Майки vs. Пенсионери

  • 5 194
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
Вярно е, че е по-добре да им се дадат тези пари отгоре, но в същото време на тези хора ще им останат прекрасни спомени. Понякога, може би, това е по-важно.

Не ми се иска да вярвам, че има млади майки, които мислят по този начин.....
и на мен не ми се иска, но има, и още как.
смешно и грозно е да гледате в копанката на пенсионерите.
имате си мъже, в работоспособна възраст сте, до тези пари ли допряхте? 18 лв. е половин пакет памперси. който е решил да има дете в БГ би следвало да си е направил сметка как точно ще го гледа. като не ви стигат парите, работете повече. сменете си работата. сменете си мъжете. аман...
няма как да им ги раздадат тези пари, защото са малко. а ще трябва да дадат на всички. какво, по 5 стотинки добавка ли да им сложат?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Независимо дали на пенсионери или на майки, но тези пари трябва да покрият липсите на неща от първа необходимост при социално слабите. И то главно при пенсионерите - те имат нужда от пари за лекарства, за отопление, за храна.
Майките са млади хора - те биха могли да работят и да подпомогнат семейния бюджет, вместо да разчитат на прословутите 18 лева детски надбавки.
Но един стар и болен пенсионер не може да работи, за да запълни дупките в доходите си - те са винаги постоянни /една пенсия/.


Това е и моето мнение. Децата ви получават много повече от пенсионерите. 18 лева не би трябвало да ви стигат за нищо, те са добавка.
Много се извинявам, ама мойто дете не е получило нито стотинка от държавата /с изключение на еднократната сума при раждане/, продължава и да не получава. Да, не разчитам на държавата, никога не съм разчитала, но винаги коректно си внасям данъците и квото там ми искат. И именно заради ОГРОМНАТА добавка от 25 лева ще се раждат по-малко български деца и младите хора няма да раждат в България, а в чужбина, и там ще си останат. Защото аз лично се чувствам чужденец в собствената си държава. Държавата не ми е помогнала нито стотинка за каквото и да е. Не съм и искала да ми помага, ще се справяме сами. Честно казано толкова съм обезверена, че ми е все едно и къде отиват парлите от МОИТЕ ДАНЪЦИ. Имам ли възможност да замина в чужбина - ще го направя и окото ми няма да мигне дори.
А тези пари за пенсионерите - ако се разпределят парите за тази почивка на всеки пенсионер ще се получи едно увеличение от 6 ст. на човек. В случая нито вълкът е сит, нито агнето е цяло - нито всички са на почивка, нито пък някой има увеличение на пенсията. Най-добре беше тези пари да се използват за здравните заведения или пък за болни деца, които имат нужда от лечение в чужбина. Направо не  ми се говори  ooooh!

# 17
  • Мнения: 3 621
И аз мисля, че трябва да им се дадат като увеличение на пенсията. И не, не мисля, че споменът е по-добрия вариант, все пак каква е файдата от него, след като стоят на студено и са гладни?
Правилно е всички пенсионери, да получат нещо, на почивка обаче няма как да заминат всички пенсионери. Така че по-добре да се потърси друг вариант

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Споделям мнението на RadostinaHZ.
И майките и пенсионерите сме на един хал и най-удобно е за управляващите да ни държат неприкъснато настроени едни срещу други.
Съвсем отделен въпрос е колко е безумно да се разпределя бюджетния излишък за луксозна почивка на по малко от 1% от пенсионерите.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 603
Заглавието е дразнещо и доста грозно.
Не мисля, че има нужда от това постоянно протвопоставяне м/у хората. 
Но пък мисля, че трябва да си по-добре информирана, професията ти го изисква.

Безумно е да има родители, които смятат, че държавата трябва да им осигурява средства, за да си гледат децата. 
Също толкова безумна е и идеята с дъждовното море на пенсионерите.

