Мазане с мас или козметика?

  • 22 891
  • 340
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 658
С нито едно от двете. Не виждам zащо ми е да клепам детето си с каквото и да било, при положение, че няма кожни проблеми, които да иzискват лечение или пък дори и суха кожа. Кожата на повечето бебенца е просто перфектна. Ако някой може да ми обясни zащо тогава се мажат...
С мас обаче не бих. А пък от друга страна, според мен вече наистина няма коzметика, която да не е пълна с гадости. Така че то почти не остана..
Иначе като родих питах с какво да мажа бебето, нали сме си научени да мажем, неzнайно zащо. Отговорът беше "с нищо". Но ако пък толкова искам да не е с бебешка или каквато и да било коzметика, да си купя чисто масло от някоя мандра и с него да мажа по съвсем мъничко. Та това може би бих направила, ако мажех иzобщо..

# 331
  • Мнения: 61
Има разлика в това което оставят след себе си. Аз лично предпочитам да няма изгорели газове, а чист въздух.

 Дигам ръце - петнайсет физика и химии има и още двайсет математики. Само да знаеш, че това с колелото не е вярно.

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 00:39 от Иники

# 332
  • Мнения: 39
 Ами като се позамисля newsm78 маи на времето бабите ни са мазали децата си с мас ама са гледали и прасенца в дворовете си. Все пак сме 21 век и има доста голям избор с какво да мажем или не децата си!

# 333
  • Мнения: 240
Мажа  я само и от самото начало с козметика- ползвам серията на Мустела. За мазането с мас чух от интервюта ( май Часът на мама, но може и да греша), че е дори вредно за бебето. Разбира се не мога да съм сигурна, но лично аз не бих използвала мас още повече при наличието на толково козметика. Успех  Peace

# 334
  • Мнения: 142
Има разлика в това което оставят след себе си. Аз лично предпочитам да няма изгорели газове, а чист въздух.

 Дигам ръце - петнайсет физика и химии има и още двайсет математики. Само да знаеш, че това с колелото не е вярно.
Нещо не можах да ти схвана логиката.


Мажа  я само и от самото начало с козметика- ползвам серията на Мустела. За мазането с мас чух от интервюта ( май Часът на мама, но може и да греша), че е дори вредно за бебето. Разбира се не мога да съм сигурна, но лично аз не бих използвала мас още повече при наличието на толково козметика. Успех  Peace
И пак тая Мустела.  ooooh! Не е хубава, нито качествена козметика. Само е скъпа, а на всичкото отгоре съдържа парабени, които със сигурност са вредни за бебето. Себамед е по-добра, ако изобщо мажете детето с нещо.

# 335
  • Мнения: 96
Понеже е зимно бебе мажех с мас само докато се затопли времето,след това с бебешко олио,но и то ми се видя мазно и вече мажа само с мляко.

# 336
  • Мнения: 998
Ползвах за кратко Джонсън олио ,но и на мен ми се видя прекалено мазно и смених с
тоалетно мляко.Главно Бюбхен съм взимала ,но има и на Нивеа хубави млека.
Сега не държа толкова на марка.

# 337
  • Мнения: 27 524
И пак тая Мустела.  ooooh! Не е хубава, нито качествена козметика. 

Силно казано  Wink

# 338
  • Мнения: 1 199
И пак тая Мустела.  ooooh! Не е хубава, нито качествена козметика. 

Силно казано  Wink

Никак не е силно казано. За справка - този сайт:
http://www.cosmeticdatabase.com/browse.php?maincat=babycare
Избирате бебешки продукт и получавате класацията на различните марки за този продукт по степен на вредност (канцерогенност и т.н.) Ако класацията започва от най-безопасните и искате да стигнете до най-опасните по-бързо, кликнете на Score, след което на триъгълничето което се появява. Можете да видите класациите на няколко продукта и вижте къде се намира Мустела.

За моето бебе - само натупални масла когато изобщо съм го мазала (рядко). Зехтинчето си е класика, аз не преварявам.

# 339
  • Мнения: 23
Ползвала съм и маз,а също и на "джонсън" продуктите,доволна съм и от двете неща. Peace

# 340
  • Мнения: 140
Мажех я с олио след баня, в тея жеги с тоалетно мляко или кремче Flutter
Не съм и помисляла да я мажа с мас. Толкова ще се облажи кожата на детето и дрехите му... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт