Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 51

  • 33 778
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 185
Кони страхотни са ти маргаритките, с какви формички ги изрязва  Thinking. Сигурно са за онази торта, за която прави опит преди време. Като я правиш, моля те снимай стъпка по стъпка, особено около покриването с чаршаф, че да видим как беше постигнала такава гладкост на тортата  Wink

# 31
  • Мнения: 1 491
Щерката постоянно си купува разни пликчета с мъниста и ги отмътнах от нея....

Сега само трябва да я питаш точно тези от къде си ги е закупила, и аз поне ще отида да си купя (ако не поставя тази задача като пионерско поръчение на любимия  Mr. Green)

# 32
  • Мнения: 1 965
Цитат
Сега само трябва да я питаш точно тези от къде си ги е закупила, и аз поне ще отида да си купя
Питах ,я вече.... Тичай до Канада. Преди време кръстниците ми и бяха изпратили един комплект с половин кг маниста вътре. Тези били от там. Тя си ги познава по цветовете. Те не са нищо особенно. Ако се разровиш в магазинчетата с фиби, шноли и ластици, ще намериш всякакви интересни неща. Само трябва да си откриеш подходящите  и да си разглобиш гривните после. Освен това, влез в някоя кинкалерия. Има едни подобни халкички за пердета.
Кони, маргаритите са уникални.

# 33
  • Мнения: 2 803
Ще следя тази вкусна тема с интерес.

# 34
  • Мнения: 326
момичета, мого се радвам, че ви харесват маргаритките Heart Eyes Правя ги с тези формички:
http://www.craftsetc.com/store/item.aspx?dep=75&cat=60&s … &ItemId=48490
от бързосъхнеща моделираща маса.Жълтото в средата е бавносъхнеща маса с тези топченца: http://www.irida-bg.com/pr6.html
Листата ги натискам с острата точилка от комплекта за цветя на Уилтън. Доста маргаритки направих докато станаха добре.  Mr. Green. Другия път ще пробвам да ги суша по метода на Ванчето, но сега нямам никакво време. С тези маргаритки ще правя кошница, а тортата ще е с рози.
Clairette, чаршафа на пробната торта стана невероятен.. като излят. Дано да успея да го направя още веднъж така Mr. Green. Според мен номерът е тортата отдолу да е идеално гладка. Аз друг път мажа с много малко маслен крем, но сега не го пестих. Значи сложих крема, който се получи от 125 гр. масло +захар + малко мляко. Доста крем намазах... торта не се виждаше Joy Сложих я една нощ в халдилника и като я извадих беше направо "бетон" . Точих малко по-дебело от друг път захарното тесто. Ами това е, което се сещам.

# 35
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Я да се запиша ....

# 36
  • Мнения: 555
И аз  Laughing
Страхотни са ви тортичките и маргаритките  Flutter  Crazy

# 37
  • Мнения: 592
Аз докато про4ета подробно последните 5 страници на псоледната тема и се 4удя защо съм сама в темата, а
то ве4е нова тема.  Embarassed
Пепи, не разбрах как постигна тази огромна 4ериъгълна форма на плодовата? Не ми се вярва да има такава казкоп4аваща.
Крема побликува ли си го някъде, 4е не видях, а някой спомена за преписване?

Комплименти на вси4ки останали за разкошните торти   bouquet Поименно няма да успея

# 38
  • Мнения: 452
Това е за запис но е и поредната,утре още две.



Не забелязвайте разтеклия се шоколад отстрани,просто беше по-топъл отколкото трябваше.

# 39
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Човек да не иде на работа...Изписали сте старата тема и новата на 2-ра страница!
Имате стрехотни творения. Маргаритките са като живи, плажната торта ме стопля, а обикновената торта....предизвиква слюноотделяне в мен!

# 40
  • Мнения: 1 491
Ох, Пепи, познай  Wink
Ето го твоя крем в действие  hahaha 





Имах само банани в къщи, за това ми е толкова постничка, но съпружеството утре ще си хапне торте, декорирано с новичките придобивки от куфарчето  Mr. Green

# 41
  • У дома
  • Мнения: 1 741
violetblue , напълни ми се устата!!! Яммм

И аз само запис.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, първо искам да поздравя всички за хубавите торти и цветя, които сте показали в темата. Браво на вас   bouquet

Пепи, не разбрах как постигна тази огромна 4ериъгълна форма на плодовата? Не ми се вярва да има такава казкоп4аваща.
Крема побликува ли си го някъде, 4е не видях, а някой спомена за преписване?

Пека блатове в тавата от фурната (30х40см) и след като изстинат изрязвам заобление ръбове, за да се получи прав ъгъл Wink Някъде около 4-5мм от всяка страна. Крема последно го писах на последна страница в миналата тема  Wink

# 43
  • Мнения: 492
БАРСЕЛА чудесна тортичка  bouquet
VIOLETBLUE мммммм колко вкусна изглежда тази тортичка, добре си оползотворила инструментите,  как постигна да е толкова равна  bouquet

# 44
  • Мнения: 1 491
... как постигна да е толкова равна

Къде видя да е равна? Външната част е шприцована и така се крият повече неравностите  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт