Мазане с мас или козметика?

  • 22 904
  • 340
  •   1
Отговори
# 300
Ползвала съм само и единствено бебешка козметика не от най скъпата но не и евтина.За всяко бебе действието е различно на всеки продукт съветвам всеки който има финансова възможност да ползва по скъпа козметика тя винаги е гарант за качество!Мога да препоръчам лосион на АВЕНТ и олио на чИКО,от тях бях най-доволна!И все пак подчертавам това е мое мнение и не го натрапвам на никого,всеки сам избира кое е най-доброто за детето му.

# 301
  • Мнения: 1 354
Според мен е въпрос на избор  Thinking аз лично предпочитам козметика Peace

# 302
  • Мнения: 1 132
От едно домашно отгледано от мен прасе  Mr. Green , угоено без антибиотици, хормони и дргуги химии-да.

# 303
Никога не бих си намазала детето с мас каквато и да е тя.Аз мисля, че има много видове козметика и има много добри от тях.Аз бях взела на бюбхен козметика, но малкия получи пъпчици и педиатърката ми ппрепоръча Нахткерцен. Купих шампоан и душ гел и за 2-3 седмици кожата на бебето се оправи.Лосион за тяло изполсвах на Лореаж( и сега го използвам много е хубав)Сега мога да ползвам всякъква казметика   Grinning

# 304
  • Мнения: 3 016
Преди 7 години ползвах преварен на водна баня зехтин. Това ми беше препоръчано от старшата акушерка  в болницата, която ми е позната .Често козметиките предизвиквали алергии .
За второто дете бях купила козметика.
Всеки сам си предценява.

# 305
  • Мнения: 77
От алтернативата МАС направо настръхвам, не бих мазала с мас, освен ако не се налага с цел загряване. Няма да ми е приятно да намажа себе си с мас и за това не бих го причинила на съществото което обичам повече от мен самата. Освен това съм чувала че маста запушва порите и не позволява на кожата "да диша".

# 306
  • Мнения: 105
Лично аз не съм ползвала мас за детето. Има достатъчно богат избор на пазара за бебешка козметика. Лекарката ни категорично ни  каза да не ползваме мас -предизвиква алергии у някои деца. въпреки, че мен като бебе са ме мазали, но времената се менят. Ползваме Бюбхен

# 307
  • Мнения: 610
Аз също съм мазал малката с чисто обезсолена маз.Мога да кажа че доста добре и се отрази.

# 308
  • Мнения: 149
И двете деца ги мажех в началото с мас - и двамата са зимни бебета, а маста загрява. За Марти вече ползвам мляко.

# 309
  • Мнения: 292
предизвиква алергии у някои деца

и запушва порите, а при варенето и се отделят канцерогенни в-ва.
Аз лично бих предпочела да мажа със зехтин, но за моя радост открих "перфектният" крем и продуктите за салата и готвене ги оставих на страни.  smile3525

# 310
  • Бургас
  • Мнения: 723
В началото ползвах мас и бях много доволна,от няколко седмици минахме сме на зехтин.
А от няколко дни не мажа с нищо и кожата и е мекичка.

# 311
  • Варна
  • Мнения: 365
Първите няколко дни ползвах преварен на водна баня зехтин, защото акушерката в родилното ми беше казала да я мажа със зехтин до 20-тия ден. Да ама такъв обрив й станааа...ужас. Почнах да мажа с  козметиката и се оправи веднага. Трябва да се пробва, да се види кое най добре понася на детето. А мас имах много чиста, но не исках да рискувам след този обрив, пък и си харесвам олиото,много хубаво мирише  Blush

# 312
  • Мнения: 96
Аз ползвах мас първите 2 месеца,защото сме зимно бебе.Самото педи ми препоръча.Щом времето се затопли минах на бебешко олио или тоалетно мляко.

# 313
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Аз лично предпочетох козметиката. Започнахме с една марка, от която обаче кожата му страшно се изсуши. След това минахме на крем за атопична кожа и оттогава нямаме проблеми  Peace

# 314
  • Мнения: 2 447
Моето дете също е зимно,но предпочетох да НЕ мажа.Кожата му е достатъчно мека и без вкарване на разни мазила.Чудно ми е защо всички мажат бебета си?! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт