Мазане с мас или козметика?

  • 22 903
  • 340
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 574
Определено съм за мазане с бебешка козметика. Има много хубава и качествена козметика. Аз използвам на Бюбхен и съм много доволна и бебо миришка на хубаво .Но все пак всеки сам си решава.

# 286
  • Мнения: 3 550
С козметика. В маста се задържат много боклуци от храната, която са приемали животните.

# 287
  • Мнения: 23 271
С козметика съм мазала.Маста загрява много и не мисля,че е добър вариант.Като алтернатива бих ползвала зехтин.

# 288
  • Мнения: 2 448
Едно въпросче мами Simple Smile
А Вие защо не си мажете лицата с мас или зехтин, а ползвате хубва козметика?

А и не мисля, че е добре бебето да мирише на свинче, колкото и да е чиста все пак си е мас и си има миризма.

Лицето на бебето не съм мазала с мас, тялото обаче да. В началото, зимно бебе беше.
И да ти отговоря на въпросчето и аз съм се мазала с мас, когато са ми се напуквали ръцете и краката от студ.И само тя ми е помагала. Чиста преварена, от село, животно гледано без лекарства.
Зехтина е добро също. Нямала съм, не съм ползвала, но съм определено за. Особено първите месеци, отколкото козметика пълна с изкуствени боклуци.

# 289
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Това с маста много гнусно звучи. Виждала съм дрешки на бебета дето ги мажат с мас...  ooooh! ,направо почернели. Никога не съм ползвала такова нещо. Боди лосион - кожата има нужда от хидратиране, а не от омазняване.

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ползвам Бюбхен и за сега съм много доволна.Не съм ползвала нито мас нито козметика .Наскоро разбрах , че зехтина бил  вреден за рахита

# 291
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Това с маста малкоооо.... Sick
Като ония репортажи за осоляването, ... #Cussing out
Нали затова има толкова производители на козметика, включително детска, специализирана?

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Все си мисля ,че при  толкова козметика е тъпо да ползваме зехтин,камо ли мас Sick

# 293
  • София
  • Мнения: 361
Лицето на бебето не съм мазала с мас, тялото обаче да.
Зехтина е добре също.  Особено първите месеци, отколкото козметика пълна с изкуствени боклуци.
 
Като бях бременна се обривах от всякакви мазила, дори и от мустела, та тогава се мажех с мас Cry не е от най приятните аромати Confused но тогава за мен нямаше други варианти и затова почнах в началото и бебето с преварена мас, после с олиото на мустела...

# 294
  • Мнения: 142
Маста си е прекрасна козметика за кожата. Също като преварения зехтин. Доказали са се за много десетилетия в сравнение със "специализираната" детска козметика. Повечето козметични продукти съдържат твърде много химия, която определено е с все още неизяснено действие, особено при децата.
За прехвалената Мустела - потърсете за ойко теста в интернет първо и тогава преценете дали да си мажете с нея децата.
Мажа си детето с преварен зехтин лятото, зимата с мас.
И аз се мажех с мас докато бях бременна. По-добро средство против стрии няма.

# 295
  • Мнения: 61
 E-e-e моля, моля, не мирише на свинче, а на пържени картофки!  Joy Колкото до това с "черните дрешки", не е от маста, не искам да предполагам от какво е.  Crazy Прането не е толкова сложно, пералнята и Тео Бебе се справят великолепно.

 Бебешката козметика е "химия" - така е, химия е. Зехтина и маста обаче някак си се оказва, че не са химия. Какво са тогава? Философия, литература, история? За пореден път ще посоча, че химията в своята същност е физика. От името на физиците в цялата родина ви моля, да не злоупотребявате с термините.  Twisted Evil

# 296
  • Мнения: 57
Някога сме мазани с мас, но тогава не е имало такъв асортимент от бебешка козметика, но в днешно време мисля че е смешно да кажеш че мажеш детето си с мас. Но всеки сам решава сам за себе си и за детето си. Аз лично много съм доволна от козметиката на Мустела и е доста икономично.

# 297
  • Мнения: 142
Зехтина и маста обаче някак си се оказва, че не са химия. Какво са тогава?
Под химия аз лично имам предвид ненужни химични съединения като стабилизатори, емулгатори, консерванти - всичките добавени за да може козметиката да прекарва дълго време на щанда без да се развали. Терминът не е коректен, съгласна съм.  Peace Но има разлика между химията на зехтина и маста, и химията на едно ароматно кремче с трайност 3 години, нали?  Wink
Някога сме мазани с мас, но тогава не е имало такъв асортимент от бебешка козметика, но в днешно време мисля че е смешно да кажеш че мажеш детето си с мас.
Някога хората са се хранели предимно с домашно произведени плодове, зеленчуци и месо. Сега ядем промишлени - месо от животни тъпкани с антибиотици (за да не се разболяват), хормони (за да трупат бързо маса), третирани с пестициди и торове плодове и зеленчуци. Хмммм, да се замисля - дали е смешно да кажа че предпочитам да ям домашно произведени такива? Хич не ми е смешно, особено като гледам как масово хората са затлъстели и болни.  Sad Някога не е имало и вафли, и чипсове, ама като гледам нищо добро няма във факта че вече има такива.

# 298
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Аз съм ЗА маста  Hug Hug Hug понеже съм жив свидетел какви 4удеса върши тя.Сега през бременноста се мажа всяка ве4ер с мас и цял ден кожата ми е мека нямам една стрия....А понякога след баня се мажа с лосион и познайте веднага откривам разликите след 2/3 4аса кожата ми е попила вси4ко,а с маста стои мека и гладка 4ак до другата ве4ер.Живот и здраве и бебо ще мажа с мас 4иста(мама ми е приготвила от село)  newsm10

# 299
  • София
  • Мнения: 3 524
малко е ОФФ топик, но делиана за стриите не искам да те притеснявам, но аз нямах нито една докато не отидох да раждам (не съм се мазала повече от няколко пътис козметика или зехтин)  и оттогава са ми останали няколко, така че чак чудеса малко пресилено ми се вижда Peace

Общи условия

Активация на акаунт