Нашите "специални" деца с ДЦП-4

  • 66 305
  • 578
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 266
orhid,аз съм ходила на такава рехабилитация която отпускат от здравната каса но тя не е качествена за децата ни.Там правят общ масаж и гимнастика за раздвижване на мускулите.Да ,тя ни помогна много защото понижи мускулния тонус но дотук.Ние правихме от нзок в окръжна при Бъклев а рехабилитаторката се казва Димитрова.много съм доволна от тази жена-добре си вършеше работата,даже съм я викала на частно у дома,но това което правят във Виница е друго.Имат база и се ползва а в Окръжна лягаш на едно легло и толкова.за това не мисля да ползвам това направление освен ако не мога да отида в някое специализирана клиника с него.а относно педиатрите в Окръжна нямам думи-и на мен ми се караха защо съм извикала унг-май съм се правила на важна....нямало нужда от толкова раздухване на случая.... #Cussing outajeliya  записах си час при Литвиненко в частния му кабинет за 3 септ и за всеки случай за 29 септ с направление.По какъв начин са ви приели-би ли ми обяснила подробно относно приемането и какви пари ще ми трябват,защото на мен ми казаха само 30лв преглед и евент 40 за еег.А искам да съм подготвена все пак.и като не съм ходила скоро в софия как ще го намеря незнам.Надявам се да си намеря някой пътеводител  Winkзащото съвсем ще се оплетем.Ваня,аз се учудих че ми написа диагнозата ей така без нищо но си помислих че е в резултат на практиката.

# 556
  • Мнения: 1 037
valito 79, от Детско здраве доцента неможе да Ви приеме в педиатрията, ако прецени, че е нужно ще е след прегледа в поликлиниката.
В Детско здраве цените са такива, на нас ЕЕГ и прегледа ни струват 70 лв.
Подготви си листче с въпроси, аз винаги забравям да питам за нещо.
Ако Ви приемат в Педиатрията , плащаш само твоето легло, беше 10 лв. , сега незнам как е.
За прегеда там нищо няма да платиш, нали сте с направление.
Всички изследвания, които се правят по време на престоя са безплатни.
Храната си я плащаш , разбира се.

# 557
  • Мнения: 1 193
Момичета някой ще ходи ли този месец в Банкя - казаха че всичко е платено.както за придружитела, така и  спане, ядене и процедури за детето.Но въпреки всичко си искат и направлението - за какво ли им е ? newsm78

# 558
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Валито същата рехабилитаторка прави и на моето дете рехабилитация при Бъклев. Правиха му и ел. стимулацията, която трябва. Вярно е че нямат уреди, ама за 1 мес при нея такъв напредък има синът ми - почна да пълзи на 4 крака и да се изправя навсякъде, а едвам се влачеше.
 Тъй че смятам аз да си ползвам всичко което мога безплатно, и също ходим сега при нея през ден срещу заплащане. Тя много дълго се занимава - масажът сигурно е 30мин.
 А във Виница различното което правят е Войта. И досега освен топка гимнастическа, руло  и китайска стена ,не са ползвали други пособия при нас.
 Лошото там е ,че персоналът е в постоянен контакт с болни деца, защото те живеят там. Нашата лична лекарка хич не ни препоръча да ходим ,ама поемаме риска като няма как.

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 14:45 от orhid

# 559
  • Варна
  • Мнения: 1 272
bebo4e имало нови шефове в Банкя и цените са променени, за в момента няма здравни пътеки, нямали подновен договор със ЗК и не знам докога ще е така, но имало много разочаровани родители. На мен пък не ми написали фактурата както трябва и сега от социалните не искат да ми изплащат нищо. Абе страшна работа.

# 560
  • София
  • Мнения: 1 333
От Банкя никог ане са изплащали социалните парички.
Поне това знам з от личен опит и опита на мои притяелки - майки на специални дечица.

# 561
  • Мнения: 3 914
От Банкя никог ане са изплащали социалните парички.
Поне това знам з от личен опит и опита на мои притяелки - майки на специални дечица.
На мен изплатиха абсолютно всичко,но преди две години точно PeaceНе е съвсем никога Wink Hug

# 562
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз пък за първи път чувам че фактурите от Банкя не се изплащат от социалните. На всички мой познати които са били там платено, след това им е било преведено.

# 563
  • Мнения: 1 193
Ох, само ще кажа.Значи няма нищо сигурно.

# 564
  • Варна
  • Мнения: 266
Здравейте момичета.Да попитам от всички изследвания които се правят има ли такова за  което е нужна упойка.Питам защото си имам нещо наум.И друго което живо  ме интересува-на каква възраст усетихте че нещо не е както трябва с бебчовците ,на каква възраст правихте изследвания и имате ли инфо незнам как се казва но е нещо свързано с подаване на кислород до мозъка както и освен това за магнит дочух нещо но несъм  наясно изобщо.Много станаха въпросите но сън  не ме хваща,особенно сега като знам кога ще ходя при литвиненко.

# 565
  • Варна
  • Мнения: 1 272
На нас до сега каквито и изследвания да са ни правени, не са ни слагали упойки. За възрастта на децата и проявилите се проблеми, при всеки е различно, при нас всичко се прояви първо с епилепсия на 16 дневна възраст. При някой на 5, 6 месеца, много зависи от вида на заболяването какво е, и какво го е причинило. При някой е генетично, инфекция при други необяснима епилепсия или от ваксина, всяко едно нещо е индивидуално.

# 566
  • Мнения: 1 271
при нас магнитния резонанс и двата пъти беше с упойка, до колкото знам скенера също е под упойка - идеята е да стоят неподвижни децата

в дцп болницата в София правят магнит на почти всички бебета и по-малки деца

а това с което подават кислород може да е барокамера - също имат в дцп болницата в София


# 567
  • варна
  • Мнения: 1 395
 При нас от раждането почнаха проблемите. Бързо приехме, че ще е с проблеми ,защото се радвахме, че оживя Heart Eyes
 Досега имаме 4 скенера и 2-3 рентгена, всички без упойка. Приспиваме го, ако можем. Таткото влиза и го държи ,ако се налага, не сме имали проблеми.
 За барокамера и магнит, знам ,че има добър ефект ,но за нас не става ,заради клапата.

# 568
  • Мнения: 3 540
 valito 79 ,покрай проблема с ушенцето , барокамерата ,може и да не е добре!
Ако желаеш ,запиши си всички въпроси ,които те измъчват ,за да можеш да си максимално задоволена от посещението при д-р Литвиненко!

# 569
  • Варна
  • Мнения: 266
Привет мами.Май наистина ще напиша всички въпроси,за да не забравя някой и после да се ядосвам.А си мислех че съм направила каквото мога за тишо-оказва се че за тези 4 месеца е можело и други работи да се включат в рехабилитацията му.тази Ралчева защо не информира,какво си мисли че ей така се губи ценно време,повече няма да стъпя там.Сега дано д-ра е любезен и ни даде инфо за всичко и дано да ги пусне тези изследвания да видим какво става с Тишо,че ми е свито всичко отвътре.гледам да съм спокойна но се усещам как се озлобявам лека полека като се вгледат в детето ми и като му поискат ръчички а той не дава ,и ме поглеждат въпросително .Даже като ги пиша тия работи ми засяда бучка в гърлото,но сигурно и вие се чувствате по същия начин.Но не губя надежда-може да се окаже че проблема е съвсем лек и ще се оправи,защото той с всеки ден се подобрява виждам го,усещам го....  малко се разтъжих но ..пожекавам ви лек и хубав ден   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт