Рожден ден на детето ви и свекървата

  • 5 496
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
Виж, тази откровенна простотия от страна на свекърите не мога да я коментирам..., наистина Close

Мъжът ти как по дяволите реагира на това?

С мълчание. Confused И тъжен поглед.

Гадна снаха съм понеже не им позволявам да се месят в живота ми,не им мълча като сина им,откраднах го от тях и не правя както те пожелаят.Ами на всичкото отгоре настройвам сина и внучето им против тях да не ги виждат често.И си ми го казваха години наред това в очите.Еми как да ги заобичам ми кажи и да проявявам търпимост и благоприличие поне на празници. Sick

# 16
  • Мнения: 59
На последния рожден ден на малката си отидохме на село и занесохме тортата в майка ми.На другия ден тя духна свещичките разрязахме я и после отидохме в свекърва ми и и занесохме да я почерпим.Мале какви думи ми чуха ушите не е истина ви казвам.Идеше ми да си взема децата и обратно в майка.Но имайте предвид,че абсолютно всички други празници сме празнували със свекървата,а майка ми все беше сама.Тогава мъжа ми каза-отсега нататък на празници само ние четиримата у дома.Захарно петле разбирам те,че искаш да уважиш всички,но това просто е невъзможно-все ще има недоволни.Така че си направете рождения ден на детето както на вас ви харесва, а бабите винаги можеш да ги почерпиш.

# 17
  • Мнения: 32
Няма да е никак лесно,понеже точно тогава майка ми ще е при нас,помага ни за детето,понеже няма кой да го гледа.И пак ще се започне,ти без майка ли си,що не аз,а тя,що тя на рожден ден,а нас не,все каквото жена ти те скомандва.Ами вече и родители ми са им черни понеже аз съм им дъщеря. Tired

# 18
  • Мнения: 194
Добре де, като дойде у вас на празник как се държи?

# 19
  • Мнения: 22 436
Първи вариант - просто не я каниш, празнувате си само детски рожден ден и толкова. Никакви баби, родни и т.н.
Втори вариант - отиваш няколко дни преди това у тях, насмотаваш я едно хубаво и и заявяваш, че ако иска да присъства на рожденният ден да не е посмяла да прави физиономии, коментари или нещо друго. Стои, мълчи, гледа и се радва на детето.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 079
Ако съм на твое място ще купя една малка тортичка и ще изпратя с нея мъжа си и детето си при родителите му. През това време аз ще отида на фризьор, за да си оправя настроението и прическата. Flutter
След това ще празнувам с предварително поканените деца и с родителите им, ако дойдат.
За да не стане прекалено нагласено - бих помолила майка си по време на празнуването с децата да не е с нас, а да отиде да почерпи приятелки, например, за празника на внучето си. Тя ще ме разбере, като си кажа всичко на нея, както си е.

Съветвам те да не противопоставяш мъжа си на майка му и баща му. Обясни му ситуацията, така както ни я написа на нас - кратко и ясно!, а не го карай да се сеща сам защо не ходиш при родителите му. Просто му обясни всичко едно към едно - без заобикалки.  Бъди сигурна, че няма да се разсърди на решението ти да не ходиш при родителите му. Не отивай на празниците при тях, за да не си късаш нервите, а и те техните. Пускай го да отива сам там с детето ви, а през това време ти си почивай, отдавай се на себе си или на къщата си.

# 21
  • Мнения: 2 657
Миналата година,минахме без нея...Тази също така ще бъде,нито аз имам желание да я каня,нито пък моя мъж PeaceА тя пък,ако и е толкоз мило,може едно телефонче да врътне или пък ако пак нея заболи нещо/от 8 г е толкова болна,че само как е още жива/да се качи 2-етажа нагоре....Моята пропусна сватбата,прибирането ни от болницата,кръщенето,та хич не ми е запотрябвала на рд-то на детто ми,да ми разваля настроението и да му развали празника Peace

# 22
  • Мнения: 2 657

А не мислите ли, че тази свирепа свекърва е и баба на това дете?


''Баба'' Twisted Evil
Каня който считам за необходимо Peace

п.п.моят син има за БАБА,лелята на мъжа ми PeaceВероятно тя е заслужила детето да умира за нея,тя беше с него и на празници и по градинки и т.н.Много пъти съм казвала,че тя ми е свекърва Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 14:40 от Йо

# 23
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ами има няколко възможности, зависи от това, дали мъжът ти е готов да се противопостави на родителите си или не.