# 20
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Ха,чудя се в коя от двете теми да пиша.

 Да помогне някой,който чете редовно вестници.Ще потърся утре броя на 24чАса от миналата седмица.
 Бюджетният излишък не отива само и единствено за пенсионерите.
 Парите са разпределени.Това,което помня- сума за Фонда за лечение на деца, сума за пожарни коли, сума за инвитро оплождания, сума за МВР...
 

# 21
  • Мнения: 2 821
  Парите са разпределени.Това,което помня- сума за Фонда за лечение на деца, сума за пожарни коли, сума за инвентар оплождания, сума за МВР...
 

Неее, не си разбрала. Ние тук ги разпределяме...  ooooh! то това беше в съседната тема...обърках се Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 888
На мен ми се струва абсурдно и смешно да изпращат горките хорица на море през септември,когато температурата е 12%. Гледах ги вчера с зимните палта . Според мен тук пак се крадат пари и затова не казват, колко аджеба точно струва един ваучер за морето.

# 23
  • Мнения: 2 563
Тук има графика. Също според Капитал екскурзии за пенсионери въобще няма да има.

http://www.capital.bg/shimg/oo_552427.jpg

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 375
Ако усетя, че предаването На М. Цветков и за секунда противопостави майки на пенсионери, сменям канала. Ще се обадя и на баба ми да го направи....

# 25
  • Мнения: 3 880
Вярно е, че е по-добре да им се дадат тези пари отгоре, но в същото време на тези хора ще им останат прекрасни спомени.
Е то хубаво да има спомени, но да има за всички, а ти нали се сещаш, че няма как всички пенсионери да отидат на почивка. Баба ми е на 84, насила да я карат пак няма да тръгне по почивки, но ако й дадат 5лв може по-ползотворно да ги намести, отколкото кухите лейки, стигнали до това решение. И какво излиза- за една шепа народ ще има спомени, а останалите ще лапат мухите Confused По-кухо решение за харчене на "излишни" пари не бях чувала до сега ooooh! Направо започвам да се чудя наистина ли управляващите нямат капка нормален разсъдък в главите си. Дрогират ли се, пушат ли нещо, не знам, но за пореден път доказват, че не разсъждават като нормални хора Close

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Безумно е да има родители, които смятат, че държавата трябва да им осигурява средства, за да си гледат децата. 
На теб 25 лв. достатъчно ли са ти да гледаш дете? Едва ли някой би разчитал на детските /независимо от размера им/ да отгледа дете.

# 27
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
  Парите са разпределени.Това,което помня- сума за Фонда за лечение на деца, сума за пожарни коли, сума за инвентар оплождания, сума за МВР...
 

Неее, не си разбрала. Ние тук ги разпределяме...  ooooh! то това беше в съседната тема...обърках се Crazy

  Joy
 Мислех да бойкотирам двете теми, ама взе да става забавно.

 
Тук има графика. Също според Капитал екскурзии за пенсионери въобще няма да има.

http://www.capital.bg/shimg/oo_552427.jpg
Дано авторката попрочете Peace

 

# 28
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
Безумно е да има родители, които смятат, че държавата трябва да им осигурява средства, за да си гледат децата. 
На теб 25 лв. достатъчно ли са ти да гледаш дете? Едва ли някой би разчитал на детските /независимо от размера им/ да отгледа дете.
а на пенсионерите дали са има достатъчни 150, за да преживяват?  я си направи сметка - ток, вода, лекарства, храна (друго не слагам, излишно е) със 150 лв. на месец?
детските, както и пенсиите, са мизерни. и до утре да джафкаме по форумите - файда няма.

# 29
  • Мнения: 2 556
Дори когато съм знаела, че ми се полагат помощи за децата, не съм си и помисляла да наизвадя 101 документа, за да се докажа пред държавата, че съм достойна да взимам 50 лева примерно.

Много ми е гадно обаче, че се подиграват с възрастните хора. Но както се казва Господ вижда всичко и всичко в този живот се връща някой ден.

Общи условия

Активация на акаунт