Дзифт-на нощ, мили деца!

  • 5 533
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Хич не е важно дали детето на определена възраст се интересува от подобни сцени. Важно е само, че представянето им в такова време е недопустимо и че непрофесионалистите отново не са си свършили работата, което си е пък нормално за тях- нали са си непрофесионалисти. Подобни прояви на нездрав разсъдък и откровена гавра с децата и възпитанието са чести, най- тъжното е когато се проявяват в националния ефир.
Моят син в ІІІ си чете субтитрите сам и определено се вълнува от елфи и хобити, но е запознат чудесно и със значението на секса и голите тела, да не говорим за последиците от пребиващи се по американските /най- често/ филми поредни идиоти. Не мисля, че нормален човек би насърчил интереса му в тези области давайки подобни сцени по телевизията. То затова и у нас ТВ рядко се пуска. 

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Защото, както за почти всичко, няма кой да ги удари през ръцета. Преди години се опитах да "сезирам" по някакъв начин въпросния медиен съвет (или както му беше името) заради пускането на реклами на еротико-сексуални услуги по Евроком по всяко време на денонощието, включително през рекламите на детския блок. И се оказа, че нищо не мога да направя, защото не работели по сигнали на граждани, а и не можели да се "самосезират".

# 17
  • Мнения: 620
Кой ти мисли за деца в телевизиите:), това е последната им грижа. Те гледат да печелят пари и рейтинг.
Дъщеря ми съм я кърмила само три месеца - защото една прекрасна вечер точно по новините в 8 часа без никакво предупреждение пуснаха кадри как един чеченец отрязва с нож глава на руско момченце, което жално пищеше "мама". Дотук бях с кърмата. Секна. 

Преди няколко дни ми направи впечатление, че по  нова ТВ  в НОВИНИТЕ новинарите около половин час рекламираха БигБрадър, а след това в спортните новини буквално 15 секунди - едно изречение- отделиха за това да кажат, че български пилот спечели първо място на рали в Италия, на което рали НИКОГА досега не е печелил чужденец. 

# 18
  • Мнения: 2 282
Хич не е важно дали детето на определена възраст се интересува от подобни сцени.
Права си, просто правех съпоставка с мнения по-горе, според които децата на определена възраст не се интересуват/влияят от това какво става на екрана.

# 19
  • Мнения: 24 467
Разбрах, аз на другото се ядосвам. Пък и не можеш да знаеш във всеки един момент точно твоето дете кога ще "узрее". Следва да се спазват обаче правилата.

# 20
  • Мнения: 4 392
Най-вероятно и твоете дете е игнорирало рекламата, в очакване на неговото си предаване.

Aaa, нищо подобно.  Stop Мозъкът регистрира ВСИЧКО, дори и да няма спомен за това. Иначе нямаше да пускам теми тук. Тя рекламата точно на това разчита, именно на подсъзнателните внушения.
Точно това поражда насилието или толерантността към насилие в по- късна възраст. Доказани факти са това.

И се оказа, че нищо не мога да направя, защото не работели по сигнали на граждани, а и не можели да се "самосезират".

Ами..какво да кажа: Пълни нещастници са! #2gunfire

Чудех се, дали да си разбивам за пореден път главата в стената или просто да кажа на детето, че "Луната "няма да идва повече. Май второто ще направя. А книжки така или иначе четем всеки ден по няколко, и други филмчета и пускам, та няма хич да ми липсват смотаните им филмчета за "Лека нощ". И без друго имам усещане, че си ги мислят от ...  Sick  Whistling

# 21
  • Мнения: 2 309
...   Бях подала жалба в най-горещите дни на лятото. Отговор не съм получила. Току-що говорих с дежурния редактор и го вбесих. ...

ОП, къде подаде жалбата? И друго да питам - помниш ли с кой точно дежурен редактор говори?
За пускането в ефир на кратките форми, каквато е бил този анонс, отговаря дежурния програмен редактор. Всички кратки форми се спускат по задание от отдел Автореклама, с писмо, което определя н-на брой излъчвания в денонощието. Дежурният редактор преценява къде в прграмната схема да го разположи, така че да му свърши и на него работа, а именно, за да запълни и изравни време до новините в 8 /за да започнат точно на секундата/. Много често точно преди Лека нощ деца има най-големи дупки във времето. По  принцип се оставя на живите предавания от вечерта  повече времетраене в случай, че се олеят. Но ако те свършат навреме се получава дупка, която се запълва точно с такива кратки форми. Те пристигат със съпътстващ ги документ, в който би трябвало да е описано съдържанието на анонса. Дежурният редактор не го гледа реално, нито му  е работа, нито има време за това. Той е там, за да изравнява времето и излъчва по документи.

Добронамереният ми съвет е, ако ще се пише жалба за анонси от този тип, да се адресират не само до Програмен директор, но и до Отдел Автореклама. Именно там трябва все някой да гледа внимателно и да вписва в съпътстващия документ, че този анонс не става за излъчване преди еди колко си часа.

Много неприятна случка. Дано детенцето да не се е впечатлило.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 765
Тоя анонс (видях линка) не мисля, че е много кратък.
Не се учудвам на рекламните блокове по телевизията.
Добре, че Дияна отдавна не гледа Лека нощ.

# 23
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Да, това е ужасна практика. А да не говорим за някои детски предавания пълни с думички от сорта на идиот, кретен, изрод...  Tired
мдаааа,и аз се чудя защо дъщеря ми онзиден изтърси."#Гати бе идиот" #Crazy #Crazy.У нас не е практика да се използват такива думи
Според мен за рекламите трябва да има цензура,защото именно тях  децата ги гледат като хипнотизирани.както вече казах в една друга тема,телевизиите се изхранват от насилие,драми,секс и катастрофи,другото не е вървежно.Аз затова избягвам и новини да гледам.Или трябва да ограничаваме децата да не гледат ТВ или явно да свикваме,че рано ще се сблъскат с простотията. ooooh!

# 24
  • Мнения: 130
Мммм да, ние вече не гледаме ТВ! Това е изхода!

# 25
  • Мнения: 4 392
Много неприятна случка. Дано детенцето да не се е впечатлило.

Не става дума само за моето детенце..Ако беше така, щях да хвърля телевизора, без да пускам тема.
Нека на всички стане ясно, че в нашата държава на никого не му пука за нас, за децата ни....Народът е използван и манипулиран!!

В неделя ..не видях по кой канал newsm78, в 20.30 (!!) даваха филм, в който османлия ли,  не знам какъв... беше опрял нож до гърлото на друг. Shocked

Ние бяхме дотук с ТВ! Да си гледат работата! Тъпаци! #2gunfire

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Малко прекалявате. Едно време не са гледали как се опира нож до гърлото на кино, а в действителност. По време на Средновековието, че и само допреди 150 години смъртните присъди са били публични и са се гледали от всякакви възрасти хора.
Това с опирането на ножа до шията за мен е на същата плоскост като сюжетите по сапунките - изнасилвания, секс и т.н. Но сапунките се радват на всеобщо внимание и много често децата гледат заедно с майките и бабите си.

 Не виждам смисъл от изхвърлянето на телевизора, а само от избор на подходящи програми.  Ако стигна до извода, че нещо не е подходящо за децата или за мен просто сменям канала или изключвам телевизора и толкова.

# 27
  • Мнения: 9 814
Въпрос на личен избор е дали ще гледаш или не телевизия.
Никой не те задължава да го правиш.

# 28
  • Мнения: 2 821
То и в приказките има насилие. Какво? Да спрем да ги четем на децата ли Wink

# 29
  • Мнения: 4 555
Яд ме е само, че очебийно детски филм като "Власелинът на пръстените" се излъчва в неподходящо за деца време, а и на всичкото отгоре е със субтитри. Сигурна съм, че като се научат да четат субтитрите на филмите, децата ми вече едва ли ще се интересуват от хобити и елфи.
Да, хобитите и елфите са само за деца, които не могат да четат. Ако си достатъчно интелигентен да знаеш азбуката, никога не би се заинтересувал от нито една тема, засегната в това очебийно детско произведение. Ние поради тази причина направихме цял университет за толкинистика, за да се съберем с други плиткомозъчни неграмотници на ниво предучилищна възраст и да си правим разработки на подобни детински теми, като например сравнителна лингвистика на синдарин и куеня... опа, казах нещо за над предучилищна възраст  Stop

Извинявам се за офтопика, но не можах да се сдържа  Embarassed

По темата мисля, че е недопустимо да не се съобразява кога какво се показва, но много повече ме притеснява, когато самите родители не се интересуват какво гледат децата им или още по-зле - смятат, че е хубаво децата да гледат всякакви сцени с насилие от най-ранна възраст и нарочно им ги пускат, гордеейки се със себе си, защото... днешните деца не били като едно време Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт