Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - 5 тема

  • 67 438
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
Stra4iatela,

Много благодаря за бързия отговор. Беше ни изключително полезен. Разглеждайки предложените от теб варианти, попаднахме на една доста примамлива оферта http://www.toplo.eu/air_conditioner.php?products_id=215 . Изкушението е голямо и сега сме много раздвоени между  TOSHIBA RAS-10SAVP-E и TOSHIBA RAS-10SAV-E. Ще помислим още малко, но със сигурност инвестицията си струва! Още веднъж благодаря за компетентното мнение ! bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 8 932
Здравейте,
Имаме климатици Мидеа от 2004г. Днес открих, че единият не затопля, когато го включа на топло, а си духа студено. Пробвах и с другото дистанционно - не става. Какво друго бих могла да опитам, преди да търся сервиз?
Колко време го изчакваш да почне да духа топло. Защото ако до сега е бил на режим студено, трябва известно време да обърне режима. Иначе освен да се обадиш на техници, друго не можеш да направиш.

# 17
  • Мнения: 231
Момичета,


сигурно ли е, че програмата за енергийна ефективност е валидна до края на август, понеже на сайта нищо не пише - или поне аз не видях newsm78

# 18
  • Мнения: 7
още е валидна, продължиха срока

# 19
  • Мнения: 231
Някой ако се е възползвал от програмата ще ми помогне ли с 3 думи какво да направя Praynig /искам да си купя климатик/, много се изивнявам, че така ви занимавам, но наистина нямам никакво време да чета всички теми назад...просто много бързам и постоянно търча с този ремонт.  Благодаря предварително    bouquet

# 20
  • Мнения: 60
Здравейте , ние с мъжа ми също решихме да сложим климатик MITSUBISHI ELECTRIC модел - fd25va за стая 5 на 3 ( 15 кв.) ще сте се ползва за отопление и охлаждане , мислите ли ,че е удачен модел , или ще ми препоръчате някой друг ? Simple Smile newsm78

# 21
  • Мнения: 146
Искам да попитам горе долу може ли да ми кажете колко ток плащате с климатици. Защото както вървят нещата май ще слагаме климатици, парно може и да нямаме.

Ами разхода за отопление с климатици е приблизително равен на разхода за парно отопление. Естествено точно колко е силно зависи от това какви климатици ще си инсталираш. Това което имам предивд е че едно е да използваш климатици MITSUBISHI, където има модели с отношение между използваната електрическа енергия и вкараната топлинна мощност повече от 5, а друго е да си купиш някой от по-евтините климатици, където това отношение е по-малко от 3. 

В интерес на истината сметката е малко по-сложна тъй като електричестовото се плаща по две тарифи и нощната тарифа ако струва 12 стотинки то в най лошия случай киловата ти излиза около 4-6 стотинки киловата , докато в топлофикация мисля, че цената за киловат е около 7, което се приближава към разхода ти за климатиците през деня, отново в най лошия случай.

# 22
  • Мнения: 146
Някой ако се е възползвал от програмата ще ми помогне ли с 3 думи какво да направя Praynig /искам да си купя климатик/, много се изивнявам, че така ви занимавам, но наистина нямам никакво време да чета всички теми назад...просто много бързам и постоянно търча с този ремонт.  Благодаря предварително    bouquet

Ами отиваш във фирма, която продава климатици, избираш си модел или модели, те ще ти издадат документ, че ще си купуваш енергийно ефективни климатици, след това отиваш в банката която си си избрала- те пък ще ти разрешат кредита. като ти го разрешат викаш фирмата за климатици да ивършат монатажа и след монтажа те ще ти дадат приемно предавателен протокол и после започваш да се топлиш.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лекции от Колов  Crazy и неточности в 1вия уж най-важе и работен пост по темата.

Добър ден, драги зрители  bowuu Joy

# 24
  • Мнения: 1 925
Шани, пиши какви са неточностите, аз нищо не съм поправяла освен 2 линка...  Thinking Но така или иначе може нещо да съм сбъркала, нали не се занимавам само с това.  Peace

# 25
  • Мнения: 231
..............след това отиваш в банката която си си избрала- те пък ще ти разрешат кредита. ..............................
 

Аз пък как реших, че може без банка....няма голяма полза да минеш през банка с тези лихви от по 12% то става танто за кукуриго, освен, ако не си вземеш много скъп климатик Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 478
Здравейте Grinning Имам един въпрос, който може да ви се стори малко глупав, но ме мъчи от няколко дни Thinking Дали има проблем ако дъждът вали директно срещу външното тяло и трябва ли да спирам климатика по време на буря с гръмотевици newsm78 Също така дали трябва да го изключвам от контакта newsm78

# 27
  • Мнения: 7
Преди известно време питах, но така и не получих конкретен отговр, та ето пак моя въпрос:
1. За стая 12 кв.м., висока  2.50 т.е. около 30 кубика, външна изолация - фибран;външни ролетни щори, обикновена дограма пакет, панелен блок, 5-ти етаж, само стената с прозореца  е външна, западно изложение, какъв климатик препоръчвате за отоплениенай-ве4е.
2. Друга стая /не питайте тоялетна ли е - не е!!!/ - 7 кв. м., 2,50 висока, запад, панел, обикновена дограма пакет, запад, външаната стена е тази с прозореца и излиза на остъклен с винкел балкон. Пак най-вече за отопление ме интересува.
Благодаря предварително, на тези, които ми отгововрят!

# 28
  • Мнения: 10 691
..............след това отиваш в банката която си си избрала- те пък ще ти разрешат кредита. ..............................
 

Аз пък как реших, че може без банка....няма голяма полза да минеш през банка с тези лихви от по 12% то става танто за кукуриго, освен, ако не си вземеш много скъп климатик Sad
Е, как без банка??  Rolling Eyes
Майка ми и баща ми си сложиха климатици и сега татко ще тегли кредит енергийна ефективност. Та той изчисли, че цялата далавера от кредита е в това, че заемът се получава като безлихвен един вид...Леле, как левашки го обясних, ама и на мен не ми е много ясно  ooooh! С две думи - изгоден е този кредит, не е точно "танто за кукуриго"  Simple Smile
Знам само, че климатикът трябва да е инверторен, с коефициент за енергийна ефективност 4. Монтират ти ги и ти издават някаква бланка, с която отиваш в банката. Процедурата била супер-улеснена  Hug

# 29
  • Мнения: 1 925
bo4okk, за 12 кв.м. - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 20 ZG-S, TOYOTOMI TAN / TAG A 28 IV, TOSHIBA RAS GAH / GKHP 10 ES2, DAIKIN FTXS 20 D / RXS 20 D. Мисля, че и обикновена машина ще ви върши идеална работа за тази квадратура.
за 7 кв.м. - няма смисъл от инвертор - MITSUBISHI HEAVY/ ОБИКНОВЕН SRK / SRC 28 HG-S или TOSHIBA / ОБИКНОВЕН RAS GAH / GKHP 10 ES2
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт