Мазане с мас или козметика?

  • 22 881
  • 340
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
и нас така ни съветваха но аз си помислих че при тоз огромен избор на бебешка козметика ... и бях против детето ми да мерише на свиненце Grinning по съвет на др. майки взехме "джонсан" на 3тия ден тялото му беше като .... цялия беше на огромни червени петна,нямаше чисто място почти.педито дойде и като го видя каза "само МАС ,а това си го приберете за по нататък" след време като сам говори с мами освен мас и нивеа с...(?) мляко май всичко друго е неподходящо за новородени.
леко раждане и едно красиво бвбче.успех
Те тези са намерили коя марка да ти препоръчат ooooh! Аз не познавам някой (камо ли бебе) да не се е изринал от Джонсън. Самата аз вклЮчително Rolling Eyes
А за свинската мас - не бих си помислила да си намажа детето с такова нещо. Прави са майките, дето са писали по-горе, има предостатъчно голям избор на хубава бебешка козметика. Не виждам логиката да се връщаме във времето на баби и прабаби. Понеже съм убедена, че дори на майка ми не й е хрумвало да ме маже с мас!!

# 16
  • Мнения: 1 488
козметиката, макар и бебешка не се препоръчва за новородено
мийте само с вода през първите няколко седмици
лично аз мия само косичката с бебешки шампоан и то 1-2 пъти в седмицата и капвам по няколко капки зехтин във водата с която я къпя,по препоръка на акушерката ми. не използвам нищо друго. бебето не се нуждае от козметика от първия ден, то не е свикнало на химиите в нея!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 296
Преди години наистина са мажели с мас, но тогава не е имало бебешка козметика.
В 21 век, при това изобилие от марки и мазила, ми се струва много първобитно мазането с мас.
Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 524
Преварен на водна баня зехтин.  newsm78 само ракийката ми липсваше........

Бебешка козметика, ами то си е чиста химия - бях накупила, Мустела, Себа Мед, Клоран - бебка се изриваше и ставаше на петна. Зехтинът и действаше страхотно. Вече сме на годинка и ползвам купената козметика - нямаме проблеми сега.

Свинската мас не бих я ползвала, просто защото много загрява, бебетат не могат да регулират сами температурата си и можеш да го загрееш прекалено. На времето е нямало парно, живеели са при по тежки условия и свинската мас е била чудно средство за затопляне и поддържане на топлината.  Свинска мас бих ползвала само при настинка , но след препоръка на педиатърката.

# 19
  • Мнения: 378
Ползвала съм само бебешка козметика. От миризма на мас или олио ми се повдига. Не мога да си представя бебето ми да мирише на салата или на говеждо печено.
Направо повръщам от такива миризми,и мен ме съветваха да я мажа,но си ползвах бебешко олио.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 121
Никога не съм ползвала за бебето си мас, сол, яйца, олио, зехтин,  орехова шума и квото там друго подобно се сетиш....

Не си готвя бебето, не си правя експерименти с него.

Има си козметики за целта.

# 21
  • Мнения: 4 434
не съм използвала мас

# 22
  • Мнения: 438
Маста по принцип алергизира - не е задължително да се случи, но според мен не си струва риска baby_neutral

# 23
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Ама защо ще мъчиш бебето и себе си с тази мас  newsm78 Има такова разнообразие от бебешка козметика.Ако искаш нещо по натурално,ползвай преварен зехтин.

# 24
  • Мнения: 2 132
Вземи си козметика или с преварен зехтин. В маста отиват най-големите токсини..

# 25
  • Мнения: 6 713
Зехтин или бадемово олио е за предпочитане Simple Smile

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Преди знам,че са мазали всички бебета с мас,но вече не е така-от самото начало ползваме бебечка козметика Peace

# 27
  • Мнения: 518
Ами едно време когато ние сме били деца са ни мазали с мас. И мене мама ме е мазала, но аз не бих мазала моето бебе с мас и не съм я мазала. Ползвах олиото на Хипп, а сега мажа с Бюбхен.

# 28
  • Мнения: 2 334
Не мога да си представя да изкъпя бебето и после да го наклепам с мас, зехтин и т.н. За какво тогава съм го къпала?  Ползвала съм бебешка козметика, но качествена- Себамед, Бюбхен,има и други, но с тях нямам опит. Вярно, че е по-скъпо, но пък бебто е малко като размери и едно шише стига за дълго време. Аз като бебе съм имала алрегия към мас.

И аз съм на същото мнение Peace

# 29
  • Мнения: 922
С първото ползвах Бюбхен от раждането до скоро. Сега ползваме и Веледа и Бюбхен. Баткото е много бял и с много нежна кожа. Когато беше на 4-5 месеца кожичката му се излющи и тогава го мазах с мас. За 3-4 дни кожичката му се изхрани. Трябва мастта да бъде прясна, чиста, измива се седем пъти и се преварява.
За бебето ползвам Веледа. 

Общи условия

Активация на акаунт