Kakwo и дали закусват децата ни преди у-ще?

  • 4 193
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 836
Малко му е трудно със закуската толкова рано сутринта.
Пържените филии обича, палачинки, кексчета, филийка с нещо отгоре и топло прясно мляко. Това е най-често.

# 16
  • На село
  • Мнения: 873
Не я пускам да излезе сутрин без да е закусила. Хапва филийка (мед и масло, запечен кашкавал, сирене или пушено сирене, крема-сирене, течен шоколад...); макарони или спагети; домашни баница, козунак, кекс или руло; филии с яйце и сирене, печени във фурната; попара със сирене или прясно мляко. Днес закуси палачинки. Към всяка закуска - чаша с прясно мляко.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 952
Зависи как ще им продължи храненето на децата през деня.
Тук ходят на лавката и си купуват пакетирани боклуци или непакетирани баници, кифли и нещо, което не знам защо се нарича пица. Затова закуската в учебни дни е само една - прясно мляко и шоколадов корн-флейкс. Така поне си е взел млякото за деня, после си взема в училище тестените и мазни боклуци, вечерта и след обяд гледам да хапне плодове, евенуално салата с вечерята и някаква белтъчна храна - зависи какво имаме за вечеря.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
Хапват задължително - филии с кашкавал, филе, сирене, пастет, кекс, баница, нескуик.

Тази сутрин ядоха "принцеси" с кашкавал.
Снощи ги наредих в тавата и сутринта само включих фурната, докато минем през банята бяха готови. Изядоха ги с удоволствие.

# 19
  • Мнения: 2 803
Снощи правих баница и естествено оставих и да закуси с нея.

# 20
  • Мнения: 24 467
Моят син не закусва у нас, много е рано и той не е гладен, а за мен е изключително вредно да насилвам когото и да било се храни, когато организмът му не желае. Самата аз не закусвам изобщо почти от 15 години. Е, дете е, не го карам да спазва това, което правя аз, поради което му правя закуска за училище, за когато се почувства гладен.
Закуската я слагам в кутия с капак, а нея той си я нарежда в раницата. За пет дни правя различни сандвичи- с риба тон и краставица, с пушено сирене и домат, с кашкавал /настъгран/ и яйце, със сирене и яйце, банички също приготвям вечерта- със сирене, със спанак, с ябълки или тиква, това са си баш 5 дни- напълно достатъчни. От понеделник сме отново на линия. Баничките правя и с бутер тесто и с точени кори- все ще се изядат. Сандвичите ми отнемат точно 5 минути сутрин, дори с печенето, ако се налага- т.е. въпрос на желание от моя страна.
Не пържа в къщи, не давам на децата пържени неща. Кайма не купувам, ясно защо. Лавката- не ми се обсъжда просто, на сина- също.
Обядът си е у нас. Плодовете- след обяд също у нас. 

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
anette1104, за разнообразие аз лично наблягам на тестените изделия в магазина  Embarassed Ябълкови пайове, кроасани и едни навити на руло като охлюви с канела са любимите на моя. Съчетавам го с айран или чай. Сириела за него е закуска номер едно Confused А тостовете, са на последно място. По едно време обичаше сандвичи направени в сандвич мейкъра, но сега ги отказва. Събота и неделя гледам да направя по така закуски, уж да има разнообразие, въпреки че синът, ако го оставя само на сириел, няма да се оплаче  Crossing Arms
Щерката е по-лесна сутрин, тя минава с плодове, най-често банан, филия с масло и сирене или какъвто и да било сандвич, както и филия хляб от този със стафидите, даже не иска да й го мажа. За хляба със стафиди, ако имам време, го препичам, мажа с масло и отгоре подреждам парченца банан ... мммм

# 22
  • Мнения: 998
Merry, какъв е този хляб със стафиди? Асоциирам го с козунак

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Merry, какъв е този хляб със стафиди? Асоциирам го с козунак
Обикновен хляб, в който са добавени стафиди и канела, понякога има и други сушени плодове, но класиката са стафидите  Grinning

Това ме подсеща за френския хляб briochette, който е като нашия козунак и него го продават в магазина. А има и една вариация briochette с крем, която не само на мен се услажда и не само на закуска Crazy

# 24
  • Мнения: 3 886
Закусва да.не бих го пуснала без да е закусил да излезне.Ядеме   каквото  иска.Филия с чубрица,или с с лютеница или с шунка, с мед също.Макарони ,кекс  или баница зависи.Има и още не мога да се сеятя сега.Ако имам  слагам и боза или топло прясно мляко с какао  bouquet

# 25
  • Мнения: 8 999
Нито имаме време, нито пък на децата им се яде толкова рано сутрин. Няма разточителни закуски. По една чаша студено мляко с какао, само понякога допълнено от няколко бисквити, суха паста, парче кейк или просто филийка /с течен шоколад, с конфитюр, с мед, с масло, с колбас, със сирене, с нищо/, кроасани, парче козунак. Ако предния ден за вечеря е имало мусака, то синът ми задължително закусва мусака на следващата сутрин - много обича.
Палачинки, пържени филийки и плодове НЕ давам на закуска.

# 26
  • Мнения: 1 069
И аз държа децата да закусят преди да тръгнат на у-ще. Тото става в 6:45ч и въпреки това закусва. Давам това, което вече сте изброили, колкото по- бързо става, толкова по- добре!
Днес ми разказва как няколко негови съученици, които не закусват в къщи използвали свободния си час, за да пътуват 3 спирки с автобус, за да си купят китайско. И това в 10ч сутринта!  ooooh!

# 27
  • Мнения: 3 367
mersi na всички!
*
дете излиза в 8.30 та време тя има бол ако някой го е надробил; закуската е навик к се гради,има много л-ра колко по-малко дебелеят тези к закусват и колко по-читав е хран.им режим,та не ми седи ? "дали" толкова колкото "какво"
*
аз самата не закусвам и колкото и да се пъна не мога да се науча,а бих искала..
*
стафидения хляб е супер идея,иначе сириълите са на почит,ма все туй ядат,на мен взе да ми писва,на тях не знам; правя и смутита (всякакви плодове / мляко и малко фъст,масло) к са страхотно хубави и засищащи,но малечко не ги иска; на обяд ядат готвено,на вечеря супа и сандвич или пак готвено,имам правило за " сандвич само 1 на ден"  и не ми се иска да си го хабя от сутринта Wink
не пържа, та бухти и мекици отпадат,а това помня от моето детство..

пак мерси за идеите!

# 28
  • Мнения: 2 123
Тъй като избягвам бялото брашно правя -


Овесени кексчета - два варианта - солени и сладки
Овесена палачинка
Малки банички, които правя много наведнъж, после ги замразявам по две, три в пакетче и пека сутрин по едно пакетче - отнема 15 мин.

А иначе любимата закуска на хлапето е кисело мляко, овесени ядки/трици, нарязани пресни плодове. Звучи като закуска за орторексик  Mr. Green, ама факт - любимата му е

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 17:29 от Fussii

# 29
  • Мнения: 168
При нас много вървят бисквитките - с кисело мляко, или с масло и чаша прясно мляко. Налага се да закусва, за да мога да я среша докато е седнала за малко.

Общи условия

Активация на акаунт