Бюджетен излишък - социални помощи

  • 2 716
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 397
 За новите детски градини, защото касаят почти всички.
 Нередовните платци не са привилигеровани с нещо, за да се дава на тях- тогава и редовните ще станат нередовни.
 В домовете за сираци помощите не се усвояват от сираците.
 А морето за пенсионерите е нещо като:" На гол тумбак-чифте пищови."
 Добра опция би било за скъпоструващи лекарства, операции или лечение в чужбина, въпреки че там пак ще направят някоя далавера. #Cussing out

# 16
  • Мнения: 2 821
...Не е ли непочтено да си правиш предаванията във форума?  Thinking
Това е и моят въпрос?
И след компромиса, да оставим набирателната ви тема жива, на колко още подобни теми трябва да се насладим, за да се усетите?

Извинявай тати, че ти преча, но не те задължавам да взимаш участие. Другото е, че вече имаме официално позволение от друг администратор да агитираме хора от форума за теми и участия, защото това е формата на предаването ни, интересуваме се от мнението на хората и от темите, които ги вълнуват. Ако не проявяваш интерес, моля те просто не коментирай. Всичко хубаво.

хаха Joy

Освен за всичко друго, май трябва да се информираш първо кой кой е във форум БГ-Мама....

# 17
  • Мнения: 1 941
А, от кое предаване е въпросната госпожа? Няма никакво значение кой къде иска да отиде излишъка. Просто вече е разпределен, а решението не зависи от гражданите и те нямат думата. Конец...

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Извинявай тати, че ти преча, но не те задължавам да взимаш участие. Другото е, че вече имаме официално позволение от друг администратор да агитираме хора от форума за теми и участия....
Подред:
Този "тати" е някой друг. Елементарното уважение към потребителите като цяло, изисква да сте коректни поне към прякорите им. Официално разрешение да АГИТИРАТЕ във форума не сте имали, нямате и няма да имате. Договорката бе за определено предаване и определена тема след предварително запитване и нито съдържаше думичката "агитирам", нито включваше серия от теми. Освен това случката е преди доста време. Нямам спомени и името на форума да бе споменато в предаването.
Никъде не прочетох и сега как възнамерявате да отразите резултатите от пуснатите теми тук.
Като Слави: "Едни хора в един форум" или показателно безмъвно, но пък прецизно в детайлите като "Часът на мама"?
Уважавано предаване и адекватен журналист, би следвало да отдаде дължимото уважение към общността от която черпи информация (или вдъхновение) и най-малкото да не прекалява с предоставената му възможност.
Няма да коментирам тона, който държите, нито насоките, за поведение във форума с които ме дарихте. Човек винаги може да се изложи.
Само за информация ще спомена, че ако имах фундаментален проблем с вас или темите ви, отдавна щях да съм го решил еднозначно.
Не ми дължите отговор.
Успех!

# 19
  • Мнения: 6 323
Извинявай тати, че ти преча, но не те задължавам да взимаш участие. Другото е, че вече имаме официално позволение от друг администратор да агитираме хора от форума за теми и участия, защото това е формата на предаването ни, интересуваме се от мнението на хората и от темите, които ги вълнуват. Ако не проявяваш интерес, моля те просто не коментирай. Всичко хубаво.

За да мога да отгворя в рамките на добрия тон, ще отдам горенаписаното на някакво недоглеждане, недоразумение или объркване.

Тъй като собствениците/администратори на БГ-Мамма сме двама - аз, Марина Кузманова - Мамма и съпругът ми - Юлиан Кузманов с профил във форумите Tatti, то трябва да приема, че аз съм дала позволение.
Неприятното е, че аз не си спомням подобно нещо.
Преди доста време разговарях с човек от екипа на Милен Цветков и тогава ставаше въпрос за конкретно предаване, за което се търсиха участници. Тогава - да, съгласих се да бъде публикувана тема за даденото предаване.

Не си спомням обаче да имаме официална договорка за партньорство за провеждане на проучвания на общественото мнение, срещу каквото не бих имала нищо против, стига разбира се партьорството да е уточнено ясно и съответно - равнопоставено, както и разбира се потребителите да бъдат официално уведомени с каква цел ще се използват дадените от тях мнения.

За съжаление горчивият ни опит показва, че доста предавания ползват аудиторията и темите ни за изготвяне на различни издания с дадена тематика, но след това "удобно" изпадат в амнезия от къде е придобита тази информация и обикновено (ако въобще се спомене нещо) то изведнъж ставаме безименни и безлични: "В Интернет се говори...", "В някои форуми пише..." и т.н., което е изключително неприятно и определено не считам за редно.

Както вече споменах и по-горе, нямаме нищо против да съдействаме за дадено предаване или да бъдем официални партньори, но определено държа това да е регламентирано.


П.П. Tatti ме е изпреварил и се извинявам, че донякъде се дублират мненията ни.

# 20
  • Мнения: 516
Начкова? Нещо във ваша защита? Thinking

# 21
  • Мнения: 274
Много интересна тема! И е точно на мястото си. Бакшишите и мамите са хората, които най-добре знаят как да се оправи България и в частност - как да се изхарчи бюджетния излишък.


# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Сели, авторката вече противопостави майки и пенсионери. Иска да доведе до край темата Confused

Друг е въпроса, че нито участва, нито чете форума и прави глупави и самонадеяни изказвания...

# 23
  • Мнения: 4 300
Пропускате пенсионерите, те по принцип са сведущи по всички въпроси. Но е нормално да не го знае Сели, сигурно не следи Тв изявите на Сава Гърбузанов ( дано да му пиша правилно името) по сутрешните блокове Mr. Green
Бакшишите и мамите са хората, които най-добре знаят как да се оправи България и в частност - как да се изхарчи бюджетния излишък.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 23:28 от Рокси

# 24
  • Мнения: 1 062
Мда, сега вече ми стана интересно, къде ли го намери тоя друг администратор, дето ти е дал разрешение да агитираш? И аз питам:
Начкова? Нещо във ваша защита? Thinking
Между другото, анкетата е поставена много тъпо.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 783
Сели, каска приготвили си? Сега ще те емнат мамите по законите на честта.

# 26
  • Мнения: 6 323
Начкова? Нещо във ваша защита? Thinking

Няма нужда от излишна конфронтация!

Аз лично уважавам предаването, нямам абсолютно нищо против него и г-н Цветков и честно казано се учудвам, че се стигна до такъв "сблъсък", тъй като винаги съм смятала, че са коректни и че са едно от малкото предавания, на които може да се разчита (правили са не едно и две предавания, посветени на майки и деца в нужда) и че в екипа работят интелигентни хора.

Бих могла евентуално да допусна и че може да се дължи на недоразумение това, че когато сме разговаряли по телефона (поне преди 6 месеца е било това) аз съм имала предвид конкретното предаване, за което се обадиха да ме попитат, а те са имали предвид постоянно ползване на форумите за набиране на участници.
Също така, както е видно, сме допускали и други подобни теми - покани за участие в предаването, тъй като се е касаело за предавания, които засягат проблеми, свързани с майките и децата. Дори и този път щеше да е сравнително ок и надали щяхме да реагираме, ако беше останала само едната тема, ако не се беше прекалило и не се беше стигнало до там, различни потребители да ни алармират и да негодуват срещу този тип използване на форумите и мненията им.
Винаги сме били открити за съвместно сътрудничество и партньорство, но и винаги сме се борили против това да ни използват и експлоатират - форумите като цяло и потребителите и мненията им в частност.

Това, което най-вече не можах да приема обаче е това, че се държа такъв тон на администратор-собственик на форума. Смятам, че интелигентни хора могат да комуникират и да разрешават проблемите, ако са възникнали такива, но не и чрез средства от рода "като не ти изнася се изнасяй" (особено като реплика от гост към домакин!).

Единствен аналогичен пример, който ми хрумва е, ако съм гост на предаването и започна да призовавам зрителите да се регистрират във форумите ни и освен това започна да говоря нещо, което въобще не е по темата, нещо, което не е редно, нещо, което е против принципите на предаването и възгледите му, как ли ще реагира г-н Цветков, ако след направена от него забележка му кажа да си гледа работата и че ще си говоря каквото си искам, нищо, че предаването е негово и че ако на него не му харесва и изнася, може и да не гледа предаването и да не участва в него?

Наистина обаче няма смисъл да продължаваме по този начин.

Както вече споменах, досега съм смятала, че предаването е добро и в него работят разумни и интелигентни хора и съм сигурна, че можем да говорим нормално.

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 01:45 от BG-Mamma

# 27
  • София
  • Мнения: 932
Да си дам мнението и тук  Peace
От възможните отговори в анкетата, гласувах за:Увеличаване броя на детските градини в София, не че домовете нямат нужда от пари, но там се правят и дарения все пак, друг е въпросът колко от даренията стигат до децата, надявам се всички но сме чували всякакви коментари, лично аз съм давала и ще продължавам да давам много за домовете за деца, не пари а материални неща.Но детски градини наистина няма и това е много голям проблем за много родители живеещи, работещи  и отглеждащи децата си в София.

П.С.
Лично аз одобрявам инициативата на предаването, на МЦ, не защото съм им заклет фен, а защото са интересни, засягат всякакви теми и ми допада, че се интересуват от мненията на хората дори и по форумите, защото точно по форумите голяма част от обществото изказва своето мнение по даден въпрос, каквото и да е то, важното е да имаш и да го изразиш и да има кой да те чуе.
Браво на такива предавания като това на "Часът На Милен Цветков", че си правят труда да те чуят, пък било то и заради рейтинг. Иначе у дома всеки може да си се оплаква и да ругае колкото си иска сам и после по старо му.
Sorry за спама

# 28
  • Мнения: 516
Много интересна тема! И е точно на мястото си. Бакшишите и мамите са хората, които най-добре знаят как да се оправи България и в частност - как да се изхарчи бюджетния излишък.



Да не споменаваме, кого цитираха вестниците като източник от форума за фалита на "онази" банка.  Laughing

# 29
  • Мнения: 5 940
Не виждам какво лошо има в това да се проучи общественото мнение преди да направиш предаване по дадена тема. Не разбрах в каква посока се тълкува темата - с цел агитиране някой да гледа Милен Цветков или просто се възприема като неприятно журналист да задава въпроси във форума? Според мен предаването на Цветков си има достатъчно аудитория и няма нужда от реклама.
Ние вечно сме недоволни -и като не ни питат, и като ни питат.
Че анкетата има ограничени опции, има, но поне е опит за диалог. Очевидно отказан от едната страна.
По темата - за увеличаване на детските градини.

Общи условия

Активация на акаунт