлиниката, която е съвсем наблизо.
Той иначе знае как да пада и много се пази, но понеже го носех нямаше никакъв шанс да се предпази милото ми момче...

Симптомите, за които трябва да следиш са: повръщане, сънливост, различна големина на зениците и много важно - невъзможност да си фокусира очите /тогава направо в Пирогов при неврохирург/.

За синините и цицините - веднага слагаш лед - увит в кърпа или нещо друго от фризера /веднъж поради липса на лед ползвах замразени моркови/. При невъзможност /ако сте навъннапример/ купуваш и слагаш на мястото бутилка студена вода. Чувала съм, че ако веднага се намаже с олио не посинява, но не съм пробвала.
Хубаво е да си знаеш тези неща, защото паданията тепърва започват, за съжаление.

# 19
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Ники  Hug за теб и детенцето ти

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Благодаря!  Hug
Както консататира мъжа ми "Днес ти е ревливия ден!" Ама наистина цял ден си плача.

# 21
  • Мнения: 1 367
Ох,и за мен днес това е много актуална тема.Не мога да кажа,че синът ми е падал много пъти.Е,има няколко съществени изпълнения с одрани ръчички,една цицина,малко синини,но днес беше ужасно.Уж  тупна по дупе,а после някак много странно се катурна напред и заби личице в земята.Явно си прехапа устничката,защото изби кръв Cry,плака милото....За мен беше по-ужасно да виждам кръвта на детето ми по дрехите си!Но бързо му мина,като изключим подутата мутричка.Та по темата-няма как да предпазиш детето да не пада.Само както са ти казали го пази от ръбове и от падане от високо.Когато синът ми проходи,аз бях под непрекъснат стрес в продължение на доста време,все ми се струваше,че ще падне и ще се удари лошо,защото той де факто не умееше да пада.Но с течение на времето усвои това умение почти до съвършенство /е,с малки изключения като днешното/Ох,още ми е пред очите как падна....

# 22
  • Мнения: 27 524
Може да ви се стори странна темата  Laughing.

Много е смешно да ти падне бебето, да  Rolling Eyes

Ако някои се сеща с възрастта къде най- да внимавам да пише.Ясно ми е че ще трябва да съм нащрек нон-стоп,но малко конкретика ще ме успокои или уплаши още повече  Laughing
Познати примерно ми казаха,че тяхното следващо падане било от кошарата и аз веднага сложих дюшек под нея.Спъване в килим докато носиш бебето също било много кофти,ама тук зависи май от двата ми леви крака Laughing

Няма конкретна възраст за паданията. Какво ти споделят познатите няма никаква връзка с вашия живот. Ако следваш тази тази логика, иди и се гръмни отсега  Wink

# 23
  • Мнения: 668
Падал е от дивана в нас,но той е много нисък.Иначе на вън  ooooh! колената му са като географска карта,но няма как,поне не реве вече.Пази го от ръбовете,облепи ги Peace
Единствено се притеснявам някои ден да не падне от неговото легло,понеже стана висок и се опитва да прави глупости.

# 24
  • Мнения: 1 103
И ние непрекъснато падаме ако е обикновено падане вече не се притеснявам но няколко пъти е било сериозно и тагава просто изтръпваш да не се случи най-лошото.Два пъти е падала по стълбите и имаше такива  големи цицини  че просто ужас но всичко минава .Синът ми падна от колелото преди месец и беше в Пирогов  това бяха най-трудните дни които съм преживявала но сега всичко е наред добре е детето ходи на училище .Да са ни живи и здрави и господ да ни ги пази  Praynig.

# 25
  • Мнения: 5 940
И аз не знам какво да правя. Преди половин час си посини окото, падна на абсолютно равна повърхност и залитна към ръба на масата. Вчера си издра цялата уста, миналата седмица я разби отвътре. Ръцете са му вечно издраскани. И най-лошото е, че всичко това става на абсолютно непредвидими места, които изглеждат напълно безопасни.
Ускорението, което развива като почне да тича след нещо, което е привлякло вниманието му е ужасяващо. Не иска да го хващам за ръка, лудвам. Само се моля Господ да го пази, каквото зависи от мен, правя.

# 26
  • Мнения: 11
И моето диваче вчера падна от спалнята Cry За първи път ни беше и страшно се уплаших,нормално.Все съм внимавала,понеже ми беше голям страх да го изпусна от поглед и той да падне...но ето че се случи белята ConfusedПлаках заено с него  cry Но като прочетох постовете ви се поуспокоих малко,че наистина можеше и много по-лошо да падне и да има последствия.За щастие не зябелязах нито една от симптомите, които сте изброили,за които трябва да се следи след падането  Hug Praynig Макар че той също си дремна малко по-късно.
Охххх, трябва явно да се настроя за още мнооого падания занапред  ooooh! ooooh! ooooh!

# 27
  • Мнения: 774
Дръж си очите на 4-ри и предвиждай, доколкото можеш, какво може да се случи! Но за съжаление не всичко можеш да предотвратиш.

Моят син едва беше проходил, аз - в кухнята, баща му отворил външната врата да говори с някой, който звъннал. Нашият се измъкнал покрай него и започнал да ''слиза'' постълбите. После цицина, '' Пирогов'', рентгенови снимки... Това е едно от сериозните му падания. Слава Богу - нищо му нямаше!

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
............
падна от леглото (за щастие нищо ни няма,макар че снимка не сме правили,но ми кажаха,че нямало нужда и били вредни...аз и какво ли разбирам).

..........

Спъване в килим докато носиш бебето също било много кофти,ама тук зависи май от двата ми леви крака Laughing
..........

Примири се, че детето ще пада - няма как - и внимавай ти поне да не падаш повече.

# 29
  • Мнения: 756
опасни са паданията на задната част на главата -след като падне / няма да се размине , колкото и да внимваш , дано да си изключение/ прави и този неврологичния тест -да проследява с поглед пръста ти от време на време и следи да не започне повръщане , опитай се да си играеш по-дълго време с нея , за да стимулираш мозъчната дейност и ако има проблем да забележиш навреме

Общи условия

Активация на акаунт