Ако не е готов:
1.
Ако съм на твое място ще купя една малка тортичка и ще изпратя с нея мъжа си и детето си при родителите му. През това време аз ще отида на фризьор, за да си оправя настроението и прическата. Flutter
След това ще празнувам с предварително поканените деца и с родителите им, ако дойдат.
За да не стане прекалено нагласено - бих помолила майка си по време на празнуването с децата да не е с нас, а да отиде да почерпи приятелки, например, за празника на внучето си. Тя ще ме разбере, като си кажа всичко на нея, както си е.

2. Ако рожд.ден е през седмицата, да се обади и да им каже, че тъй като вече се стъмва рано, няма да може да отиде същия ден, а ще дойдат събота или неделя, и толкова. Така вие ще си празнувате семейно празника.

Ако е готов... ами да ги реже. И да води детето, ако проявят желание да го видят. Насила хубост не става.

# 24
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
девойки,повярвайте ми да се дават съвети и да се  казват умни мисли е много лесно,ама горкото захарно петле,направо може да закиселее от тази ситуация,ако мъжът ти не застане твърдо на твоя страна, ще си остане "...борбата е безмилостно жестока,борбата както казват е епична..." и в тази битка  единствено ще  пострада здравето на захарното петле

# 25
  • Мнения: 4 292
Проблема не е между теб и свекърва ти, а между теб и мъжът ти. От там започни.  Wink

П.П. Моята свекърва пък хич и не се натиска да идва на рождения ден на синът ми. Празнувахме го в клуб само с деца и родителите им, тя тактично дойде със свекъра на следващия ден. Въпреки, че бяха  поканени.

# 26
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ами няма такива филми - който си преценя този каня, за какъвто и празник да става дума. Ама едната баба щяла да дойде, значи и другата - глупости. Кани се според заслуги и отношение, ако някой дойде и цял ден се цупи и прави фасони, знае къде е вратата, щом не му харесва.
Но тук, както са казали и другите, е мястото на мъжа да защити спокойствието на семейството си, а не да тича по фасоните на майка си  Close


А не мислите ли, че тази свирепа свекърва е и баба на това дете?


Хич не ми пука че е баба. Ако толкова държи да се прояви, ще се съобрази коя е домакиня, и коя е на гости. Като отиде на гости на приятелките си не пуфти и не прави забележки, нали? Айде малко по-конкретно да се сложат границите кой влиза в това семейство, и кой е роднина!

# 27
  • Мнения: 2 197
А защо просто не празнувате два дни? Единия за детето заедно с приятелите му и другия - за бабите? Аз лично никога не събирам на едно място три поколения. Събираме се ние с нашите приятели и децата. Ходим на заведение. Миналата година по този повод празнувахме два пъти - на самия рожден ден с приятелите и на следващия - с бабата и дядото (дъщеря ми има само един дядо и една баба).
По отношение на ходенето за всеки празник при свекърва ти трябва да си изясниш нещата с мъжа ти. Аз лично не бих се вдигнала на Великден, на Бъдни вечер или на Коледа на гости при когото и да било. Това са семейни празници, а вашето семейство се състои от трима души. Така че трябва да си заявиш нежеланието, а ако той се сърди можеш и да му обясниш причината за това.

# 28
  • Мнения: 473
Аз смятам, че на рождения ден на детето трябва да се канят само приятелчетата на детето и майките им. Бабите няма нужда да присъстват на този ден. Аз не каня нито свекървата, нито майка ми. Точно защото със свекървата изобщо не можем да се понасяме, така както вие с твоята. И те със свекъра много тежко приеха факта, че сина им се ожени и се махна от тях. Сякаш им откраднах несметното богатство. На всичкото отгоре имаха наглостта да ми кажат, че те си мислили че сина им ще си остане при тях. Да ама не. Аз го спасих. Grinning

# 29
  • Мнения: 18 542
Чакай, чакай, чакай!
Тя ще ти вика грозна, проста дрипла в очите и ти ще я каниш на празници?!? и ще се чувстваш неудобно от това че пуфти и се цупи?!?! а мъжът ти ще гледа тъжно и ще търпи подобно нещо?!?!  Shocked
Че с какво си им длъжна? Че мъжът ти, ако от собствените си родители не може да те защити що за мъж е?!? Аз съм потресена, прости, но подобно нещо не знам как търпиш.

Общи условия

Активация на акаунт