Нашите "специални" деца с ДЦП-4

  • 66 185
  • 578
  •   1
Отговори
# 570
  • Варна
  • Мнения: 1 272
valito 79 всички сме се чувствали като теб в началото, но го преодоляваме, подтискаме тези чувства по някакъв начин и продължаваме на пред да се борим за децата си. А за Ралчева нямам думи, вече ти казах, аз съм го казвала и преди и винаги ще го казвам-И хиляди специализации да има, никога не бих си завела детето за преглед или нещо друго. Тя за мен не е никакъв невролог. Тази жена вкара детето ми в кома и се държа толкова грубо и високомерно с мен и беше толкова сигурна и убедена в диагнозата на детето ми която тя е поставила, че на края излезе нещо коренно различно от това което беше поставила тя. Нямам думи, ако имаше толкова акъл колкото и стаж щеше да е добре, но уви няма го.

# 571
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Валито, ако не  си водила детето на очен лекар ,идете.
  Една възможна причина да не реагира добре  е, ако не вижда добре. Много често нашите дечица имат и проблеми със зрението.

# 572
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
....Написала ми е и че има квадрихипотония

Нещо не ми е ясно Rolling Eyes Ако имате хипотония, защо сваляте тонус, трябва да се прави обратното?

# 573
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Вероятно е хипертония.

# 574
  • Варна
  • Мнения: 266
Мислила съм да ходим на очен,даже разговарях с д-р Николова да минем преглед при нея,но ми се струва че вижда добре защото ни следи ,вижда какво му даваме ,смее ни се, радва се,но за мое успокоение и там ще минем.а относно квадрихипотонията,честно не ми стана ясно защо го е написала,по скоро какво означаваточно,но ние сваляхме мускулния тонус защото  беше стегнат -нали пиша правилно-бебетата като се раждат имат повишен мускулен тонус който с времето стихва за да почне да прави нормалните движения.при тишо всичко беше стегнато и затова сваляхме и сега според мен се оправи но...знам ли.гледах квадрихипотония е написала

# 575
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Хипотонията е понижен мускулен тонус и се работи за повишаването му Rolling Eyes  Странно.
За бебетата като цяло не знам, но моето дете си е хипотонично от рождение, беше мека като кашкавал. След време се появи и спазъма в някои мускули, та сега си имаме и от двете.

# 576
  • Мнения: 3 540
Д-р Светла Николова излиза в отпуск и в края на септември ще е на работа!

# 577
  • Мнения: 154
здравейте момичета. тази седмица за пръв път ползвам и аз направление за физиотерапия в болницата. най-вече заради електростимулациите. иначе в къщи не спираме гимнастиката. и ми се струва, че поотпусна ръчичката повечко. но за банкя тука чета притеснителни неща. може ли някой да даде повече инфо. смятах да ходим през септември, но сега се размислих нещо. какви са тия работи с нови управители и без договор с НЗОК? да не стягат базата за приватизация?

# 578

Общи условия

Активация на акаунт