Яслата (10)

  • 16 700
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 376
Здравейте и от мен , като за първи ден беше добре но предполагам , че същинския рев ще започне от утре. В яслата влезе добре обух му пантофките и позволи на сестрата да го гушне , по стълбите ме извика няколко пъти и тръгна на собствен ход но като отвориха вратата и влезе в групата започна да ме вика и да се тръшка. Ще си го прибера в 12 дано не е плакал много , че на мен сърцето ми се свило. По късно ще пиша пак.
На всички дечица и на техните майки желая лека адаптация а болничките да оздравяват по бързо.

# 16
  • Мнения: 56
И аз заведох Наско на ясла. Дадох плюшеното мече на сестрата, на него биберон. Първата минута не се разрева и аз побързах да изчезна.

От притеснение забравих да им кажа, че е ял само няколко солети, дано го нахранят.

Лека адаптация на всички!

# 17
  • Мнения: 3 718
Здравейте и от нас  wavey
Днес правихме изследванията, педиатърството пак ме прецака и след като го чаках два часа и половина за едното направление се оказа, че е решил да не ми даде за кръв и урина и си ги платих. Дано поне за картона да не го чакам толкова.
Алекс вече ходи с една малка раничка на гърба по цял ден и е като малък ученик. Много е горд, че и той си има чанта. Дано и ходенето на ясла му е така забавно както подготовката.
Бързо оздравяване на болните дечица и успешна адаптация  Hug

# 18
# 19
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
От притеснение забравих да им кажа, че е ял само няколко солети, дано го нахранят.

Аз за първият ден на един лист (който дадох на сестрите) написах на Криси имената, отдолу моите и на баба му телефоните. След това си набелязах нещата, които исках да им кажа - някои негови навици, като какво не обича да яде, дали ползва памперс, гърне или тоалетна, захласва ли се или не, и такива подробности, за които можем да забравим да споменем. Така не се забравя, а и персонала не може от раз да запомни на всеки особеностите. А и при смяната на мед. сестри по-лесно се предава информацията за запознаване с новото дете.
А иначе тази сутрин от притеснение забравих да кажа дори "добро утро" или " лека работа" Embarassed Embarassed Embarassed, но поне успях да се усмихна на сестрата...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 248
Брей, колко бързо има нова тема! Дано и ние днес сме готови с всичко и от вдругиден да пиша как е било при нас. А всички ли си взехте детето първия ден на обед? Peace

# 21
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Не, в 16,00 ч. го взех.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
На мен ми казаха, че е задължително първите 4-5 дена да го взимам на обяд.  Thinking

# 23
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Директорката каза, че нямат такава практика. Само в краен случай. За да не се научат децата да ни чакат на обяд, а после да трябва да свикват и да спят там. Навсякъде практиката е различна.

# 24
  • Мнения: 7 391
Директорката каза, че нямат такава практика. Само в краен случай. За да не се научат децата да ни чакат на обяд, а после да трябва да свикват и да спят там. Навсякъде практиката е различна.
         И според мен това е по-правилната практика,но другата е по-лесната. Laughing Нашата от една седмица ходене вече ни чака и даже ги заплашва, че "моят дяяяяяядо доди" и хич не ще да погледне креватчето. Laughing

# 25
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Хоп в новата тема, почнахме 3-та седмица в яслата, днес малко поплака, но малко, 2-3 мин, хем иска при децата, хем при мен.

heart  честит ученик, дано лесно се адаптира  Hug


 

# 26
  • София
  • Мнения: 3 249
Записвам се и си пожелавам в тази тема да не пишем за болни деца! Praynig

# 27
  • Мнения: 228
Желая успех на тръгващите днес дечица,както и на всички останали.Дано им бъде много приятно в яслите.
Аз ще изчакам да се пооправи времето и тогава ще я пусна.Иначе директорката и без друго ни записа,че започваме през октомври.Вече вървим малко по-стабилно,но като,че ли най-добре е поне месец да походи и тогава да я пратя newsm78
От друга страна може да става все по-студено и да ги започнат болестите.Знам ли newsm78

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Здравейте момичета.Подготвям изследванията на малкия за яслата и ми казаха,че трябва да правя и васерман.Мисля,че това изследване отпадна миналата година.На вас изискваха ли ви го.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Здравейте и от мен в новата тема  Grinning
Виждам, че има нови "ученици", желая бързо адаптиране а всички!  Hug
suzi_a  аз правих Васерман, а и доста от мамите тук.Явно в някои градини и ясли все още го искат.


Общи условия

Активация на акаунт