Мазна кожа - Продукти

  • 13 254
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 277
Понеже не ми се иска да пускам нова тема, искам да попитам за отзиви за новата серия за мазна кожа на Нивея, която е предназначена най-вече за акне или за заличаване на пъпки.

И аз и една приятелка сме много доволни от гела за измиване  Peace Първо го пробвах на тестерче, а вече съм изхабила половин опаковка. Повече ми харесва от Авен, Биодерма.. Засега ми е фаворит  Simple Smile По принцип не съм фен на Нивея, но този гел ми харесва много. Пробвах и нощния крем Young от тестер, но ми идва по-силен, защото моята кожа е смесена към нормална и не  я хидратира достатъчно.
И при мен е така.Намалява пъпките,но кожата стои леко суха.Или,ти от кой крем си доволна?

# 16
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 173
Може ли да ви помоля за снимка на този измиващ гел.
А някой използвал ли е крема?

# 17
  • Мнения: 3 782


За мен е важно ,да почиствам лицето си всяка сутрин и вечер с 3-те стъпки за мазна кожа(на Авен,Клиник,Нивеа,Гарниер,Биодерм...няма значение,трябва да намериш твоята марка козметика,която да ти подейства добре).Почиствай лицето си при козметик 1 месечно,прави пилинг маска на лицето 2 пъти седмично...Общо взето това е,нщо по специално.Разгледай темите ,който ти дадох по горе и ще научиш много хубави съвети ,за това как да си поддържаш кожата чиста.
Аз съм доволна от продуктите на Нивеа за мазна кожа-особено измиващият гел е страхотен.Доволна съм от треите стъпки на
Следваш ли тези правила, не ядеш ли мазно и прекалено сладко, кожата ти ще се оправи.

# 18
  • Мнения: 277
Може ли да ви помоля за снимка на този измиващ гел.
А някой използвал ли е крема?
http://www.nivea.bg/subbrands/show/57 В сайта на Нивея има всички продукти,но на мен нещо не ми се отваря.Относно кремовете-имам ги и двата и вече дадох отзивите си-намаляват леко пъпките,но не хидратират достатъчно,особено нощния.Не чувствам кожата си опъната,но като я погледна по-отблизо в огледалото виждам,че не е достатъчно еластична и като направя мимика бавно се оправя,а това преди го нямаше.Така че продължавам да търся своя крем за смесена към нормална кожа-който да предотвратява пъпки,черни точки и т.н. в Т зоната и брадата,като същевременно не ги изсушава,също и бузите.А ако на бузите сложа хидратиращ крем веднага лъсват  Rolling Eyes Наистина ми трябва подходящ крем.Някой ако може да ми помогне много ще се радвам  Peace

# 19
  • Мнения: 3 413
На скоро сестра ми си взе един ексфолиант на нивеа,пробвах го,но грам не ми хареса.За мене по-добър продукт от Гарниер 3 в 1 + крема за лице Гарниер стъпка А ,просто няма! newsm81
Иначе кремчето на Евелине за мазна кожа никак не е зле,също ти го препоръчвам Peace

# 20
  • Мнения: 1 282
На Eveline си взех почистващия гел, тоника и крема за мазна кожа. Кремът си го взимам вече за 4-ти път.
Аз намерих решение за моята кожа.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 751
И при мен е така.Намалява пъпките,но кожата стои леко суха.Или,ти от кой крем си доволна?

Аз открих за себе си, че най-добре се чувства кожата ми, когато ползвам почистващ гел за проблемна кожа, тоник на Биодерма за проблемна кожа- изключително мек и неизсушаващ ( него го редувам с хидратиращия на Билка) и накрая слагам крем Билка ( с пъпеш и краставица- за него научих от форума, вече втора опаковка използвам) или хидратиращ флуид на Еucerin Hydraprotect spf15 matt. Засега съм най-доволна от тази комбинация, моята кожа е смесена, а зимата дори става почти нормална  Laughing И от 3те стъпки на Клиник съм доволна, според тях съм 2ри тип.
Съжалявам за обърканото обяснение ... ще сложа снимки на нещата, които споменах.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 277
Аз за дневен крем съм страшно доволна от един хидратиращ на Лореал- за смесена кожа. Много добре се усвоява от кожата и забравям за "лъщенето" през деня Simple Smile

# 23
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 173
Аз за дневен крем съм страшно доволна от един хидратиращ на Лореал- за смесена кожа. Много добре се усвоява от кожата и забравям за "лъщенето" през деня Simple Smile
Може ли снимка!
А какви други си ползвала, защото аз смених повече от 6 крема и все си лъщя?

# 24
  • Мнения: 196
Аз ползвам от скоро това кремче на Виши http://www.marvistore.com/images/Normaderm%20Anti-Imperfection%2 … rating%20Care.jpg
и съм доволна ,никакво лъщене .Кожата ми е напълно матирана  и в същотото време не я чуствам суха Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 0
И аз съм с мазна кожа. Какви ли продукти не ползвах (Avene, Lumene, Vichy...) и имах усещането, че не оказват никакво въздействие (а са препоръчвани от работещи в съответните магазини и аптеки, което говори за компетентността на служителките по тези места) и ги сложих в графа 'боклуци'. Преди време пак рискувах с нови продукти, но този път се оказа, че съм уцелила точните за мен. Много съм доволна от тях. Това са:

1. Серията за смесена и мазна кожа на L'oreal - Pure Zone:
- измиващ гел - ползвам го като стана от сън и вече през деня още 1-2 пъти, когато усетя кожата ми мръсна и/или омазнена. Струва около 12лв. някъде;
- хидратираш крем - сутрин след ставане на измито лице и вечер преди лягане, пак на почистено лице. Хем хидратира, хем предпазва кожата от омазняване.

2. Два пъти седмично си слагам дълбокопочистваща маска за смесена и мазна кожа на Galenic - masque clarifiant 3 en 1. Съдържа глина и от тук стяга доста силно кожата на лицето. Преди време бях ползвала на SwissFormula маска пак с глина и също бях доволна. Явно за мазните кожи маските с глина вече наистана вършат работа - почистват и стягат порите осезателно. Тази маска я взех от аптека за 28лв.


Дано свършат работа и на вас.

И междудругото никога не ползвам овлажняващ лосион - това грешка ли е?

Измиващ гел L'oreal Pure Zone:


Хидратиращ крем L'oreal Pure Zone:


Почистваща маска за лице Galenic Masque Clarifiant 3 en 1:

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 11:06 от feezy

# 26
  • Мнения: 512
Аз ползвам от скоро това кремче на Виши http://www.marvistore.com/images/Normaderm%20Anti-Imperfection%2 … rating%20Care.jpg
и съм доволна ,никакво лъщене .Кожата ми е напълно матирана  и в същотото време не я чуствам суха Heart Eyes

Напълно съм съгласна! За втори път си го купувам и съм изключително доволна от ефекта, а и ухае прекрасно! Peace

# 27
  • Мнения: 341
Според мен няма универсално добри и универсално лоши козметични продукти за мазна кожа. От всичко, което съм пробвала, има доста хвалени тук във форума продукти, които на мен не ми действат добре и същевременно има такива, за които отзивите са предимно отрицателни, но при мен ефектът от прилагането им е добър.
Спряла съм се на комбинация от продукти, която при мен осигурява чисто лице, сравнително чисти и свити пори, без нито една пъпка и без кожата да лъщи.
Първото нещо е измиващия и ексфолииращ гел на Garnier от серията Pure - Deep pore cleaner. Провбала съм от същата серия и този, който е 3 в 1 и също ми харесва. След него обтривам лицето с памуче, напоено с лосиона от същата серия. Четох тук във форума оплаквания, че от тази комбинация на някои хора кожата им се лющи. При мен обаче действа перфектно.
Най-важен за моята кожа, обаче, е кремът. Спряла съм се на крем, който не сменям, защото всички опити за разнообразяване с други кремове в крайна сметка довеждаха до влошаване на кожата и поява на пъпки. Въпросният крем е Zeniac LP на LED (медицинска козметика). Сравнително добре ми действаше и Effaclar K на La Roche Posay, но предпочитам Zeniac LP.
Това е, дано да съм била полезна!  Peace

# 28
  • Мнения: 3 675
Наскоро във форума писах, че ми изгоря лицето от някой от продуктите, които ползвам, защото започна много да се бели, открих, че това май е гел за измиване на билка, понеже го използвам сутрин и вечер, явно ми е дошъл в повече.Казвате, че Гарниер 3 в 1 е добро? Трябва ми определено гел за измиване на лице, който да не изсушава кожата, защото го използвам сутрин и вечер, правя го, защото кожата много бързо ми се омазнява.В момента използвам серията с чаено дърво на Орифлейм и лицето ми се беше пооправило, докато не стана този сакатлък с Билката.Сега пак съм пъпчасала и се чудя какво да правя и как да ги премахвам тези пъпки! ooooh!

# 29
  • Мнения: 341
Наскоро във форума писах, че ми изгоря лицето от някой от продуктите, които ползвам, защото започна много да се бели, открих, че това май е гел за измиване на билка, понеже го използвам сутрин и вечер, явно ми е дошъл в повече.Казвате, че Гарниер 3 в 1 е добро? Трябва ми определено гел за измиване на лице, който да не изсушава кожата, защото го използвам сутрин и вечер, правя го, защото кожата много бързо ми се омазнява.В момента използвам серията с чаено дърво на Орифлейм и лицето ми се беше пооправило, докато не стана този сакатлък с Билката.Сега пак съм пъпчасала и се чудя какво да правя и как да ги премахвам тези пъпки! ooooh!

Какъв крем ползваш? При мен пъпките се появяват/изчезват главно заради неподходящ/подходящ крем, не толкова заради почистващите средства. Този Zeniac LP на LED, за който писах по-горе, както и Effaclar K на La Roche Posay имат кератолитично (излющващо) действие и намаляват ефекта на запълване на порите с мъртви клетки, които в комбинация с нечистотиите всъщност запушват порите и причиняват възпаленията. Като казвам "излющващо" не си представяй, че ти се обелва лицето! Става въпрос за микро-ексфолиация, която е деликатна и незабележима, не като ефекта, който описваш по-горе.   

Общи условия

Активация на акаунт