Следобеден сън

  • 1 858
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми от малка все не иска да спи на обед и вечер си ляга доста късно към 11 часа.Понякога се чудя как издържа това дете.
Но когато е на градина казва,че на обед спи,явно у нас доста се глези.

# 16
  • Мнения: 822
Синът ми, който е на 5 годинки вече често пропуска следобедния сън, но винаги след това е много бурен и заспива от раз, когато си легне вечерта - така, че все още аз настоявам да се спи на обед. Но ако не сме излизали навън и е спал до късно сутринта няма как да заспи следобед.
А дъщеричката ми - на 2г. и 2месеца не пропуска следобеден сън.

# 17
  • Мнения: 3 695
Или не се изморява достатъчно или просто няма нужда от този сън.  Thinking

# 18
  • Мнения: 2 090
Спи 2-3 часа следобяд smile3524,иначе не издържа до вечерта и заспива в 18h Crazy.На 2 годинки и 4 месеца е.

# 19
  • Мнения: 5 391
Синът ми е на 2,6г, не пропуска следобеден сън, вечер ляга в 20ч.

# 20
  • Мнения: 1 931
Синът ми много рано, към 2 год и половина отказа да спи следобяд когато си е вкъщи, а на градината е поспалан. Но когато е почивка  спи към 12-13 часа вечер, което реално му е достатъчно, но го взима навъднъш. Всичко зависи от това колко е спал през ноща.
А мъничката трябва да спи на обяд, уморява се и сама си казва, мамо нани и си ляга. Тя и на земята е заспивала докато си играе. Просто всяко дете си е различно.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
При нас следобедния сън е голям проблем - аз не мога вкъщи да я приспя, а какво остава сега в детската градина. Само за това говори - не искам да лягам там, говори с госпожите да не лягам  Confused Отдавна отказва следобедния сън и издържа до вечерта. За мен е страшно изнервящо да я приспивам, ако заспи спи доста понякога, ноооооооо докато заспи е кошмар  Tired
Сутрин ставаше към 8.30ч. докато не беше на градина, сега става в 7.30ч. Не иска да спи и това е  Tired
На 3 години е дъщеря ми.

# 22
  • Мнения: 4 292
Синът ми много често пропуска следобедния сън, дори и в градината. Там специално си лежи тихо и на никой не пречи.
За мен това не е проблем. По-важно е да има здрав сън вечер, а той го има. Заспива най-късно в десес и ако не е на градина обикновено става към девет часа на следващата сутрин. Защо ми е да го насилвам да спи на обяд?

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми от 2г7-8м спря да спи следобед-просто неискаше.

# 24
  • Мнения: 59
Малката е на 2г и 3м и спи следобед задължително,а вечер ляга към 21ч,а голямата е на 7г. и когато има възможност също си поспива през деня.

# 25
  • Мнения: 123
Малката е на 2.4 г. и си спи следобяд 1.5-2 часа ,а вечер ляга към 21-21.30ч.
Сега си спи добре, /не мога да и се нарадвам/, но до година и пет месеца  направо ми скъса нервите Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 573
На 3 годинки е моя син ,но си има железен режим.Стане ли 12-13 часът(в случаите когато не е на градина) знае ,че е време за сън.Спи  между два и четири часа.На градината ме съмнява ,че спи по малко ,не се пази такава тишина като в къщи.

# 27
  • Мнения: 363
Все пак си настоявам за следобеден сън. Вечер си ляга към 10.30-11часа, независимо дали е спал или неспал. Ако не е спал, дори и да го слагам - не може да заспи. Явно и в това лошо време не може да се умори, защото не винаги сме навън, а вкъщи. Ще пробвам да го уморявам повече сутрин, за да ми е по-лесно. Благодаря ви Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Обикновено спи, но и да не спи не е проблем, защото не й се отразява на настроението.

# 29
  • Мнения: 14 133
Има дни, в които го пропуска, но често поспива за около час.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт