задържана в матката кръв след аборт?

  • 30 463
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 53
Здравейте,
четох четох и се стреснах. Моята история е следната, в 5 гс бремнна, започна кафяво зацапване. Ходих седмчица след това , започна кървене и лекарката посъветва да изчакам. През нощта се усили кървенето. На другата нощ силни болки и съсиреци. По едно време гигантски съсирек, то си беше ясно какво е.Сутринта на лекар Шейново да видим дали все пак е наред всичко и той даже попита дали съм била бременна. После аз обаче си отидох при моята лекарка и тя каза, че имало остатъчна кръв в матката и ще изтече сама. Нищо друга не каза. Каза, че няма нужда от кюретаж нищо. Да се притеснявам ли и тази кръв колко време се чака дали ще изтече моля да ми кажете!!!!!!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 809
Не се шашкай, не го мисли. Когато има някаква инфекция има идруги симптоми, така че лекарката няма да те остави, не се притеснявай. Като например много висока температура, която неможе да се смъкне с никакви лекарства.Междувременно се правят и кръвни изследвания и се вижда накъде вървят нещата, но едва ли ще стигнеш дотам. Успех ти пожелавам и дано скоро забременееш отново   bouquet

# 17
  • Мнения: 53
meggle, благодаря ти за успокоението.Много ми е тежко и даже не мога и да се осъзная какво стана, толкова желаем детенце и знам, че ще имаме! Но иначе се притесних, защото съм чувала, че се пият лекарства, а тя нищо не ми предписа. Не знам и кога таци кръв изтича? Кога да чакам първи цикъл и това, което тече с изхвърлянето на плода, брои ли се ца цикъл?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 809
Afrodittta стига си го мислила. При всеки е индивидуално колко време тече кръв, освен това незнам как стоят нещата в този случаи, но така или иначе организма претърпява хормонални промени, освен всички други. Това, което изтича с плода не се брои за цикъл. Пожелавам ти бързо възстановяване  Hug

# 19
  • Мнения: 682
Afroditttta Това е своеобразен цикъл и за първи ден се брои този, в който е  паднал плода.След това трябва да ти дойде до 35-40 ден.Ако закъснее повече се обърни към лекар, при бременност хормоните се разстройват така, че после им трябва време да се регулират.
При теб не е имало кюретаж, което е и по-добрият вариант, никакви хапчета в твоя случай не се пият.Ако си имала абразио се изписват антибиотици, за да се избегне възпаление.
Можеш да отидеш на един преглед след седмица, две, за да провериш състоянието си, но при толкова ранна бременност вероятността за усложнения е минимална.
Желая ти късмет!

# 20
  • Мнения: 53
Beba 81, meggle, много ви благодаря за внесеното у мен спокойствие. Надявам се всичко да си протече нормално от тук нататък. Иначе аз редовно се следя в клиника, имам си лекарка, която следи цялата случка, но все нещо се опасявам,както се опасявах и като разбрах за бременността. Мисля, че много се напрегнах. Но се моля да забременея скоро. Пожелавам и на вас здраве и хубави здрави дечица!

# 21
  • варна
  • Мнения: 1 228
Наи -полсе намрих темата която  търся !!!И така искам да ви разкажа на кратко какво се случва с мен .След кюртаж получих силни болки и се оказа задържана кръв в матката направиха ми някаква процедура чрез която кравта да си изтече.Беше без упоика и мн болезнено .Изписаха ми Метаргин за да изхварля кравта и до тук добре никакви болки нямах ,но от 2 дена кравта от червена стана почти черна и днес имам леки болки .Пих пак метаргин пак дано болките да спрат.На някои случвало ли му се е да му тече такава кръв .


Пп: един съвет от лекар -когато има задържана кръв пиете един бусколизин да отпусне матката и след 1 час метаргин за да я стегне и изхварли кръвта

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте на всички в тази тъжна тема Cry  При мен се наложи след близо месец и 20 дни след аборта , се установи, че не съм изчистена и в мен има още "материал'., въпреки контролният ми преглед  , който направих  14 дни след аборта и бях уверена от лекарят, че "сме си свършили добре работата" и вс. е ок. Само, че  аз  не спирах да кървя, нямах други оплаквания и така при друг лекар се установи, че пак се налага да ме  бърникат. Но не всичко свършва до тук. След  повторното "изчистване"   при контролния преглед се оказва, че имам задържана кръв в матката. Изписаха ми т.нар. "Химичен масаж" , т.е три дни бях на инджекции Sad Минаха и през това , най-сетне спрях да кървя! Лекарката ми пусна и изследвания на вагинален секрет, за да сме сигурни, че няма инфекции; слава богу няма. Сега за 2 месеца по време на мензис профилактично ще пия три дни антибиотик+противозачатъчни. Това е на кратко. Не пожелавам на никого такива притеснения. Надявам се всичко лошо да е приключило, да се възстановя на 100 % и скоро да пиша в някоя по- весела тема Grinning Успехи на всички дами Simple Smile

# 23
  • Мнения: 77
Здравейте на всички. Възхищавам ви се на силите,които сте имали и искрено ви желая никога да не се повтарят неприятните моменти,през които сте минали. Hug
Реших да споделя и за мен. Преди 3дни с кръвен тест разбрах,че съм бременна в 5г.с. На другия ден прокървях силно и гинеколожката написа направление с диагноза Абортис Инкомплийт, трябвало да ме чистят. Отидох и на друг лекар,който каза,че не е редно да го пипаме,било мъничко. Кървенето беше силно,но за ден. Днес нямам нищо,освен леко усещане на напрежение в единия яйчник. Не са ми предписвали лекарства.
Преди години искаха да ме оперират яйчника,защото имало киста,дори споменаха за отрязване,нямах и 17години. Не съм почитателка на оперативните намеси и вярвам в силите на организма да се самолекува.

# 24
  • Мнения: 6
princesaIrulan, поздравявам те за това, че вярваш в силата на организма си!

Сигурна съм, че самопочистването на организма след изхвърляне на плода е по-добро от който е и да е кюртаж.  Лекарите няма как да видят какво точно махат - не само че не е гаранция че всичко е излязло след една такава медицинска интервенция, ами си тръгвате със съсипани стени на матката, за които след това ще е нужно време да се възстановят. А спомените от преживяното - друго на ръка.

Казвам това от опит и ви съветвам да имате повече доверие у тялото си - механизмите на организма са по-силни от която и да е лекарска ръка или фармацевтични медикаменти!

Общи условия

Активация на акаунт